ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 21:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,01
1.860
143
13,00
13,05
0,77%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@youngmoney
glavni razlog što danas ADPL ne raste ti je crobex sa -4,76% koji je naravno totalno iracionalan zbog ZABE, ali psihološki očito jako djeluje na ulagače

moje poruke na forumu su izraz mog trenutnog mišljenja! nisu invest. savjeti nisu preporuke za ulaganje!

Mislim da su danas ljudi sve prodavali da bi kupili ZABU [lol] .

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

http://www.poslovni.hr/vijesti/ad-plastik-u-kragujevcu-183807.aspx

Ovdje se više piše o TA nego o ovoj odličnoj firmi.
No, da se malo nadovežem…Nema te TA koj će nakon izvještaja znat putanju cijene. Tj. kod izvanrednih događaja (kao što su izbacivanje izvješća, stock splitovi, neke relevantno bitne informacije…), TA ne funkionira niti joj je namjera projecirati cijenu u tim situacijama…
Bit same TA je odrediti cijenu kad nema nikakvih vijesti iz firme…

…no da se nadovežemo glede FA…svi oni koju trguju prema istoj ovo je trenutno najpotcjenjenija dionica na ZSE-u. Nije mi jasno da postoje ljudi koji to ne vide i prodaju ovu dionicu.
Jedino što mi izgleda logično je da misle da će pasti niže pa da onda ponovno kupe…


…no da se nadovežemo glede FA…svi oni koju trguju prema istoj ovo je trenutno najpotcjenjenija dionica na ZSE-u. Nije mi jasno da postoje ljudi koji to ne vide i prodaju ovu dionicu.
Jedino što mi izgleda logično je da misle da će pasti niže pa da onda ponovno kupe…

Koliko god to točno bilo ( a je ! ) plus odličan FI i dalje ima puno onih koji su odlučili iskoristiti ovaj skok da kapitaliziraju dobit.

neki su kupili dionice s tudjim novcem i sad je vrijeme vracanja duga







Double peak je ocit svima koji se imalo kuze u TA. Steta kaj xy to dozivljava kao ciribu-ciriba lupetanje pa u potpunosti ignorira i siri to razmisljanje na sve ostale.

TA i je ćiri bu ćiri ba lupetanje, a što bi drugo bilo??
Bolje prognoze ima ćimpanza, nego TA, to je znanstveno dokazano, moram li po ne znam koji puta to dokazivati?

Vi koji trgujete po TA.. sretno vam bilo.. trebat će vam sreće

lp
[/quote]
i tebi sinko.. [kiss]
[/quote]

I dečki??
Jel štima TA?
Naravno da štima, gotovo uvijek sve suprotno od onoga što ste predvidjeli.

Nakon TA analize po kojoj slijedi pad, dionica odradila rast ca. 8 %.

[thumbsup]

lp
[/quote]

Ali i bila je pala, na 117.

P.S. Ovaj broadening wedge je propao, tako da ce sad ocito slijediti rast neko vrijeme. Medjutim sumnjam da ce probiti vrh od 152 kune.

Inace, ne treba se pocetnih TA premisa drzati kao pijan plota, proboji su moguci u obadva smjera. Ako se desi onaj manje vjerojatan dogadjaj, treba se prilagoditi i prihvatiti njega.
[/quote]

Ma samo malo koelga.
Kada ste napisali ovaj post taj dan je cijena bila 118,97.
Dugi dan je završila na 118, nakon toga je slijedio rast?

Pobogu, zar je tako teško priznati da je TA pogriješila?
Kao da je prvi puta??
[wink]

lp
[/quote]

Sori, nisam gledao tocan datum kad sam to napisao. Da, bilo je malo kasno, medjutim to sam mislio jos i na 130 samo nisam napisao na forumu…Uglavnom, to da mi po TA ne izgleda bas sjajno ne znaci da ce sigurno dolje. Samo znaci da ima drugih dionica kod kojih je veca sansa da idu gore.

No koliko vidim, za danas je rast zavrsio. Mozda TA na kraju i pogodi, budemo vidjeli.



@youngmoney

glavni razlog što danas ADPL ne raste ti je crobex sa -4,76% koji je naravno totalno iracionalan zbog ZABE, ali psihološki očito jako djeluje na ulagače

Ma katastrofa…

Ljudi nemojte da Vas pokolebaju ove stvari. Ok nije išlo gore 5 posto ali ima vremena.. bolje pomalo i trajno nego stalno… Čudan dan na burzi ali opet jedna od rijetkih dionica koja je rasla.. Slijedeći tjedan opet rast prema boljem omjeru tržišne i stvarne cijene…

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Mislim da su danas ljudi sve prodavali da bi kupili ZABU [lol] .

Kolega mislim da mješate kruške i jabuko. Prejeftino prodavati ADPL da biste preskupo platili ZABU stvarno nema smisla. Vlasnici ADPL jednostavno nisu taj tip investitora.
Razlog navodnog pada leži isključivo u kupovini paketa od 10 000 kom na kredit. Jednostavno neki investitori su zaključili da je bolje dio sad prodati i vratiti kredit, a zdržati ono što je kupljeno vlastitim novcem i što je ostalo od dobiti.
To opet znači da sve veći dio dionica ADPL prelazi u čvrste ruke, tako da onaj tko želi imati ovu dionicu ubuduće mora računati s tim da će je morati plaćati sve viši i više.
ADPL je još uvijek jedna od najboljih investicija na ZSE.
Lijep pozdrav !

Čak vjerujem da nam što veći gap stvarne i tržišne cijene na kratki rok donosi refleksivno veći rast, više nagao. Ako je nekome u interesu kratki ork i tu će isto biti zanimljiv. Zeznuta je ta refleskija.:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close