ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 22:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
17,30
54.854
3,170
17,30
17,40
0,87%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pa skužio sam po pristranost. Ipak si zainteresirana strana u postupku. Lp

koliko iz zabe toliko u opte ili kontra?

sta bi bilo da je chf skliznuo prema dole??
dali bi i onda isli na sud???


sta bi bilo da je chf skliznuo prema dole??
dali bi i onda isli na sud???

Bilo je i to pa su banxteri digli kamatu. Kad se tečaj vratio, kamatu koju su digli su zadržali. Kad se tečaj povisio, još su dodatno digli kamatu. Ispalo je da su svjesno plasirali toksični proizvod (jednostrano promjenjiva kamatna stopa + valutna klauzula uz značajno promjenjivi tečaj). Iz te toksičnosti proizlazi ništetnost ugovora. Na kraju, cijeli taj manevar je “blagoslovila” HNB bez trunke odgovornosti. Te su stvari jasne svima koje su banxteri plasmanom takvog proizvoda obmanuli i oštetili. Većina drugih to ionako neće nikada shvatiti na pravi način jer ih nije ni briga.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


sta bi bilo da je chf skliznuo prema dole??
dali bi i onda isli na sud???

Ništa. Po stoti put. Pitali i suca Dobronića. Još jednom: banka je poduzetnik u odnosu s potrošačem. I ona treba snositi sav rizik. Točka.
Ako ne vjerujete, proučite bolje materiju. Potrošači su u EU zaštićeni kao endemska vrsta. A mi smo, vjerovali ili ne, u – EU.

Vidim nekima jos nije jasno da su promjenjiva kamatna stopa u CHF kreditima i valutna klauzula CHF pravomocno proglasene nistetnima. Ostavite se toga, to je gotova prica. Konverzija nije gotova prica, ali ce uskoro i ona biti.
S druge strane razmislite o tome sto bi moglo donijeti malo sire tumacenje pravnog misljenja VSRH o zastari koja tece nakon pravomocnosti odluke o nistetnosti. Krediti u kunama i u eurima s promjenjivim kamatnim stopama, ulazne naknade, izlazne naknade?
Valjda ce iz revizije biti moguce protumaciti sto je tocno VSRH zelio reci glede zastare, tj. Odnosi li se misljenje iskljucivo ukoliko je cijeli ugovor proglasen nistetnim (CHF-koliko znam nema nijedne takve pravomocne presude za sada) ili i ukoliko su pojedine odredbe ugovora proglasene nistetnima (slucaj CHF-trenutno, ali onda i svi drugi krediti, naknade).

Tako je, Novi. Vi ste odvjetnik pa znate o čemu pričate. Ostali će to osvjestiti, treba vremena. Na stranu ZABA i tužbe, ali svi ti postupci, mišljenja, revizije, pravorjeci koji su vraćeni na ponovno suđenje (ili odmah na višoj istanci presuđeni u korist potrošača) meni bez ironije ulijevaju dodatno povjerenje i nadu da za ovu zemlju ima nade. Samo država s neovisnim, kvalitetnim sucima i nepovredivim pravima potrošača, imovine i vlasništva može prosperirati. Ako se pitate zašto je recimo Nizozemska vrlo rano postala prosperitetna, uz bok pa i malo prije od Engleske, upravo zbog jakog pravosuđa i vladavine prava.
Ljudi, ovo sa švicarcem treba istjerati do kraja. Usko gledanje, samo na borbu za prava dužnika u CHF, nije ovdje meritum. Gledajte širu sliku. Onu koju u ovom trenutku provodi i koja se formira na VSRH.
Živjeli!


sta bi bilo da je chf skliznuo prema dole??
dali bi i onda isli na sud???

onda bi banka digla kamate da se poravna.

Hoce se ovi iz Zabe ocitovati na aferu koja ih trenutno pogada, spominje se pranje love, ljudi dobivaju otkaze ko na traci, velike kazne…


Hoce se ovi iz Zabe ocitovati na aferu koja ih trenutno pogada, spominje se pranje love, ljudi dobivaju otkaze ko na traci, velike kazne…

Ja sam spomenuo tu aferu s pranjem novca još prije tjedan dana, pa me obrisalo…
Dosta dobro to prikrivaju, ali kad tad će to puknut u javnost…

Po trgovanju se vidi pritisak na prodaji, vjerojatno to sve ima veze s tim..

No pain no Game

Da je nešto značajno, već bi izišlo.

@Invest je znacajno je. I mene zanima kada ce pojedinosti izaci u javnost.


Po trgovanju se vidi pritisak na prodaji, vjerojatno to sve ima veze s tim..

mene ovdje još zanima i tko se to već duže vrijeme iskrcava na 62-63 kn, kao i tko mu stalno dobacuje pojas za spašavanje/izlaz po tim cijenama??

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



@Invest
je znacajno je. I mene zanima kada ce pojedinosti izaci u javnost.

Pa ukoliko imate neke informacije, a očito imate jer tvrdite da je značajno, dajte to podijelite s nama.
Kum mi je visokopozicioniran u Zabi, te tvrdi da nema ništa značajno.

New Report

Close