ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 03:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
16,86
22.403
1,329
16,85
16,90
1,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

zločesti,
malo, takav je danas dan, nije od trgovanja i zarade

Zagrebačka banka
It activates the racism law on foreigners residing in Croatia.

If a person resides in Croatia and holds a Croatian residency, regardless of the type of residency he holds.
Where is he entitled to open a bank account? The answer is in Croatia, in the country of residence, and not in Serbia or germany , for example.
The foreigner suffers in Croatia … The refugee suffers in Croatia.
The Croatian suffers in Croatia …
What are the causes of this suffering?
Who is behind this suffering ..
We do not want to elaborate. We will talk about the issue of racism manifested in the Bank of Zagreb.
Who issued these racist laws stipulating the closure of refugee accounts at Bank Zagreb?
All banks on the territory of the Republic of Croatia must be subject to the laws of the Central Bank (the Central Bank) which is the father of the banks in the Republic of Croatia. And we also know that the Central Bank is only implementing the laws and legislation issued by the Croatian government.
Bank Zagreb committed a crime against humanity when it decided to close the accounts of foreigners, not just refugees.

This is a real disaster and a crime against foreigners.
A bank on the territory of Croatia cannot decide to close foreigners’ accounts without any real and clear reasons.

ovdje tipični primjer kako se na tržištu dobro odradi čuvanje vrijednosti dionice napucavali dionicu do 68 prije ostavke i onda sitna korekcija, svaka čast odlični

Jel zna itko kada će objaviti godišnje izvješće, barem okvirno?

Je li i ZABA u ovim kombinacijama? Ako jest onda je dio rezervacija bio namjenjen i za ovo, što bi značilo da je ovo nenadani prihod…
https://www.glasistre.hr/pula/luksemburski-jan-de-nul-platio-preostalih-688-milijuna-kuna-jaruzalo-willem-van-rubroeck-odlazi-iz-pulskog-uljanika-617537

Prodao sam dionice kad sam pročitao ovo priopćenje. Ovo je oko 8 milijardi kuna kazne za Unicredit zbog sličnog prekršaja

https://www.unicreditgroup.eu/en/press-media/press-releases-price-sensitive/2019/unicredit-conferma-di-aver-raggiunto-un-accordo-con-le-le-autori.html


Prodao sam dionice kad sam pročitao ovo priopćenje. Ovo je oko 8 milijardi kuna kazne za Unicredit zbog sličnog prekršaja

https://www.unicreditgroup.eu/en/press-media/press-releases-price-sensitive/2019/unicredit-conferma-di-aver-raggiunto-un-accordo-con-le-le-autori.html

Pogledajte datum članka.

vrlo indikativni su veliki kupovni nalozi na 57-58 kn (ukupno oko 58.000!! dionica) što implicira da će se tu odigrati veliki prekrcaj. ja sam zato povukao svoj kupovni nalog ispod 60 kn jer ne vidim nikakvog razloga razbacivati lovu plaćajući dionicu po 6x kuna

S obzirom da očekujem izvrsne rezultate te odličnu dividendu, ne vidim razloga riskirati i čekat kupovinu po 5x,00 kn. I po 63 kn mi je to sasvim ok.

@invest
samo kad isplate dividendu, cijena će za toliko pasti. neka divka bude npr. 8 kn, cijena će pasti na 55-56 kn

Da, logično.
Ali pogledaj kako se situacija razvijala prošle godine s dividendom i cijenom dionice.
Pogledaj koliki im je EPS i kakva im je praksa sa viškom novaca.
Po meni ovo definitivno vrijedi puno više.
Pogledajte situaciju sa svjetskim bankama, zlatno doba bankarstva je u tijeku.

samo zaboravljaš da sada prijeti realna opasnost od odšteta zbog CHF kredita tako da nije baš vjerojatno da će se cijena nakon divke znatnije oporaviti,dapače moguć je i suprotan scenarij

ChF su davno ispričana priča, koja će usput rečeno dobrano potrajati, dobrim dijelom otić u za staru, ako uopće Vrhovni sud da realnu osnovu za tužbu, što je jako jako upitno.
između ostaloga, dobrim dijelom su već odrađene rezervacije pa ukoliko se priča pozitivno rasplete po banke, eto značajnog izvanrednog prihoda.
Sve u svemu, odlična blue chip dionica sa odličnom divkom.


ChF su davno ispričana priča, koja će usput rečeno dobrano potrajati,

to je priča teška milijarde i izbiti će bankama veliku lovu iz džepa (tj.dioničarima!)

Cca 20k tužbi za CHF kredite do sada. U slučaju pozitivnog mišljenja VSRH ide ta brojka na 100k. Naravno, nisu svi ZaBa-ini, ali većina je 😉

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

New Report

Close