ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
17,11
9.221
539
17,10
17,15
0,29%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja ne znam, ali nesto mi govori da će biti još dosta rezervacija. Problem je sto se vi svi uglavnom fokusirate na Agrokor, a ima tu dosta povezanih društava koji su ili bi se mogli možda naći u problemima.

K tome, mislim da će opcenito i bez Agrokora, Zaba ove godine imati vise rezervacija nego lani.


Ja ne znam, ali nesto mi govori da će biti još dosta rezervacija. Problem je sto se vi svi uglavnom fokusirate na Agrokor, a ima tu dosta povezanih društava koji su ili bi se mogli možda naći u problemima.

K tome, mislim da će opcenito i bez Agrokora, Zaba ove godine imati vise rezervacija nego lani.

agrokor je voda duboka, bit će tu još drži ne daj. ali dobavljači agrokora neće moći računati na otpis – uzmite marić security – ništa nije otpsiano, nego je lijepo marić dignuo kredit i sad toj istoj banci otplaćuje regresni dug. perverzno, ali tako je

zaba je bila otpisala 800 milja kad rolll upa još na vidiku bilo nije. sad su se pridruzili roll upu – a nitko ih nije tjerao. zsto – da otpisu jos 800 ili da skrešu unatrag rezervacije. pa ni amerikanci nisu uplatili roll up zato sto bi bez roll upa naplatili više. nije racionalno poslati dužnika u stečaj, ako preustroj donosi bolju naplatu od stečaja, niti je racionalno ulaziti u roll up, ako taj roll up ne donosi koristi

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Ja osobno ne mogu vjerovati da trziste i dalje ZABU drzi na razinama od 44 kn. Gdje je PE ispod 10, kada maknes ove rezervacije Agrokora, i gdje su uspjeli ove godine doci do 41% EBIT marze….

Duboko i jako opet unutra, i to sa finim diskontim od zadnjeg puta


Banke se uglavnom valuiraju po BVPS.
Na sadašnjoj cjeni je BVPS na oko 0,8. Znači da je u cijenu ugrađen otpis 20% kapitala (2,5 milijardi €), što je oko 500 mil. €. Znači tržište je već uračunalo otpis te vrijednosti, a ove godine će i nešto zaraditi što treba dodati kapitalu. Ja kupujem cijelo vrijeme i ne samo zabu ima još dobrih prilika. Ne zaboravimo da je nedavno cijena bila preko BVPS, trenurno je i cjena recimo Erste banke u Beču znatno iznad BVPS, smatram i da Zaba, uskoro kad se situacija s Agrokorom smiri, također treba imati vrijednost znatno iznad BVPS.
Inače kad se već javljam, mada to radim jako rijetko i uglavnom sam u investicijama u americi, slažem se s ocjenom Knighthead kapitala, mada su u svojoj ocjeni preskočili neke rizike u svezi s Agrokorom. Nije isto kad ocjenu društva da iskusni bankar iz Goldman Saxa ili kad depresivni tekst o Agrokoru napiše neki novinar kojem je svrha sve zacrniti maksimalno. No javnost reagira na novinarski tekst a ne na Goldmanova stručnjaka zato i imamo depresivne cijene trenutno. No kupuje se kad svi bježe van iz dobrog društva a Zaba to sigurno je, ako zaboravimo nakratko probleme majke. Mislim da ima dobrih izgleda da opstane Konzum i Mercator zajedno s pikom Vrbovec, Ledom i Jamnicom tako bi se zadržala najveća vrijednost, a sve ostalo da se proda i društvu bi tako moglo ostati dosta duga uz dobre izglede i rasta i redovne otplate. Takvo društvo bi bilo znatno ispod tržišne kapitalizacije Ine i ne bi predstavljalo sistemski rizik, a bankari koji donose vlasničke odluke u vjerovničkom vijeću, uključujući i Sberbank imaju interes za takvu nagodbu, jer će dobiti najveću vrijednost i najveću garanciju za povrat većeg djela svojeg duga. U tom društvu bi i dobavljači koji su također predstavljeni u vijeću našli svoj interes.
Lijep pozdrav



Ja osobno ne mogu vjerovati da trziste i dalje ZABU drzi na razinama od 44 kn. Gdje je PE ispod 10, kada maknes ove rezervacije Agrokora, i gdje su uspjeli ove godine doci do 41% EBIT marze….

