ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.05.2024. u 17:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
24.181
1,860
12,95
13,30
-2,63%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dionica danas 174 kn, fijuuuu, kakav Armagedon.
Čini mi se da AD Plastik propada.
Gotovo je.
Nema im pomoći, ode na 130 kn!
Prodajte svi koji imate i malo pameti. Ne znam šta se čeka?
Ma koja dividenda, sve se istopilo.
Doma-goj je u pravu, Q1 gubitak najmanje 25 miljona, slijedi katastrofalni gubitak, nema tu kruha, sve propada do nove godine!

PS
Ne znam di je dno, ali ovo je izvanedna prilika!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Vaš link …

Velik biznis u Rusiji ima i solinski AD Plastik. Oni su vlasnici dviju tvornica u Kalugi i Vintaiju, koje zapošljavaju preko 800 Rusa. Marinko Došen, predsjednik Uprave AD Plastika, pojasnio je za tportal kako u Rusiji proizvode isključivo dijelove za rusko tržište, na kojem je u posljednje dvije godine ostvaren dvoznamenkast rast.
‘Dogovorili smo nove poslove koji nam osiguravaju stabilno poslovanje u budućnosti. U konačnici, narudžbe do kraja godine to i potvrđuju. Gospodarska kriza u Rusiji, koja je tijekom 2014. i 2015. bila na svom vrhuncu, utjecala je na pad prodaje vozila, a samim time i na proizvodnju. Rusko se tržište oporavlja, porast prodaje automobila vidljiv je već u prošloj godini, a taj se trend očekuje i nadalje. To se očituje i u našim poslovnim rezultatima na tom tržištu’, rekao je Došen i prokomentirao odnose Zapada i Rusije:
‘Zaoštravanje odnosa EU-a i SAD-a s Rusijom brine me kao i svakog građanina, ali u poslovnom smislu to na nas neće utjecati. U potpuno smo drugačijoj poziciji od hrvatskih kompanija koje izvoze na rusko tržište i zato nas ova situacija s poslovnog aspekta ne zabrinjava’, rekao je Došen, uz opasku kako njemu iz Rusije stižu samo dobre vijesti

Dom-agoj na aparatima.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

‘Dogovorili smo nove poslove koji nam osiguravaju stabilno poslovanje u budućnosti. U konačnici, narudžbe do kraja godine to i potvrđuju. Gospodarska kriza u Rusiji, koja je tijekom 2014. i 2015. bila na svom vrhuncu, utjecala je na pad prodaje vozila, a samim time i na proizvodnju. Rusko se tržište oporavlja, porast prodaje automobila vidljiv je već u prošloj godini, a taj se trend očekuje i nadalje. To se očituje i u našim poslovnim rezultatima na tom tržištu’, rekao je Došen i prokomentirao odnose Zapada i Rusije:

‘Zaoštravanje odnosa EU-a i SAD-a s Rusijom brine me kao i svakog građanina, ali u poslovnom smislu to na nas neće utjecati. U potpuno smo drugačijoj poziciji od hrvatskih kompanija koje izvoze na rusko tržište i zato nas ova situacija s poslovnog aspekta ne zabrinjava’, rekao je Došen, uz opasku kako njemu iz Rusije stižu samo dobre vijesti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nemoguce bit ce astronomski gubitak tecaj je pao 8%

Ignore : renči

Nakon 7 godina u potpunosti napustio poziciju u rivp smatrajući da je potencijal u adpl veći u ovoj i idućoj godini uzeći u obzir fundamentalnu analizu te očekivani osjetno veći dividendni prinos te generirani brži rast profita.Valamar postaje “pretežak“ za naše tržište kapitala nešto slično kao i adris te takva firma postaje tromija i konzervativnija prema dioničarima a vidljivo je u iznimno maloj divki u odnosu na organski rast same firme.

Ma kako sad to,
vjerojatno Došen ne zna ono što Domagoj zna.

