ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 02:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,03
6.504
499
12,95
13,05
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

SEEBIZ 31.10.2011.
Raiffeisen OMF nastavlja kupovinu dionice HT-a (ZSE:HT-R-A) pa je kupnjom 17.087 dionica učvrstio treću poziciju s 5,19 posto udjela. Nastavio je kupovati i dionice AD Plastika (ZSE:ADPL-R-A) gdje je kupnjom 1.295 dionica učvrstio četvrtu poziciju s 4,06 posto udjela.

AD Plastik d.d. – Dopuna i zamjena konsolidiranog Izvješća za 3Q 2011

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37890

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]

Uprava ADPL je očito primila k srcu kritike dioničara – jako dobra vijest za dioničare, uprava je savjesnu, sposobna i skromna (a u Hrvatskoj u skladu sa gibanjem realnosti napokon prolazi vrijeme blefera)!
dopuna u postu iznad
A ovo je jako zgodno:

“- Stabilni rezultati Društva u Hrvatskoj unatoč smanjenju proizvodnje kupca Revoz u razdoblju lipanj-kolovoz, zbog problema sa isporukama dijelova iz Japana. Od rujna Revoz ponovo radi u tri smjene.
– Slabljenje rublje krajem rujna izazvalo je negativne tečajne razlike, bez kojih bi rezultat kvartala bio bolji od rezultata u trećem kvartalu prethodne godine.”

Kako se ADPL trži po (po improviziranom izračunu) fwd-looking P/Ebitda = 3,5 ovdje se zaista radi o jeftinom blue chipu.

http://www.hanfa.hr/izdavatelji/HR/povlastene_informacije/382/2011-11-02-11035.pdf

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37907

[thumbsup]

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]

Dobro se neko iskrcava iza skrivenoga [shocked]

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]


http://www.zse.hr/default.aspx?id=37907

[thumbsup]

Odlično za dugoročan rok.
Kratkoročno i srednjeročno vjerojatno smanjenje dividende za iduću godinu ( ako je bude uopće ), što dioničarima neće biti po volji.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ovaaaj… je li se uopće znalo da smo dobili posao sa FIAT-om u Srbiji, ili smo do danas bili u pregovorima i slično?


Odlično za dugoročan rok.
Kratkoročno i srednjeročno vjerojatno smanjenje dividende za iduću godinu ( ako je bude uopće ), što dioničarima neće biti po volji.

lp


ah, kolega volio bih da imam vremena za iskopati vaše postove na ovoj temi od prije par mjeseci pa da nam objasnite otkud promjena mišljenja u tako kratko vrijeme…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort



Odlično za dugoročan rok.
Kratkoročno i srednjeročno vjerojatno smanjenje dividende za iduću godinu ( ako je bude uopće ), što dioničarima neće biti po volji.

lp


ah, kolega volio bih da imam vremena za iskopati vaše postove na ovoj temi od prije par mjeseci pa da nam objasnite otkud promjena mišljenja u tako kratko vrijeme…
[/quote]

Koja promjena mišljenja ako je vijest izašla danas?
Uostalom napisao sam odlično na dugoročan rok.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ovaaaj… je li se uopće znalo da smo dobili posao sa FIAT-om u Srbiji, ili smo do danas bili u pregovorima i slično?

Koliko sam informiran bil su dosad u pregovorima…

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]




…jel se to neka zastavica formira na plastici?.. [rolleyes]

Kragujevac? [lol]
[/quote]

Nešto se spominje taj Kragujevac u Solinu, da neće biti da će graditi tvornicu u Srbiji, kako su uostalom i najavili ne tako davno? [wink]

lp
[/quote]

evo vašeg posta iz 3. mjeseca, znači o tvornici u srbiji se i prije znalo i vi ste pisali o tome… ali tad niste spominjali da kratkoročno i srednjeročno to znači neisplatu dividende. neko prosvijetljenje?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort





…jel se to neka zastavica formira na plastici?.. [rolleyes]

Kragujevac? [lol]
[/quote]

Nešto se spominje taj Kragujevac u Solinu, da neće biti da će graditi tvornicu u Srbiji, kako su uostalom i najavili ne tako davno? [wink]

lp
[/quote]

evo vašeg posta iz 3. mjeseca, znači o tvornici u srbiji se i prije znalo i vi ste pisali o tome… ali tad niste spominjali da kratkoročno i srednjeročno to znači neisplatu dividende. neko prosvijetljenje?
[/quote]

To se znalo odavno, da… ne vidim u ćemu je problem?
Bilo je u pregovorima i u novinama, ali se nije znao modalitet..

Meni je recimo u tim trenucima na pamet pala dokapitalizacija, ali nisam to htio pisati da se krivo ne shvati..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

To se znalo odavno, da… ne vidim u ćemu je problem?
Bilo je u pregovorima i u novinama, ali se nije znao modalitet..

Meni je recimo u tim trenucima na pamet pala dokapitalizacija, ali nisam to htio pisati da se krivo ne shvati..

lp

haha, ma da, naravno…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Ne držim puno do ocjena postova ali na ovoj diskusiji (TS, Plavi) sve govore dodjeljene ocjene. Znam da postoji opcija ignore ali volio bi da postoji nesto kao "grupni ignore". Tada bi sudionici rasprave ne recimo ADPL mogli grupno ignorirati likove koji su vec na nizu dionica pokazali prevrtljivost (ali ponekad i vrlo vrlo inteligentnu metodu navlacenja).

Preživljavamo od onoga što dobijemo, a živimo od onoga što dajemo.

New Report

Close