ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 19:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,01
1.860
143
13,00
13,05
0,77%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Čekaju se veliki kupci da poguraju cijenu.
Tko su veliki kupci ?
Obično veliki prodavatelji, prethodno .

Kako nema kupaca prodavatelji su na redu kako bi opet postali kupac [thumbsup]

Sada je mnogo jasnija slika
http://www.seebiz.eu/fima-po-modelu-book-buildinga-prodala-1045-milijuna-dionica-ad-plastika/ar-8702/

veliki kupci kupuju izvan burze po 102-111, a mi mali njihovo na burzi po 122 [shocked]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Čekaju se veliki kupci da poguraju cijenu.
Tko su veliki kupci ?
Obično veliki prodavatelji, prethodno .

Kako nema kupaca prodavatelji su na redu kako bi opet postali kupac [thumbsup]

Sada je mnogo jasnija slika
http://www.seebiz.eu/fima-po-modelu-book-buildinga-prodala-1045-milijuna-dionica-ad-plastika/ar-8702/

veliki kupci kupuju izvan burze po 102-111, a mi mali njihovo na burzi po 122 [shocked]
[/quote]

Kolega Loris, nije mi jasno što nastojite dobiti s ovakvim piskaranjem i lažnim iznošenjem činjenica… ukoliko drukate kako biste ušli po nižoj, pa uđite više jer drukate od razina >13x,xx… ovo je i više nego li dobra prilika ukoliko mislite ući.



Valentine, tatazakon , lorise sto ste prestali molim vas nastavite s vasim postovima…..meni iduci tjedan tek dolazi neka lova, a kupit se moze samo po asku trenutno smo na 124 ako ovako nastavi nebu dobro (po nas zeljne dokupa, a trenutno bez likvidnosti)….

fakat sam se nadao nadokupit po 120, daj decki pomozite malo svojim postovima..

[bye]Čini se da ti ovdje nitko više ne može pomoći , danas je otišlo još onih malo, oko 1200 kupljenih u ponedjeljak zbog dividende po cijenama od 120-122,50 . Od sutra polako počinje put prema 128 kuna i očekivanje kvartalnog izviješća. Ova cijena danas iako je trgovano malo, pokazuje sigurnost i odlučnost vlasnika dionica da ne nasjedaju, već da će dionicu zadržavati duže vrijeme. Ovdje drukeraj nema prođu, jer je nemoguće stvoriti paniku, ovo je sada već preozbiljna dionica da bi mogla imati neke velike oscilacije na duži rok. Ovdje se ne čeka, ovdje se kupuje jer sada je vrijeme dok još nije prošla 130 kuna.
[/quote]
mislis 140,po meni je to neka normala iako je bila dividenda ..ali to se brzo iznivelira nazad ko da nije ni bila..uostalom dobar dio ce vjerojatno dokupljivat i od dividende..tako da cijena ce imat extra pritisak na rast [thumbsup]




Čekaju se veliki kupci da poguraju cijenu.
Tko su veliki kupci ?
Obično veliki prodavatelji, prethodno .

Kako nema kupaca prodavatelji su na redu kako bi opet postali kupac [thumbsup]

Sada je mnogo jasnija slika
http://www.seebiz.eu/fima-po-modelu-book-buildinga-prodala-1045-milijuna-dionica-ad-plastika/ar-8702/

veliki kupci kupuju izvan burze po 102-111, a mi mali njihovo na burzi po 122 [shocked]
[/quote]

Kolega Loris, nije mi jasno što nastojite dobiti s ovakvim piskaranjem i lažnim iznošenjem činjenica… ukoliko drukate kako biste ušli po nižoj, pa uđite više jer drukate od razina >13x,xx… ovo je i više nego li dobra prilika ukoliko mislite ući.

[/quote]
[lol] [lol] [lol] …
kolega loris nije u dionici..pa niti je primio dividendu niti je obavijesten od ADPL o onom o cemu smo mi obavijesteni [wink] inace bi ubrzano kupovao…ali kolega je ionako dnevni trejder-spekulant,svrbi ga ako je zarada veca od par %


Mislim da moramo gledati fundamente i dugoročne trendove a ne svakodnevne valove i refleksije… AD Plastik ima jako dobre fundamente…

…a koji su to fundamenti ADPa po tebi OK?….MV/BV?…..ROCE?….WACC?….

Ok BV/MV je jako dobar oko 0,8 ili manji… prosjek svih uvrštena R-A na burzi je oko 1,0. Dakle ima 20 postotni mogući rast. Dobit raste, kapital i rezerve rastu.. Firma je u 52 godine poslovanja imala jednu godinu gubitka i to je 2008 čini mise… WACC? ROCE? niti neznam što je to… Fundamenti su rast dobiti, rast kapitala i rezervi i dobro plutanje u teškim uvjetima, dobro vodstvo i vodstvo koje uzima vlastite dionice… ovo sve durgo su kratkoročni pokazatatelji trenutka i volatilnosti tržišta a ne stvarne kvalitete firme – proizvođača na koju će se nakolono gledati ulaskom u šire ekonomske integracije..

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Još jednom WACC i ROCE nisu fundamenti ili jesu day traderima a ne investitorima… bar ne u kratkom roku..

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Uostalom baš gledam WACC – neka interpretacija Buffetovog free risk rate-a samo sa puno više pretpostavki u jednadžbi – više pretpostavki – više grešaka. No, još jednom ADPL – dobit raste, promet(cijele korp)raste, vodstvo je dobro. to je to. Što više detalja osim ovih počnemo gledati više zaglibimo u probleme pretpostavke i nedoumice. Ja ću staviti barem još 100 tkn u njih jer firma djeluje dobro. Raste u prodaji, raste u rezervama, vodstvo je dobro. Nemaju prave konkurente u užem geo području. Više me strah 8.2. i Amerikanaca te ovih špekulacija kontra Italije. Inače… no worries.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Još jednom WACC i ROCE nisu fundamenti ili jesu day traderima a ne investitorima… bar ne u kratkom roku..

to su "dugorocni" fundamenti do kojih je jako tesko doci…:)
ROCE = return on capital employed = NOPAT / capital employed
capital employed = fixed assets + operating working capital
NOPAT = econ. profit = EBIT x (1-tax)

WACC = weighted average cost of capital – WACC is the minimum return that a company must earn on an existing asset base to satisfy its creditors, owners, and other providers of capital

ako je WACC > ROCE, znaci da firma ne stvara novi equity, odnosno EVA je negativna.

Ok. 2fast4u please ocjeni ADPL sa WACC i ROCE forumulom i usporedi sa sektorom… Molim te:) Da vidimo:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Mislim da moramo gledati fundamente i dugoročne trendove a ne svakodnevne valove i refleksije… AD Plastik ima jako dobre fundamente…

…a koji su to fundamenti ADPa po tebi OK?….MV/BV?…..ROCE?….WACC?….
[/quote]

mi se čini da je NFS za tebe, ovdje se voze drukčije trke



Čekaju se veliki kupci da poguraju cijenu.
Tko su veliki kupci ?
Obično veliki prodavatelji, prethodno .

Kako nema kupaca prodavatelji su na redu kako bi opet postali kupac [thumbsup]

Sada je mnogo jasnija slika
http://www.seebiz.eu/fima-po-modelu-book-buildinga-prodala-1045-milijuna-dionica-ad-plastika/ar-8702/

veliki kupci kupuju izvan burze po 102-111, a mi mali njihovo na burzi po 122 [shocked]
[/quote]
netko se uspaničio pa prodao po 120, 1000 komada.

New Report

Close