ADPL (AD Plastik d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADPL (AD Plastik d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 10:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ADPL
13,00
18.213
1,401
13,00
13,20
0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ne držim puno do ocjena postova ali na ovoj diskusiji (TS, Plavi) sve govore dodjeljene ocjene. Znam da postoji opcija ignore ali volio bi da postoji nesto kao "grupni ignore". Tada bi sudionici rasprave ne recimo ADPL mogli grupno ignorirati likove koji su vec na nizu dionica pokazali prevrtljivost (ali ponekad i vrlo vrlo inteligentnu metodu navlacenja).

Poštovani kolega Kript, vidim daste dugogodišnji član foruma, premda rijetko pišete, pa ću se suzdržati od neugodnih komentara i probati biti obziranm jer ovo se očito ticalo mene što ste gore napisali.

Kao što sam u privat napisao Twinsparku, sve što sam napisao stoji i lako je provjerljivo, uključujući i dio oko dokapitalizacije.
Zadnje ADPL sam prodao na 104,xx kada sam uzimao BLJE po 85 dan ili dva kasnije.
Gledajući stanje na burzi, odluka je bila potpuno ispravna.
Stojim iza svega što sam napisao, kao i uvijek, što se tiče ADPL, vjerojatno ću se vratiti u dionicu, samo je pitanje kada.

U međuvremenu vama dioničarima želim sve najbolje, neka vam dionica ode na 200 kuna u par mjeseci što se mene tiče.
Na prodaju ADPL me ponukala rasprodaja top 10, kao i ono što samvidio u knjizi dioničara.

O tvrtki i managmentu tvrtke sve najbolje.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

* Važeći podaci za uredovni dan 02.11.2011 .

AD PLASTIK D.D./REDOVNA NA IME ADPL-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. OAO HOLDING AUTOKOMPONENTI 1.259.875 30,00 Osnovni račun SANKT-PETERBURG, RUSIJA
2. ADP-ESOP D.O.O. 205.000 4,88 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. PBZ D.D. 197.273 4,70 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 1 212
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 172.504 4,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 2 000
5. B AKI Ć N E NAD 125.968 3,00 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA – 4 630
6. ACM POTHVATI D.O.O. 90.532 2,16 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA (UMJESTO HPB, već sam pisao da su prebacili dio) – 6 000
7. BOBAN JOSIP 72.850 1,73 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 66.984 1,60 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA -10 016
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 56.000 1,33 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 50.000 1,19 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
Ukupno: 54,70

Dakle, ovo su promjene u zadnjih 10-etak dana, vidimo da je erste adratic equity kratio proziciju, vidi se da je Nenad B. kratio poziciju na dan izvještaja kao što je i napisao na blogu. Naravno ACM POTHVATI D.O.O. su prebacili sa skrbničkog na osnovni račun umanjeno za 6 000 komada.

Štednja je mudrost trošenja.

AD Plastik d.d. – Provođenje ESOP programa

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/6WujcBtSSYt3cDysvi40AQ==.pdf

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


AD Plastik d.d. – Provođenje ESOP programa

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/6WujcBtSSYt3cDysvi40AQ==.pdf

zašto bi itko od zaposlenika ovo kupio, kad je cijena na burzi 20 posto niža?

Prosječno cca 1.162 dionice po zaposelniku uz 6% na 5 do 10 godina, zabrana otuđenja 5 godina.
Puno su optimističnji od Burze, valda sa razlogom.

Vidis u obavjesti da kupuju. Pridodaj kamate pa ces vidjeti da cijena nije samo 120 neg vise. Ak su radnici voljni kupit po toj cijeni onda valjda toliko i vrijedi. Radnici imaju uvid u proizvodnju iz prve ruke.

Nije bolest sve što boli

Pa vidim da kupuju, ali pitanje je zašto kupuju po 120, kad mogu na burzi po 100.

1.162 komada (prosječno) x 100 HRK = ?
1,162 komada na kredit 5-10 godina = ?



AD Plastik d.d. – Provođenje ESOP programa

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/6WujcBtSSYt3cDysvi40AQ==.pdf

zašto bi itko od zaposlenika ovo kupio, kad je cijena na burzi 20 posto niža?
[/quote]

Zato jer dobivaju kredit.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Pa vidim da kupuju, ali pitanje je zašto kupuju po 120, kad mogu na burzi po 100.

Znači da vjeruju u budućnost tvrtke, a situaciju znaju bolje nego forumaši.
Na ovaj način mogu kupiti puuno jeftinih dionica na kredit, na rok od 5-10 godina, kta 6% f.

Za nekoliko godine neće im biti važno da li su kupili po 100 ili 120 kn.
Da sam zaposlenica ADP i ja bih kupila uz ove uvjete. Predobra invessticija [kiss]


Pa vidim da kupuju, ali pitanje je zašto kupuju po 120, kad mogu na burzi po 100.

Pa valjda zato jer kupuju na kredit. Onaj tko ima gotovine kupuje odmah i uz popust – na burzi.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Čuj, kamate od 6 posto su mogi dobiti i u svakoj banci. (Mene banke svaki dan mole da uzmem kredit, a ja velim no, no, no…) I na burzi bi dobili 20 posto nižu cijenu, a mogli bi i raspolagati dionicama. Znam da radnici znaju više nego mi, ali htio sam samo reći da im ova kupnja nije baš povoljna.




AD Plastik d.d. – Provođenje ESOP programa
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/6WujcBtSSYt3cDysvi40AQ==.pdf

zašto bi itko od zaposlenika ovo kupio, kad je cijena na burzi 20 posto niža?
[/quote]
Zato jer dobivaju kredit.
lp
[/quote]
…dobivaju kredit?….pa mogu uzeti neki nenamjenski (nesto skuplji) i kupiti po trenutno 20% nizoj cijeni…
…ja iza ovoga u biti vidim pokusaj mgta ADPa da se preko neatraktivnog ESOPa docepa dionica, odnosno da u totalu uprava + ESOP imaju 25%….vjerujem kako ce ovaj 1. krug ESOPa propasti po ovim uvjetima, a tada ce u 2. krugu sudjelovati i mgt ADPa po sigurno puno povoljnijim uvjetima…to je samo igra….





AD Plastik d.d. – Provođenje ESOP programa
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/6WujcBtSSYt3cDysvi40AQ==.pdf

zašto bi itko od zaposlenika ovo kupio, kad je cijena na burzi 20 posto niža?
[/quote]
Zato jer dobivaju kredit.
lp
[/quote]
…dobivaju kredit?….pa mogu uzeti neki nenamjenski (nesto skuplji) i kupiti po trenutno 20% nizoj cijeni…
…ja iza ovoga u biti vidim pokusaj mgta ADPa da se preko neatraktivnog ESOPa docepa dionica, odnosno da u totalu uprava + ESOP imaju 25%….vjerujem kako ce ovaj 1. krug ESOPa propasti po ovim uvjetima, a tada ce u 2. krugu sudjelovati i mgt ADPa po sigurno puno povoljnijim uvjetima…to je samo igra….
[/quote]
nema drugog kruga i nema nikakve igre


Čuj, kamate od 6 posto su mogi dobiti i u svakoj banci. (Mene banke svaki dan mole da uzmem kredit, a ja velim no, no, no…) I na burzi bi dobili 20 posto nižu cijenu, a mogli bi i raspolagati dionicama. Znam da radnici znaju više nego mi, ali htio sam samo reći da im ova kupnja nije baš povoljna.

Ova kupnja im trenutno nije povoljna ali u buducnosti ce mozda ova cijena biti smijurija

Nije bolest sve što boli

New Report

Close