ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 12:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
27.054
2,081
13,00
13,05
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Izvješćje je zaista iznad svih očekivanja!!!!

Ovakav skok se očekuje još samo kod 2 – 4 kompanije na ZSE (uostalom, vidjet će se nakon svih izvješćja).

Što se tiče TOP deset, za sada imamo 2 promjene

2. PBZ D.D. 209.040 4,98 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA (- oko 2000)

7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 98.961 2,36 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA (+ oko 1800)

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

Slabo se komentira nova tvornica u Kragujevcu.Pa tko to još nešto otvara u ovoj državi,neotvara se u Hrvatskoj a kamoli negdje vani.Pa ti ljudi imaju viziju,znaju što žele.Dobra godina je pred nama ljudi.Ko ima love neka kupuje,neće pogriješiti.Pozdrav.



@peromadjar
, pogledajte za Faurecia koji je nositelj poslova u Rusiji sa udjelom 60% a ADPL-r-a sa 40%, rubalj je jači jer je euro u slobodnom padu tako da i tečajne razlike su značajne u korist dobiti ADPL-r-a!
http://investing.businessweek.com/research/stocks/charts/charts.asp?ticker=EO:FP
FAURECIA (EO:EN Paris) – poslovni partner u Rusiji/Rumunjskoj sa većim udjelom(navodno više od 50%, nije ni bitno toliko)!
LAST €29.45 EUR, CHANGE TODAY +0.165 0.56%
Faurecia S.A. engages in the design and manufacture of automotive equipment. It offers seats, cockpits, doors, acoustics modules, front ends, and exhaust systems.
It sells its products in France, Germany, rest of Europe, North America, South America, Asia, and internationally. The company is headquartered in Nanterre, France. Faurecia S.A. is a subsidiary of Peugeot SA.
P/ B preko 4
P/E oko 12
EPS € 2,5
DIVIDEND YIELD 0.85%

Industry Analysis
Valuation EO
Price/Earnings 17.6x
Price/Sales 0.3x
Price/Book 4.3x
Price/Cash Flow 17.3x
TEV/Sales 0.1x

P.s. imam ADPL-r-a, nije nagovor na kupnju ili prodaju, promjena u računovodstvu je nastala i zato su prihodi manji jer se knjiži metodom udjela gdje ne vidimo prihode samo dobiti podružnice u inozemstvu

Nemojte se ljutit al našli ste dionicu koja je u godinu dana imala rast EBITDA od praktički 250 posto, a ROE od gotovo 40 posto!!

Opet ponavljam sektorske brojke su upravo onakve kakve sam rekao. Evo uvjerite se sami:
Vaš link

never surrender

I još jednom, ja NE PLJUJEM po ovoj firmi, već sam rekao da je firma u samom vrhu šta se tiče dionica na zse, dajte više prestanite vi pljuvat po meni, samo KOMENTIRAM IZVIJEŠĆE, to se zove RASPRAVA ako nikad niste čuli za to!

I ne branim nikome nek kupuje i prodaje ove dionice kako god hoće, ako netko ima nešta suvislo za raspravit nek slobodno komentira, ostali koji su ljuti na mene samo zato šta dionica nije skočila odmah 50 posto je njihov problem.

never surrender

…bez obzira koje se sektorske brojke uzmu ovo je turbo potcijenjena dionica….
P/E po ovim brojkama je duplo veći od plastikinog. Zar tebi duplo veće dobit od sektorskog ništa ne znači…Ej, ne radi se o dobiti većoj od 10, 20, već od 100%…..!?!
Nadalje što je bit svega gleda se uvijek budućnost….Ovaj rast profitabilnosti i rast prihoda u budućnosti (prihodi od prodaje su sad isti, a da nije bilo Japana…) će sasvim sigurno tu dobit još uvećati i još uveličat tu razliku….Naravno da će se time i book povećavat, P/B smanjivat…

..e da i ono najbitinije…i sad ti meni predoči dionicu na ZSE koja ima takvu dobit (uz takav forward) i sektorske brojke s kojeg god linka želiš…


I još jednom, ja NE PLJUJEM po ovoj firmi, već sam rekao da je firma u samom vrhu šta se tiče dionica na zse, dajte više prestanite vi pljuvat po meni, samo KOMENTIRAM IZVIJEŠĆE, to se zove RASPRAVA ako nikad niste čuli za to!

I ne branim nikome nek kupuje i prodaje ove dionice kako god hoće, ako netko ima nešta suvislo za raspravit nek slobodno komentira, ostali koji su ljuti na mene samo zato šta dionica nije skočila odmah 50 posto je njihov problem.

Ti komentiraš ali nisi kompetentan, što se vidi svakim tvojim novim postom.
Napisao si da ti je sumnjiv pad prihoda, a lijepo piše da se radi o promjeni računovodstvenih standarda.
Dakle ili ne znaš ili namjerno iznosiš gluposti.

lp i sretno

[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


…bez obzira koje se sektorske brojke uzmu ovo je turbo potcijenjena dionica….
P/E po ovim brojkama je duplo veći od plastikinog. Zar tebi duplo veće dobit od sektorskog ništa ne znači…Ej, ne radi se o dobiti većoj od 10, 20, već od 100%…..!?!
Nadalje što je bit svega gleda se uvijek budućnost….Ovaj rast profitabilnosti i rast prihoda u budućnosti (prihodi od prodaje su sad isti, a da nije bilo Japana…) će sasvim sigurno tu dobit još uvećati i još uveličat tu razliku….Naravno da će se time i book povećavat, P/B smanjivat…


..e da i ono najbitinije…i sad ti meni predoči dionicu na ZSE koja ima takvu dobit (uz takav forward) i sektorske brojke s kojeg god linka želiš…

+ Kragujevac koji se potiho najavljuje.
+ tvrtka gotovo cijelu dobit isplačuje u dividendu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


+ tvrtka gotovo cijelu dobit isplačuje u dividendu.

lp

Kolika bi po tebi mogla biti divedenda iduće godine (ako se nastavi ovakvo poslovanje i rast dobiti)?

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Ja vjerujem(sa svojim skormnim iskustvom i metodama) da bi next dividenda mogla biti oko 10,5 – 11 kn po dionici.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



+ tvrtka gotovo cijelu dobit isplačuje u dividendu.

lp

Kolika bi po tebi mogla biti divedenda iduće godine (ako se nastavi ovakvo poslovanje i rast dobiti)?
[/quote]

Pitaj ga radije nešto jednostavnije npr. koliki je p/e ove dionice i jel dionica zato jako podcjenjena, to će ti super objasnit.

Il ga još bolje pitaj nek ti izračuna koliko bi mali dioničari mogli zaradit ukoliko dođe do dokapitalizacije društva, e tu je tek pravi maher!

[thumbsup]

never surrender


Ja vjerujem(sa svojim skormnim iskustvom i metodama) da bi next dividenda mogla biti oko 10,5 – 11 kn po dionici.

minimalno.ja očekujem oko 20 prema svojim izračunima

Moji postovi predstavljaju nagovor na kupnju i prodaju dionica a sve u cilju zarade na tuđoj nesreći.

New Report

Close