ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.05.2024. u 20:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
16,86
22.403
1,329
16,85
16,90
1,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.





pa o tome ja i govorim. bitno je jedino na što će taj kapital ići. ako će ići u nove projekte i razvojni ciklus koji će donositi profit kompaniji, onda super.

Kolega koji novi kapital? Taj novac je već u ZABI samo se do sada vodio pod stavkom "zadržana dobit" a od sada će se voditi pod "dionički kapital". U aktivi je taj novac već u kreditima i neće se pomaknuti ni za milimetar.
Suštinski se ništa ne mijenja, irelevantna računovodstvena operacija gdje se broj prebacuje se sa jedne stavke kapitala na drugu. Book value se ne mijenja, poslovanje firme se ne mijenja, dug se ne mijenja, ništa u aktivi se ne mijenja, ovo je u suštini obični stock split 1:5.
No čitajući komentare, i s obzirom na educiranost naših ulagača, nebi bilo čudno da dionica iako bez razloga odradi jače u bilo kojem smjeru.
[/quote]

Malo ste pobrkali stvari ovo nije stock split 1:5… već bi se svakom dioničaru sadašnji nominalni kapital povećao za 400% tj. na svaku postojeću dionicu svaki dioničar bi dobio + 4 dionice
Ujedno:
A)
"… Porastom upisanog i uplaćenog temeljnog kapitala dodatno će se osnažiti financijska stabilnost Banke, a pokrivenost adekvatnosti njenoga kapitala samim upisanim i uplaćenim temeljnim kapitalom porast će na 9,13%.
Ovime će Banka reafirmirati svoju poziciju najbolje kapitalizirane hrvatske banke, te čvrsto držati mjesto vodeće hrvatske banke i po kriteriju upisanog temeljnog kapitala…"
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/oysGfzJI4CXNUBZx9owDIA==.pdf

b) Da je dokapitalizacija izvršena tzv. tuđim novcem, buduću dobit/povećanje na sadašnji BV bi dijelili cca 70%(sadašnji dioničari) te cca 30% (novi dioničari), a ovako bi se sva buduću dobit/povećanje na sadašnji BV dijelila isključivo među sadašnjim valsnicima tj. upisanim vlasnicima dionica na dan 26.07.2011 … vrlo jednostavno i jasno…
[/quote]

Koji um ovaj zujavac??????????? Pa neće napisat da prelijevaju iz šupljeg u prazno – kao što reče kolega ConOB…??? Nego, razmislite šta učinit s dionicama koje padaju a u portfelju su Zabe??? Ako trebaju kapitalno jačanje znači da negdje očekuju gubitak!! Što se više mijenja, više sve ostaje isto!!!
[/quote]

Ja se slažem s torpedarom. Ovo je verovatno knjigovodstvena pretumbasija s ciljem da se otpišu loši plasmani i zamagli trenutna cena akcije. Izgleda da je prvi na redu za otpis HG spot, pa će verovatno doć na red Otpima Telekom, pa onda gradjevinci itd… dosad se sve pometalo pod ćilim, a sad došlo vreme da se kajmak odvoji od pavlake…. odnosno žito od kukolja. Istina, nešto će se verovatno kasnije od bacenog djubriva i naplatiti, no bolje je po meni ići konservativno i odsec grane koje nece da rode, nego i dalje negovat sasusene grane… jer u suprotnom, sve će da se slomi i nastane još veća šteta.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

U 2011. Zaba i PBZ na kamatama zaradili 1,3 milijarde kuna
http://www.skola-investiranja.com/naslovna/vijesti-sa-ostalih-portala/37-croemi-vijesti/87320-u-2011-zaba-i-pbz-na-kamatama-zaradili-13-milijarde-kuna.html

smiješni su mi ovi dušobriznici koji savjeuju da se proda dionica
vidi se da ne poznajete osnove ekonomije i sta znaci povečanje
temeljnog kapitala svasta li će čovik nacuditi i pročitati na ovom forumu