Duboko i jako opet unutra, i to sa finim diskontim od zadnjeg puta


Banke se uglavnom valuiraju po BVPS.
Na sadašnjoj cjeni je BVPS na oko 0,8. Znači da je u cijenu ugrađen otpis 20% kapitala (2,5 milijardi €), što je oko 500 mil. €. Znači tržište je već uračunalo otpis te vrijednosti, a ove godine će i nešto zaraditi što treba dodati kapitalu. Ja kupujem cijelo vrijeme i ne samo zabu ima još dobrih prilika. Ne zaboravimo da je nedavno cijena bila preko BVPS, trenurno je i cjena recimo Erste banke u Beču znatno iznad BVPS, smatram i da Zaba, uskoro kad se situacija s Agrokorom smiri, također treba imati vrijednost znatno iznad BVPS.
Inače kad se već javljam, mada to radim jako rijetko i uglavnom sam u investicijama u americi, slažem se s ocjenom Knighthead kapitala, mada su u svojoj ocjeni preskočili neke rizike u svezi s Agrokorom. Nije isto kad ocjenu društva da iskusni bankar iz Goldman Saxa ili kad depresivni tekst o Agrokoru napiše neki novinar kojem je svrha sve zacrniti maksimalno. No javnost reagira na novinarski tekst a ne na Goldmanova stručnjaka zato i imamo depresivne cijene trenutno. No kupuje se kad svi bježe van iz dobrog društva a Zaba to sigurno je, ako zaboravimo nakratko probleme majke. Mislim da ima dobrih izgleda da opstane Konzum i Mercator zajedno s pikom Vrbovec, Ledom i Jamnicom tako bi se zadržala najveća vrijednost, a sve ostalo da se proda i društvu bi tako moglo ostati dosta duga uz dobre izglede i rasta i redovne otplate. Takvo društvo bi bilo znatno ispod tržišne kapitalizacije Ine i ne bi predstavljalo sistemski rizik, a bankari koji donose vlasničke odluke u vjerovničkom vijeću, uključujući i Sberbank imaju interes za takvu nagodbu, jer će dobiti najveću vrijednost i najveću garanciju za povrat većeg djela svojeg duga. U tom društvu bi i dobavljači koji su također predstavljeni u vijeću našli svoj interes.
Lijep pozdrav

[/quote]

Zaboravi BVPS, banke se vrednuju po povratu na kapital. Dakle dinamički, a ne statički. BVPS je kategorija koja u našim uvjetima može biti rastezljiva kao žvakaca guma.

Ne treba zuriti sa kupovinom banaka, one će uglavnom tek zabilježiti značajnije iznose otpisa imovine.

Ne zaboravi da su bankari samo dio vjerovnika i dosta njih je dalo slabo osigurane kredite. Pored njih od financijskih vjerovnika postoji i hrpa obveznicara, 3,5 mlrd. kuna regresnih mjenicnih vjerovnika, repo vjerovnici, hipotekarni, faktoringa itd. Itd.

Mi ne znamo gotovo ništa o osiguranjima danih kredita, pogotovo onih gdje je postojao uzajaman i povjerljiv odnos klijenta i zajmodavaca odnosno banke.

@Vauvau
Svih 3,5 milijardi regresnih mjenica su novih 3,5 milijardi kuna plasmana po ok kamatam…ne zaboravite to. U ovakvim igrama banke uvijek pobjeduju. S obzirom da ZABA moze sudjelovati u ovom zadnjem aranzmanu, govorim Vam da nisu dosli do max izlozenosti Agrokoru i povezanim poduzecima od 20%, sto Vam onda govori da su sve otpisali.
Ono sto neznam dali su otpisali, tj stavili pod rezervaciju su 2 i 3 krug.
Al opet kada sve uzmes u obzir, ZABA je jako pala, i to punih 20 kn sa svog vrha….a ono najbitnije je da share drze pod kontrolom i da je EBIT marza u porastu i da su dotaknuli 40%. Takoder rijesili su se svih nenaplativih kredita, isto ko i HPB




Ja osobno ne mogu vjerovati da trziste i dalje ZABU drzi na razinama od 44 kn. Gdje je PE ispod 10, kada maknes ove rezervacije Agrokora, i gdje su uspjeli ove godine doci do 41% EBIT marze….

