ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
12,95
2.836
219
12,95
13,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/2L7QGaktVPms53cQNaRjBA==.pdf

4 kn dividende.

Objava o visini dividende ADPL
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/2L7QGaktVPms53cQNaRjBA==.pdf

DIXI

Slabo. Očekivao sam više.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

4 Kn po dionici…. malo ili puno?
http://www.adplastik.hr/hr/16-sluzbene-obavijesti/

Vrlo konzervativna oduka, međutim, ne žalim se.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ne znam koliko ste više očekivali ali meni je ovo sasvim pristojno u odnosu na trenutnu tržišnu cijenu dionice. Mene je (ugodno) iznenadilo samo to da će isplata biti do konca travnja. Možda su ostavili mogućnost da isplate još koju kunu do kraja godine, iako ponavljam, zadovoljan sam i s 4 kn.

kako i rekoh – konzervativnih 40ak posto dobiti. dobra odluka. nitko dugoročan ne isplacuje vise od 50 posto, a i to iznimno. od dividende se ne živi, od dionica koje donose dividendu treba zivjeti

uostalom – 4% prinos, to je sasvim lijepi old school dividendni prinos.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Bolje 4 kn nego kao lani 0 kn,
u svakom slučaju samo tako neka nastave i godine 🙂


kako i rekoh – konzervativnih 40ak posto dobiti. dobra odluka. nitko dugoročan ne isplacuje vise od 50 posto, a i to iznimno. od dividende se ne živi, od dionica koje donose dividendu treba zivjeti

uostalom – 4% prinos, to je sasvim lijepi old school dividendni prinos.


Potpisujem

Zadovoljan sam kompanijom, prihodima, najavljenim poslovima, iskorištenim kapacitetima, možda dnom u Rusiji pa će se to tržište okrenuti, etc., ali.Kao malog dioničara mene su malo razočarali, nadao sam se prijedlogu od 6kn. To bi bila neka naznaka za budućnost, a i cijena dionice bi vjerojatno malo porasla (u svakom slučaju ne bi stagnirala) sukladno dividendnom prinosu. Ovak je jako, jako konzervativno, i ništa ne vuče na obećanja da će raditi na recimo porastu cijene dionice, kao što je g. Došen priopćio izjavom. 4kn kad odbiješ porez i prirez, 14.16%, ispada 3,43kn po dionici za nas male, što je trenutno mala razlika u odnosu na recimo kunsko oročenje u HPB-u od 2,55% na godinu dana..istina i na to uzmu 12%, pa ispadne 2,2%..ali bez ikakvog rizika..mislim nisu me baš motivirali sa sad zadam neki nalogić..za kupnju naravno..


Zadovoljan sam kompanijom, prihodima, najavljenim poslovima, iskorištenim kapacitetima, možda dnom u Rusiji pa će se to tržište okrenuti, etc., ali.Kao malog dioničara mene su malo razočarali, nadao sam se prijedlogu od 6kn. To bi bila neka naznaka za budućnost, a i cijena dionice bi vjerojatno malo porasla (u svakom slučaju ne bi stagnirala) sukladno dividendnom prinosu. Ovak je jako, jako konzervativno, i ništa ne vuče na obećanja da će raditi na recimo porastu cijene dionice, kao što je g. Došen priopćio izjavom. 4kn kad odbiješ porez i prirez, 14.16%, ispada 3,43kn po dionici za nas male, što je trenutno mala razlika u odnosu na recimo kunsko oročenje u HPB-u od 2,55% na godinu dana..istina i na to uzmu 12%, pa ispadne 2,2%..ali bez ikakvog rizika..mislim nisu me baš motivirali sa sad zadam neki nalogić..za kupnju naravno..

Proučite zakon o porezu na dohodak pa ćete vidjeti da će Vam država uzeti puno više od 12% + prirez. To je tek predujam, kod obračuna poreza na godišnjoj osnovi možete ostati i bez 40% dividende.


Zadovoljan sam kompanijom, prihodima, najavljenim poslovima, iskorištenim kapacitetima, možda dnom u Rusiji pa će se to tržište okrenuti, etc., ali.Kao malog dioničara mene su malo razočarali, nadao sam se prijedlogu od 6kn. To bi bila neka naznaka za budućnost, a i cijena dionice bi vjerojatno malo porasla (u svakom slučaju ne bi stagnirala) sukladno dividendnom prinosu. Ovak je jako, jako konzervativno, i ništa ne vuče na obećanja da će raditi na recimo porastu cijene dionice, kao što je g. Došen priopćio izjavom. 4kn kad odbiješ porez i prirez, 14.16%, ispada 3,43kn po dionici za nas male, što je trenutno mala razlika u odnosu na recimo kunsko oročenje u HPB-u od 2,55% na godinu dana..istina i na to uzmu 12%, pa ispadne 2,2%..ali bez ikakvog rizika..mislim nisu me baš motivirali sa sad zadam neki nalogić..za kupnju naravno..

od dividende se ne živi, od dividendnih dionica se živi. ako znas kako. ako ne, biraj duru daković. tamo sigurno ne bude dividenda, ali bude svake godine, ali one sljedeće, dobiti i profit.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

a što ste mi točno htjeli poručiti..uvlačenje u priču čovjeka koji manipulira tržištem u suradnji s frendovima iz fondova, i onda mainstreamom i efektom krda, dok ne popadaju u rijeku s krokodilima, mislite da takav model uzmem kao alternativu..pa ja sam dugoročni dioničar adpl, ali pričao sam o isplativosti investicije, ne znam koji bi drugačiji kriterij trebao uzeti u obzir..


a što ste mi točno htjeli poručiti..uvlačenje u priču čovjeka koji manipulira tržištem u suradnji s frendovima iz fondova, i onda mainstreamom i efektom krda, dok ne popadaju u rijeku s krokodilima, mislite da takav model uzmem kao alternativu..pa ja sam dugoročni dioničar adpl, ali pričao sam o isplativosti investicije, ne znam koji bi drugačiji kriterij trebao uzeti u obzir..

dividenda je sitniš, uvijek je bila i uvijek će biti. dobro dođe, raduje čovjeka, ali sitniš. npr. može li se unutar mjesec dana dići 10 posto na nekoj dionici. može, i to na dobrim dionicama. može li se dići 10 posto na dividendi. može, ali ne jednom u mjesec ili tri, nego jednom u 3 godine. a dividinda je samo putokaz gdje bi se to moglo dići 4, 5 ili 10 puta više od diviende u nekom razumnom roku.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Naravno, to nisam posebno ni napominjao. Najavili su da iako imaju uvid u sve prihode, da neće korisnicima slati zahtjev za dodatno uplate porez već će se zadovoljiti sa predujmom poreza od 12%, ako korisnici nemaju obveze podnošenja porezne prijave..mislim da još nemaju kapacitet da rade obračun poreza za sve građane, prijavili ga oni ili ne..

New Report

Close