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

fiju fiju @

Prvo, uopće mi nije cilj nekome sugerirati da proda, nego kažem da se ništa značajno ne događa ovom promjenom naziva kapitala u bilanci stanja (zadržana dobit u osnovni kapital) – inače ako niste znali sve ostaje nepromijenjeno jer se ne stavra nikakva nova vrijednost. (samo za Vas link pa proučite kako funkcioniraju financijski izvještaji jer vidim da Vam treba http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Lajos-Zager-Analiza-financijskih-izvjestaja_4993/) A poradi vas mi je drago da poznajete ekonomiju što se vidi i po paroli „Kada su drugi pohlepni budite strašljivi, a pohlepni kada su drugi strašljivi" a radite upravo suprotno jer su sad svi pohlepni! Ako već kopirate nečiji stil investiranja onda se tako i ponašajte a ne poput stada. Sa sigurnošću mogu tvrdit da su ove današnje cijene vrh i da idemo polako prema 250kn. A svoje poznavanje ekonomije objasnite ovima što kupuju danas pa ih nasavjetujte. I budite dobri i ne zaranjajte u pogrešne dionice da Vas ne pogodi torpdeo.


smiješni su mi ovi dušobriznici koji savjeuju da se proda dionica
vidi se da ne poznajete osnove ekonomije i sta znaci povečanje
temeljnog kapitala svasta li će čovik nacuditi i pročitati na ovom forumu

Nakon 26.07.11. dionica vrijedi 4 puta manje od cijene koja bude do/na 26.07.11 . [sealed]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Bravo Škegro… znači po osnovi današnje cijene 26.07. cijena bi po vama trebala biti cca 70 kuna zar ne… tj. 5×70 = 350 kuna za 5 dionica (sadašnja 1+ 4 nakon dokapitalizacije)… zarada po vama iznosi cca 25%… [lol] hvala vam na BUY preporuci… [thumbsup]



smiješni su mi ovi dušobriznici koji savjeuju da se proda dionica
vidi se da ne poznajete osnove ekonomije i sta znaci povečanje
temeljnog kapitala svasta li će čovik nacuditi i pročitati na ovom forumu

Nakon 26.07.11. dionica vrijedi 4 puta manje od cijene koja bude do/na 26.07.11 . [sealed]
[/quote]

Vrijedit će 5 puta manje jer ćete umjesto jedne imati 5.

Ja danas malo prodao, slijedeća količina je 10% više.


Ja danas malo prodao, slijedeća količina je 10% više.

Niste vi danas prodali… vi ste nesmotreno imali xy dionica na asku, koje su danas (po meni mudro) xy kupci, povoljno, da ne kažem jeftino, pokupili…
http://www.poslovni.hr/vijesti/zse-crobex-skliznuo-017-posto-zaba-skocila-68-posto-181375.aspx [rolleyes]




smiješni su mi ovi dušobriznici koji savjeuju da se proda dionica
vidi se da ne poznajete osnove ekonomije i sta znaci povečanje
temeljnog kapitala svasta li će čovik nacuditi i pročitati na ovom forumu

Nakon 26.07.11. dionica vrijedi 4 puta manje od cijene koja bude do/na 26.07.11 . [sealed]
[/quote]

Vrijedit će 5 puta manje jer ćete umjesto jedne imati 5.
[/quote]
filozofija za 5…
komunikologija, psihologija, matematika, statistika, ulagačka strategija, kapitalna dobit… itd.itd…hmmm… kontakte gratis tečajeve istih imate na Google-u… [rolleyes]

nesro se kuhka na zabi lipo mi vonja kao neko egzotično jelo

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Bez puno filozofiranja dionicu treba držati sve dok raste, bez obzira na datum Skupštine u srpnju. Kad stane, PRODATI.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran (Albert Einstein).


Bez puno filozofiranja dionicu treba držati sve dok raste, bez obzira na datum Skupštine u srpnju. Kad stane, PRODATI.

Kolega,
dionica mora na cca 250, a dokle će ovaj fond s tuđim novcima klatiti u obrani cijene za TOP 10 dioničare ZABE bumo vidjeli, a i možda se samo želi iskrcati na višim razinama ( napad najbolja obrana ! )

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Poštujem "drukere", samo im je psihologija za pučkoškolce.
Kako su dionice ZABE u vlasništvu :
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D./UNICREDIT BANK AUSTRIA AG 54.104.686 84,52%
2. ALLIANZ SE 7.504.639 11,72%

tako je iluzorno očekivati drastičan pad, možda koji postotak nakon podjele dodatnih dionica, a nakon toga … [thumbsup] [proud]

New Report

Close