Duboko i jako opet unutra, i to sa finim diskontim od zadnjeg puta


Banke se uglavnom valuiraju po BVPS.
Na sadašnjoj cjeni je BVPS na oko 0,8. Znači da je u cijenu ugrađen otpis 20% kapitala (2,5 milijardi €), što je oko 500 mil. €. Znači tržište je već uračunalo otpis te vrijednosti, a ove godine će i nešto zaraditi što treba dodati kapitalu. Ja kupujem cijelo vrijeme i ne samo zabu ima još dobrih prilika. Ne zaboravimo da je nedavno cijena bila preko BVPS, trenurno je i cjena recimo Erste banke u Beču znatno iznad BVPS, smatram i da Zaba, uskoro kad se situacija s Agrokorom smiri, također treba imati vrijednost znatno iznad BVPS.
Inače kad se već javljam, mada to radim jako rijetko i uglavnom sam u investicijama u americi, slažem se s ocjenom Knighthead kapitala, mada su u svojoj ocjeni preskočili neke rizike u svezi s Agrokorom. Nije isto kad ocjenu društva da iskusni bankar iz Goldman Saxa ili kad depresivni tekst o Agrokoru napiše neki novinar kojem je svrha sve zacrniti maksimalno. No javnost reagira na novinarski tekst a ne na Goldmanova stručnjaka zato i imamo depresivne cijene trenutno. No kupuje se kad svi bježe van iz dobrog društva a Zaba to sigurno je, ako zaboravimo nakratko probleme majke. Mislim da ima dobrih izgleda da opstane Konzum i Mercator zajedno s pikom Vrbovec, Ledom i Jamnicom tako bi se zadržala najveća vrijednost, a sve ostalo da se proda i društvu bi tako moglo ostati dosta duga uz dobre izglede i rasta i redovne otplate. Takvo društvo bi bilo znatno ispod tržišne kapitalizacije Ine i ne bi predstavljalo sistemski rizik, a bankari koji donose vlasničke odluke u vjerovničkom vijeću, uključujući i Sberbank imaju interes za takvu nagodbu, jer će dobiti najveću vrijednost i najveću garanciju za povrat većeg djela svojeg duga. U tom društvu bi i dobavljači koji su također predstavljeni u vijeću našli svoj interes.
Lijep pozdrav

[/quote]

Zaboravi BVPS, banke se vrednuju po povratu na kapital. Dakle dinamički, a ne statički. BVPS je kategorija koja u našim uvjetima može biti rastezljiva kao žvakaca guma.

Ne treba zuriti sa kupovinom banaka, one će uglavnom tek zabilježiti značajnije iznose otpisa imovine.

Ne zaboravi da su bankari samo dio vjerovnika i dosta njih je dalo slabo osigurane kredite. Pored njih od financijskih vjerovnika postoji i hrpa obveznicara, 3,5 mlrd. kuna regresnih mjenicnih vjerovnika, repo vjerovnici, hipotekarni, faktoringa itd. Itd.

Mi ne znamo gotovo ništa o osiguranjima danih kredita, pogotovo onih gdje je postojao uzajaman i povjerljiv odnos klijenta i zajmodavaca odnosno banke.
[/quote]

to je posve nebitno za zabu – oni su u prvom isplatnom redu. svi ostali vjerovnici dolaze iza njih pa bili oni i rusko-američko-soroševsko-vatikansli lobi.

ovdje je sad samo pitanje – koliko je zaba unutra. znamo da je vtb drugi najveći vjerovnik – on ia 2,1 milijardu. dakle ipod toga. 8000 je vec otpisano, a sad zaba moze maksimalno uci 1500 milja unutra – pola od 400 milja eura

800 milja otpisa plus 1500 jednako – 2 300 milja. dakle nije tako

sve mi se čioni da onih 800 ilja sto ih je otpisala, sad ce zaba to morati vratit natrag. kolka papirologija z to sitno para :))

sve u svemu dečki, zaba će sebe naplatiti 100 posto, isto tako i amerikanci, a drugi kako koji, što ostane nakon njih

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ti možda nisi razumio, VTB je financijski vjerovnik samo prema Agrokoru, Zaba je vjerovnik i prema Agrokoru i prema Ledu i Jamnici i nastavi niz.

