ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 16:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
16,86
22.403
1,329
16,85
16,90
1,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja ne očekujem veći broj tuzbi. Zapravo, se i ovdje ljude navalaci na tuzakanje, a da im se unaprijed ne kaže koliki su izgledi da se dobije spor, kao ni koliko su stvarni (minimalni) i mogući troškovi.

@forumas.

da ti objasnim kako to ide:
na vrhovnom sudu su već bile revizije za valutnu klauzulu CHF i za promjenjivu kamatu, obje su presuđene na štetu banaka
od neki dan imamo i ‘konvertirane’ u igri gdje je VS RH lijepo rekao da konverzija nije prepreka da bilo tko u sudskom postupku traži svoje pravo na naknadu
meni još jedino nije jasno kako takvi ugovori (ništetna valutna klauzula, ništetna promjenjiva kamata, ništetne uglavljene odredbe o naknadi za prijevremenu i(li) jednokratnu otplatu glavnice, sav teret i sve rizike su banke svalile ugovorom na potrošača) uopće može opstati kao takav?!

Sessa kaže da ova odluka, kao i sve prethodne i buduće VS RH, ne obvezuju općinske sudove pa i županijske da sude kako sude, ali da će sve nove revizije ako budu poslane po istom pitanju, u smislu pravorijeka biti iste! I točka.

@Fora
tužba naravno košta ali se taj iznos dobije natrag
moj odvjetnik kaže da je tužba za promjenjive parametre kamate k’o zicer, samo dođeš do koša i polaganje

Je, samo sto 5 banaka vodi spor protiv RH u Washingtonu koji će vrlo vjerojatno dobiti i naplatiti se za većinu šteta koje su proizašle iz nerazumnih Milanovićevih odluka i pojedinih sudaca. Banke tesko da će izgubiti. Izgubit će većina gradjana Hrvatske koji će plaćati nepromišljene poteze nekolicine koje je država populistički uzela u zaštitu.

Bude mi sila na wc kad pocnem citati plačljive komentare tih muljatora kako su im na šalteru banke držali pištolj na sljepoočnici kada su uzimali kreditnu CHF i stavljali potpis na ugovor.

Zna li netko koliko je ZABA izdala kredita u švicarcima?
Koliko sam čuo oni sigurno nisu na prvom mjestu.
Imam dionice ZABA-e.


Imam nekoliko računa u Zabi i brine me ovo što se dešava u TR.
Čini se da ta vijest sa Unicreditom nije došla do nas

Evo došla vijest i do nas; http://www.poslovni.hr/trzista/unicredit-pripremio-vrecu-novca-za-commerzbank-351841

Samo nekoliko milijardi imaju za potrošiti a neznaju di će samo.

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/tuzba-protiv-banaka-tisucama-duznika-na-raspolaganju-samo-stotinjak-odvjetnika/8690459/

Ignore: KressoM, delux

Počelo je!

Prvu presudu nakon “povijesnog” rješenja Vrhovnog suda u slučaju švicarskog franka od prije 10-ak dana donio je Općinski sud u Đakovu, odnosno njegova ispostava u Našicama, i to u korist potrošača. Naložio je Zagrebačkoj banci da klijentici isplati 7009 kuna, zajedno s pripadajućom zateznom kamatom, zbog toga što valutnu klauzulu nije ugovorila u skladu sa zakonom. Banka mora platiti i parnični trošak od 6528 kuna.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/prva-presuda-nakon-povijesne-odluke-vrhovnog-suda-u-slucaju-franak-za-otplaceni-auto-kredit-banka-mora-vratiti-iznos-uzet-na-promjenama-tecaja/8730113/

Ignore: KressoM, delux


Počelo je!

Prvu presudu nakon “povijesnog” rješenja Vrhovnog suda u slučaju švicarskog franka od prije 10-ak dana donio je Općinski sud u Đakovu, odnosno njegova ispostava u Našicama, i to u korist potrošača. Naložio je Zagrebačkoj banci da klijentici isplati 7009 kuna, zajedno s pripadajućom zateznom kamatom, zbog toga što valutnu klauzulu nije ugovorila u skladu sa zakonom. Banka mora platiti i parnični trošak od 6528 kuna.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/prva-presuda-nakon-povijesne-odluke-vrhovnog-suda-u-slucaju-franak-za-otplaceni-auto-kredit-banka-mora-vratiti-iznos-uzet-na-promjenama-tecaja/8730113/


Znaci tek prvostepena nepravomocna presuda jednog opcinskog suda.
Daleko je do pravomocnosti.Ali dobro, mozda i postane pravomocna .

ovo nije nimalo bezazleno – ako krenw val banke će morati sjesti i postići neku nagodbu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Do kada je zadnji dan za upasti u dividendu

@ohladi
što ti znači dividenda kad je već uračunata u cijenu dionice i u 99% slučajeva cijena na ex div.day padne za iznos dividende

Cisto informativno.
Inace, i na ovoj cijeni od 63 je dividenda 9.2%.
Neka dogodine isplate pola ove dovidende opet opet je to preko 4.5%


Do kada je zadnji dan za upasti u dividendu
danas je zadnji dan, još 2 minute


Cisto informativno.
Inace, i na ovoj cijeni od 63 je dividenda 9.2%.
Neka dogodine isplate pola ove dovidende opet opet je to preko 4.5%

A za misli ovo!

Neka sljedeće godine isplate pola ove dividende a da cijena ode na 40 kuna!
Koliki bi tek onda bio dividend yield!

🙂 🙂 🙂

La vita e bella!

New Report

Close