Ja vjerujem Domagoju, on se ipak kuži u rublju. 🙂

Lp


'Dogovorili smo nove poslove koji nam osiguravaju stabilno poslovanje u budućnosti. U konačnici, narudžbe do kraja godine to i potvrđuju. Gospodarska kriza u Rusiji, koja je tijekom 2014. i 2015. bila na svom vrhuncu, utjecala je na pad prodaje vozila, a samim time i na proizvodnju. Rusko se tržište oporavlja, porast prodaje automobila vidljiv je već u prošloj godini, a taj se trend očekuje i nadalje. To se očituje i u našim poslovnim rezultatima na tom tržištu', rekao je Došen i prokomentirao odnose Zapada i Rusije:

'Zaoštravanje odnosa EU-a i SAD-a s Rusijom brine me kao i svakog građanina, ali u poslovnom smislu to na nas neće utjecati. U potpuno smo drugačijoj poziciji od hrvatskih kompanija koje izvoze na rusko tržište i zato nas ova situacija s poslovnog aspekta ne zabrinjava', rekao je Došen, uz opasku kako njemu iz Rusije stižu samo dobre vijesti.

Pa imaji tvornice gore, ne?
Onda nisu izvoznik nego domaca firma.
Ostaje jedino pitanje primarnih sirovina no gore postoji petrokemija ako se ne varam.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Gubitci mogu bit ali ne na nacin kako neki interpretiraju kao apokalipsu i bjezite svi zato kazem da treba razumit sta se onda desilo i sta sada se desava.

Prvenstveni uzrok gubitaka onda je bio radi velike recesije u rusiji, uzrok recesije je u tom slucaju je u prvoj mjeri bio radi pada nafte sa 100 $ na 30 $ pa tek onda radi sankcija u manjoj mjeri, zasto je to tako pa iz spoznaje sta nafta i plin predstavljaju 40% ruskog BDP-a, te je ocito sta diktira glavne poremecaje u rastu i padu ruskog gospodarstva, samo za primjer sankcije u Rusiji iz 2014 jos traju, a rusija se pocela oporavljat nakon sta je nafta narasla sa 30$ na 60$, glavni gubitci u 2014 u iznosu oko 30mil Adpl su bili otpis ulaganja u rusiju ne radi tecajnih razlika vec zbog recesije i naglog pada prodaje te prekidu proizvodnje u nekim tvornicama pa je adpl otpisao ulaganje koje je propalo radi recesije, 2015 godine je gubitak isto bio 30 mil ne radi tecajnih razlika nego radi prekida proizvodnje u FADP te otpis ulaganja ovo govorimo o nekons gubitku kons se drugacije prikazivalo ali tu se najzornije vidi odakle su gubitci dosli, kad vec spominjem ovo vazno je napomenit da je rublja oslabila, a nafta je neki dan probila najvecu vrijednost od 2015 godine, s obzirom kako sam gore objasnio nafta predstavlja ogromni udio u bdp-u te je zbog toga rast i pad nafte sa rubljom jako koreliran, sta znaci da je ovo sada slabljenje obrnuto sa rastom nafte te podlogu ima iskljucivo u ovom huskanju oruzja i politickim tenzijama koje se obicno smire jer to nikome nije u interesu, ako se ne smire onda su sve dionice nahebale barem kratkorocno te pad nema veze s rubljom, jos nesto je bitno spomenit da su glavni uvoznici u rusiju kina i njemacka bitno sagledat u kontekstu ovih usa sankcija.

S druge strane treba razumit da je pad nafte nastao u trenutku kada je prodaja u rusiji bila 2,7 mil vozila, sta je izazvalo recesiju i pad prodaje na 1,4 mil sada je prodaja 1.6 mil svi znamo da je nafta bila napuvana pa je radi toga i rusija isto bila isto kao i house bubble uzrokovan kreditima, sta znaci da je i dalje na niskim razinama te da neki veci pad nije realan jer se vec nalazi na nekom dnu osim u uvjetima rata, a to se nadam da se nece dogodit jer smo svi onda nastradali.