Zato su tvoja očekivanja i opis situacije vrlo nepouzdani.

@Vauvau
HNB je propisao max izlozenost prema koncernu od 20%…tako da nemojte pricat ono sto nije istina

Ne uzima se svako drustvo pojedinacno, nego sve zajedno…

ovdje je sad samo pitanje – koliko je zaba unutra. znamo da je vtb drugi najveći vjerovnik – on ia 2,1 milijardu. dakle ipod toga. 8000 je vec otpisano, a sad zaba moze maksimalno uci 1500 milja unutra – pola od 400 milja eura

800 milja otpisa plus 1500 jednako – 2 300 milja. dakle nije tako

sve mi se čioni da onih 800 ilja sto ih je otpisala, sad ce zaba to morati vratit natrag. kolka papirologija z to sitno para :))

sve u svemu dečki, zaba će sebe naplatiti 100 posto, isto tako i amerikanci, a drugi kako koji, što ostane nakon njih

Otprilike će i biti tako. Po mojoj procjeni po roll up novom kreditu imat će u prvom redu naplate i dobar dio starog kredita. Otpis će im biti neki manji dio, ukupno ne baš previše bitno za procjenu da li kupiti ili ne. MIslim da su Knighthead već sa ovim roll up-om negdje na nuli sve što naplate nakon prvog reda naplate im je čista zarada. Zato buy, pogotovo ispod 45.

@ioreskovic

Zaba ima konsolidiranu bilancu od 100 milijardi kuna i vise od 15 milijardi kapitala. Znaci da maksimalna izloženost može dosec iznos izmedju 3,5 i 3,8 milijarde kuna. To se ne može derivirati iz knjigovodstvenih podataka jer se računa kao rizikom ponderirani plasman.

Treba biti oprezan to je poanta mojih postova, a ne se zanositi podcjenjivanjem mogucih problema. Loši plasmani će se materijalizirati i biti poznati tek nakon sto povjerenik i revizori utvrde visinu imovine, obveza i sve dok ne utvrde plan otpisa i dinamiku naplate potraživanja. Tu će znaci biti vjerojatno jos rezervacija, a nakon toga i otpisa.

Sve ovo vase piskaranje su oblaci u zraku.


@ioreskovic

Zaba ima konsolidiranu bilancu od 100 milijardi kuna i vise od 15 milijardi kapitala. Znaci da maksimalna izloženost može dosec iznos izmedju 3,5 i 3,8 milijarde kuna. To se ne može derivirati iz knjigovodstvenih podataka jer se računa kao rizikom ponderirani plasman.

Treba biti oprezan to je poanta mojih postova, a ne se zanositi podcjenjivanjem mogucih problema. Loši plasmani će se materijalizirati i biti poznati tek nakon sto povjerenik i revizori utvrde visinu imovine, obveza i sve dok ne utvrde plan otpisa i dinamiku naplate potraživanja. Tu će znaci biti vjerojatno jos rezervacija, a nakon toga i otpisa.

Sve ovo vase piskaranje su oblaci u zraku.

Ako hnb već 3 godine tjera banke na umanje izlozenost prema sustavu agrokor NE SAMO PUTEM VLASNIČKE NEGO I PUTEM GOSPODARSKE OVISNSTI, a što je vujčić višeput izričito naglasio, i ako zaba je spreman ući sa još miijardu i pol kuna u ovom novom aranžmanu – pitanje glasi – može li zaba ući još sa 1,5 miljardi kn u sustav agrokora, ako je već izložena 20 posto. odgovor – ne moze jer nije hnb dječji vrtić pa da plasman ledu ii jamnici tretira kao da nema veze s agrokorom. agrokor ako malo bolje pogledate sam i nij euzimao velike kredite kod domaćih banki – obveznice od 300 i 350 milijuna kredita, pa krediti od 500 milja i više – to je sve doslo izvan jer domaće banke su premale postale za agrokor. tako da kad govorimo o plasmanu domaćih banka prema agrokoru, podrazumijeva se plasman prema cjelokuonom sustavu agrokora – prema svim onim sastavnicama koji su sad pod izvanrdnom upravom.

