ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 23:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
17,30
54.854
3,170
17,30
17,40
0,87%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




@Invest
je znacajno je. I mene zanima kada ce pojedinosti izaci u javnost.

Pa ukoliko imate neke informacije, a očito imate jer tvrdite da je značajno, dajte to podijelite s nama.
Kum mi je visokopozicioniran u Zabi, te tvrdi da nema ništa značajno.
[/quote]

Kum te onda laže. Ili kako bi rekao Hebrang – ne govori istinu.

Kad iziđe izvješće, sve će vam bit jasno.




@Invest
je znacajno je. I mene zanima kada ce pojedinosti izaci u javnost.

Pa ukoliko imate neke informacije, a očito imate jer tvrdite da je značajno, dajte to podijelite s nama.
Kum mi je visokopozicioniran u Zabi, te tvrdi da nema ništa značajno.
[/quote]
Trebalo bi definirati izraz “značajno”. Možda se vi zapravo slažete. Kod banke koja zarađuje 2 mlrd kuna “značajno” je rastezljiv pojam. Po prekršajnom zakonu čl. 33 kazne za pranje novca su do milijun kuna, iznimno mogu biti izražene i u postotku prihoda.

definicija značajno bi po mojoj procjeni mogla biti oko 380 mio kn ili cca 1,3 kn po dionici…što u konačnici znači manju dobit vlasnicima….
Sad banka treba zatražiti naknadu štete od uprave i uzeti im sve ono što su imali/dobili zbog ovakvog nesavjesnog poslovanja uprave.

Upravo o tome pričam.
Kazne do 1 milijuna kuna, ako se dokaže.
Govorimo o rizicima?!

Čuj, Živaljić je imao menadzerski paket od 3-4 milijuna kuna godišnje i ekspresno ga je očito torpediralo.

Nije kazna problem, problem je reputacijski rizik zbog kojeg bi banka mogla pretrpjeti financijsku stetu. Al ne od milijun ili dva kuna nego od nekoliko desetina do vise stotina milijuna kuna. Tako ja to vidim.

Bit će skupština pa će vjerojatno biti pitanja i vidjeti sto se zapravo dogodilo. Činjenica da smjenjujes čelnog čovjeka banke preko noći koincidira sa značajnim problemom.

Ako ne postoji problem, sve 5, al ne sjećam se da je ikad tako smijenilo čelnog bankara neke vodeće banke (zanemarimo nedavno Austrijanca iz RBA).

Na stranu šteta zbog novčane kazne koja će svakako biti. Dokazano pranje novca može imati za posljedicu ogromnu reputacijsku štetu kao što je to bio slučaj i s RBA-ovom politikom pritiskanja sudova u Hrvatskoj uoči donošenja odluke od važnosti za dužnike kredita u CHF. Više o tome… Tako da ja ne bih baš banalizirao ovu aferu.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Ne banalizira se već se stavlja u širi kontekst.
Ipak je riječ o najvećoj i najjačoj banci u Hrvatskoj.
A trenutno je u tijeku najbolje razdoblje za banke, koje će se očito produljiti i narednih godina, možda čak i čitavo desetljeće.
Baveći se sitnicama ne vidite široku sliku.

Najbolje razdoblje za banke je billo prije 15 godina. Sve poslije toga je tek blijeda sjena tog razdoblja. Naprosto jer banke vise niti izbliza ne mogu dotaknuti valuacije kakve su tada imale i zato jer interes za širenjem i akvizicijama vise nije niti izbliza takav kakav je bio u to doba. Pogotovo u RH i širem okruzenju.


Ne banalizira se već se stavlja u širi kontekst.
Ipak je riječ o najvećoj i najjačoj banci u Hrvatskoj.
A trenutno je u tijeku najbolje razdoblje za banke, koje će se očito produljiti i narednih godina, možda čak i čitavo desetljeće.
Baveći se sitnicama ne vidite široku sliku.

Široka slika je, govoreći o RH, malo drugačija:
Stalni pritisak na HNB da osim retorike pooštri i praksu, organski rast je doveden do ruba jer kamate padaju (spašavaju ih naknade upravo iz razloga što HNB ne djeluje), fintech kompanije će uzimati sve veći dio kolača (nove tehnologije tipa blockchain), CHF praksa (ništetnost cijelih ugovora u konačnici).
Eto to vam je šira slika bankarstva, vrlo povoljno desetljeće je pred njima.

Mogu i dalje, pogledaj malo kolika je zarada bankama na ime naknada. A to sada sve banke jako povisuju.

Zagrebačka banka d.d. ostvarila je 1.562 milijuna kuna dobiti nakon oporezivanja u 2019. godini.
Nerevidirani financijski izvještaji Zagrebačke banke d.d. za razdoblje od 01.01.2019. do 31.12.2019.
https://zse.hr/UserDocsImages/financ/ZABA-fin2019-4Q-NotREV-N-HR.pdf

https://zse.hr/userdocsimages/financ/ZABA-fin2019-4Q-NotREV-K-HR.pdf

Life all comes down to a few moments. This is one of them.



Ne banalizira se već se stavlja u širi kontekst.
Ipak je riječ o najvećoj i najjačoj banci u Hrvatskoj.
A trenutno je u tijeku najbolje razdoblje za banke, koje će se očito produljiti i narednih godina, možda čak i čitavo desetljeće.
Baveći se sitnicama ne vidite široku sliku.

Široka slika je, govoreći o RH, malo drugačija:
Stalni pritisak na HNB da osim retorike pooštri i praksu, organski rast je doveden do ruba jer kamate padaju (spašavaju ih naknade upravo iz razloga što HNB ne djeluje), fintech kompanije će uzimati sve veći dio kolača (nove tehnologije tipa blockchain), CHF praksa (ništetnost cijelih ugovora u konačnici).
Eto to vam je šira slika bankarstva, vrlo povoljno desetljeće je pred njima.
[/quote]

Koliko banke zarade od naknada, a koliko od npr. kamata na minus koje su ogromne, a u minusu su deseci tisuća korisnika?

Uz povećanje rezervacija za 400 milijuna u odnosu na prošlu godinu na ukupnu razinu 1.25 mlrd kuna, ovo je odlično..

New Report

Close