Rizici koji su onda bili po adpl, a kojih danas nema i zbog cega je danas velika razlika jesu to sta je adpl bas tada najvise ulagao u pocetak projekata i razvoj zbog cega je rusija utjecala najvise na profitabilnost adplastika jer se adpl zaduzio da financira razvoj, krediti su onda iznosili 500 mil sa kamatom od 6,5% danas iznose 330 mil s kamatom oko 3,5% mozda i manje znaci ogromna razlika i u velicini duga i samoj kamati, s tim da je rusija onda netom prije devalvacije imala kredit u iznosu od oko 80 mil pretvoreno u kune koji je imao kamatu preko 15% u odredjenim trenucima od kojega je ostalo prema zadnjem izvjescu manje od 10 mil za vratit te je i zbog toga rusija bila opterecena, danas u uvjetima ovako niske prodaje posluje profitabilno, ne treba smetnut s uma i da adpl nema vise udio u tvornici FAPD koja je proizvodila gubitke te je i s tim rizik smanjen, te da adplastik u rusiji posluje s proizvodjacima koji imaju najveci udio u rusiji te zbog toga u uvjetima pada ima manje padove od trzisnog prosjeka, a isto vrijedi i obrnuto kada raste ima veci rast od trzisnog prosjeka.Te jos nesto vec spomenuto sada su vec prilagodjeni s uskadjivanjen cijena pa su trzisni gubitci manji nakon iskustva iz 2014 te je udio ruskih dobavljaca povecan s cime s smanjio i tecajni rizik jer je tada adpl dobavljao dobar dio sirovina, primjera radi razmjena 2013 je bila 90 mil, 2016 30 mil s tendencijom smanjenja

Ignore : renči

Ja ne znam koga vraga čekate, prodajte ljudi što prije ako ne mislite sve izgubit do ljeta !!!

Jedino je Domogoje pametan ovdje pa nije ni kupio, a vi što imate, a još niste prodali, zbilja ste kockari.

Car production in Russia up by 28% within the first two months of 2018

Russian car market has increased by 14% in March 2018


https://xe.com/currencycharts/?from=EUR&to=RUB

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ne znam jesam li vec spomenuo ali imamo jos jednu zanimljivu stvar vidljivu iz bilance nije velika ali veseli, a to je da su u zadnjem kvartalu prebacili dio imovine u iznosu oko 30 mil kn na stavku ulaganje u nekretnine sta znaci da tu imovinu ce vjerovatno iznajmit nekome sta je dobra stvar da su poceli bolje iskoristavat imovinu koja im ne treba, s druge strane i poboljsat zaradu od te iste imovine 🙂

Kad smo vec kod imovine i ovih prica oko umanjena nitko ne spominje pozitivne stvari kao da se rumunjsko ulaganje vodi u knjigama za 83 mil iako ta vrijednost imovine vrijedi bar 300-400 mil ako gledamo samo sa strane da to drustvo svake godine uplati 40-50 mil dividende, naravno hrvati vole samo crnjacit.

Ignore : renči

http://www.seebiz.eu/cijene-nafte-poskocile-iznad-74-dolara-saudijci-zele-ici-jos-vise/ar-174103/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Trezor opet u kupnji.
+192

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Izašlo revidirano,
Radim pa sam samo bacio oko, ono što sam uspjeo vidjeti je sljedeće:

“U 2017. godini isplaćena je dividenda u iznosu od 8,5 kuna po dionici, što predstavlja dividendni prinos od 5 posto. To je nastavak dugogodišnjeg trenda i dividendne politike isplate minimalno 50 posto raspoloživih sredstava.” – ako nastave s istom politikom minimalna dividenda ove godine bi trbala biti 8,35kn

“U 2018. godini planiran je rast poslovnih prihoda od 12 posto uz EBITDA maržu na razini 14,2 posto i rast neto dobiti. Povrat na kapital (ROE) očekuje se na razini od 10 posto. CAPEX je planiran na nešto višoj razini u odnosu na 2017. godinu i iznosi 110 milijuna kuna.” – budući je prihod u 2017. iznosio 1.090 m kuna u 2018. očekuje se prihodi od 1.220 m kuna i EBITDA od 173 m kuna (rast od 10% u odnosu na 2017.)

Prema revidiranome neto dobit je veća za 2m kn

Večeras iščitam sve, nadam se da ima još toga lijepoga u izvješću.

Rastimo zajedno...

Još nešto,

Prema revidiranome sjednica NO je trebala biti 16.04., obzirom da nisu ništa obavjestili na ZSE pretpostavljam da ista nije održana, ali i da će se ista ubrzo održati i da će predložiti visinu dividende…

Rastimo zajedno...

New Report

Close