1. ili je zaba izlozena ca 2 milijarde prema agrokoru, pa sad mogu još 1,5 ući do te famozne 20postotne razine – 2 plus 1,5 = 3,5. ovo ne samo da je slabo vjerojatno, nego praktički nemoguće da hnb sada nakon svega bi dopustio da najveća banka u hrv dovede u pitanej svoje poslovanje – a u pravo su im sve ove godine zabranjivali da to rade

2. ili je zaba izlozena puno manje pa ima prostora za tih jos 1,5 milijarde bez da rastegen i duh i smisao zakona do maksimuma

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Ti možda nisi razumio, VTB je financijski vjerovnik samo prema Agrokoru, Zaba je vjerovnik i prema Agrokoru i prema Ledu i Jamnici i nastavi niz.

Zato su tvoja očekivanja i opis situacije vrlo nepouzdani.

ja mislim da si ti jako dobro razumio, samo se malo praviš nevješt

Dugovanje po dospjelim kamatama, ostalim zajmovima, rezervacijama, odgođenoj poreznoj obvezi i ostalo ne prikazuju dugovanje cjelokupne Proširene Grupe, nego samo dugovanje najvećih 19 društava: Agrokor d.d., Konzum d.d., Velpro centar d.o.o., Konzum d.o.o. Sarajevo, Tisak d.d., Jamnica d.d., Agrokor trgovina d.o.o., Belje d.d., Dijamant a.d., Pik Vrbovec – mesna industrija d.d., Frikom d.o.o., Zvijezda d.d., Roto Dinamic d.o.o., Ledo d.d., Vupik d.d., Pik-Vinkovci d.d., Velpro BH d.o.o., Sarajevski Kiseljak d.d., Ledo d.o.o. Čitluk.

Zaključno s 31. ožujkom 2017. godine, Proširena Grupa imala je 13,833 milijardi kuna neosiguranih i nenaplaćenih bankovnih zajmova. Zaključno s 31. ožujkom 2017. godine, najveći neosigurani bankovni zajmodavac bila je Sberbank sa 8,169 milijardi kuna. Zaključno sa 31. ožujkom 2017.godine, Proširena Grupa imala je 7,341 milijarda kuna nenaplaćenih obveznica, od kojih 9.875% predstavljaju obveznice s pravom prvenstva koje dospijevaju 2019. godine (2,232 milijardi kuna), 9.125% obveznice s pravom prvenstva koje dospijevaju 2020. godine (2,417 milijardi kuna), a 8.875% obveznice s pravom prvenstva koje dospijevaju 2020. godine (2,078 milijardi kuna) i Europski komercijalni zapisi ukupnog iznosa od 614 milijuna kuna koji dospijevaju u lipnju i kolovozu 2017,” pojašnjeno je u dokumentu.

dakle, najveci vjerovnici agrokor grupe – od agrokora samog do ledo Čitluk jesu redom

1. sberbank – 8,16 milijardi
2. vtb banka – 2,2 milijardi

3. xy
4. xy
5. Aris sa ca 1 milijarda potražiavnaj

Izmedu Vtb banke od 2, 2 milijarde i Adrisa od 1 milijarde je Zaba. Gdje točno, još ne znamo, ali ajmo reći ca 2 milijarde

To je glede neosiguranih bankovnih zajmova. Osiguranih bankovnih zajmova ima ca 960 milja. I tu je zaba sigurno, ali tu su zapravo i sve domace banke koje su nesto dale Agrokor sustavu i imale dovoljno pameti da za svoj novac uzmu bilo sto pod hipoteku – zgrade, zemljište itd.

Sve u svemu, vau vau, mozda si i tu pravu pa zaba ima plasman od ca 2 milijarde i jos ulazi sa 1,5 milijardi po rol up modelom – dakle ukupno 3, 5 milijardi – vrlo blizu 20 posto ukupnog kapitala. ali, nelogično je da bi hnb sada u ovim okolnostima dk sve oči gledaju, da bi hnb dopustio takvo čačkanje mečke

https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/agrokorov-dug-prelazi-40-milijardi-kuna/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ne znam odakle ti podatak od 20%, ako se banka može izložiti do 25% jamstvenog kapitala. Al dobro, moraš gledati kronološki kako se odobravaju krediti. Za iznos koji je banka već umanjila potraživanja, za toliko joj se povećao kreditni potencijal. Novi kredit nema rezervaciju i ima osiguranje prioritetne tražbine sto znaci da banka ne mora za njeg nista rezervirati. Pored toga Zaba je nedavno prodala dio loših plasmana čime je smanjila lošu aktivu i otvorila si put za novo kreditiranje.

Ja ne bih na nove kredite gledao tako pojednostavljeno jer pitanje je je li i HNB privremeno dopustio veću izloženost obzirom da se na taj način čuva cjenovna i gospodarska stabilnost sto je jedan od prioritetnih ciljeva HNB-a.

Možda Zaba vise nije izložena niti lipe Agrokoru, al to je jako, jako malo vjerojatno. Dok god se ne utvrde ukupne obveze i imovina koncerna i dok se na vjerovnickom vijeću ne utvrdi model sanacije obveza, ne isplati se kockati sa ulaganjem u banke na način da se apriori tvrdi nešto za sto ne postoje javni ni službeno objavljeni podaci. Zaključivanje na temelju novinskih tekstova je čisto hazardesrstvo jer gospodarska izloženost uključuje izloženost ne samo ovisnih odnosno vlasnički povezanih društava nego i ovisnost većine društava (do odredjene razine granularnosti) povezanih kroz poslovanje s koncernom.

Obzirom na veličinu Agrokora i njegovo poslovanje, kao i veličinu najveće domaće banke, meni zdrav razum nalaze da budem suzdržan odnosno oprezan pri donošenju zaključka o bancinoj izlozenosti jer je malo vjerojatno da ova dva konglomerata nisu uzajamno uvezana u mnogobrojne dužničko-vjerovničke odnose. Dakle, poštujem načelo opreznosti, a ne oslanjam se na novinsko trtljanje jer ono najčešće uopće ne razlikuje kategorije vjerovnika i piše vrlo načelno o dugovima i njihovoj kvaliteti od odnosno naplativosti. Mudri i iskusni će razumjeti o čemu ja pišem.

I lijepo ti piše, radi se o neosiguranim bankovnim zajmovima. Za osigurane zajmove pitanje je kakve je kvalitete osiguranje i pokriva li u cijelosti tražbinu.Moraš biti svjestan da ukoliko je primjerice osiguranje nekretnina ili neka druga imovina i ako je ona vrijedila 100% potraživanja da u situaciji otuđenja te imovine odnosno prisilne naplate potraživanja može imati manju vrijednost od one zavedene u knjigama i da će takva situacija utjecati na povećanje rezervacija, a u konačnici i otpisa.

Hipotetski, neka banka ima zalog na nekretninama i postrojenjem neke firme za proizvodnju sladoleda. Koliko ta imovina vrijedi ukoliko dodje do prodaje te imovine zbog prisilne aktivacije zaloga i naplate kredita, a koliko ako ta firma nastavi poslovati, rolati kredite i uredno ili manje uredno ih otplaćivati. Takodjer, moguće je da zbog lošije naplativosti takvih kredita banka bude spremna ili bolje rečeno prisiljena refinancirati postojeće zajmove po nižoj kamatnoj stopi pa će i to sa svoje strane utjecati na revrednovanje zaloga, ali i pad prihoda banke od takvih financijskih aranžmana. Ovo je kompleksna materija koja uključuje brojne “what-if” modalitete koji se ne mogu isceprkati iz novina. K tome, radi se o dinamičkom procesu u stalnoj mijeni, a ne o nekakvom imaginarnom ili stvarnom presjeku na odredjeni datum.

I još nešto što se po logici nameće samo od sebe – ako je Zaba spremna ući s noih 1,5 miijardi po rolup modelu – to znači da ZABA IMA NAJMANJE TOLIKO POTRAŽIVANJA PREMA AGROKOR SUSTAVU. Najmanje toliko, jer ne mozes je li zarolati 1,5 milijardi starog potraživanja, ako nemaš 1,5 milijardi starog potraživanj, nego imaš recimo “samo” 1,2 ili 1,3 miilijarde

I tu opet dolazimo do raspona koji kreće od vtba nadolje – zaba ima ca 2 milijarde potrazivanja. 800 milja otpiše, pa zarola 1,5 milijardi. ispravi otpis za 300 milja i naplati od 2 milijarde 1500, otpiše 500.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close