ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ZABA (Zagrebačka banka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 02:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ZABA
16,86
22.403
1,329
16,85
16,90
1,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

zivila im opcina

[shocked]

Nagrađeni još nisu dobili svoje dionice, tako da ih niti ne prodaju. A ovi koji budu nagrađeni imaju toliko novaca da im stvarno nije sila prodavati tu "siću" koju će sada dobiti. Problem je ako se isplati godišnja nagradna plaća svim zaposlenicima. E, tada bi moglo doći do prodaje dionica. Ove transakcije zadnjih dana prije ukazuju na dogovorene transakcije. Malo je malih ulagača koji trenutno trguju ovom dionicom.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Samo da još napomenem nagradna plaća (ako je bude) kako se priča biti će dijelom u novcu, a dijelom u dionicama. To sam zaboravio navesti u prethodnom postu. [shocked]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

A neka prodaju ako ih veseli. Ja sam jučer kupovao pomalo i kupovat ću i dalje. Ostvarili su takvu dobit u prvom tromjesečju da se to ne može ignorirati. [proud]


[shocked]

Nagrađeni još nisu dobili svoje dionice, tako da ih niti ne prodaju. A ovi koji budu nagrađeni imaju toliko novaca da im stvarno nije sila prodavati tu "siću" koju će sada dobiti. Problem je ako se isplati godišnja nagradna plaća svim zaposlenicima. E, tada bi moglo doći do prodaje dionica. Ove transakcije zadnjih dana prije ukazuju na dogovorene transakcije. Malo je malih ulagača koji trenutno trguju ovom dionicom.

Prema stanju u SDA dobilu su.

ZAGREBAČKA BANKA D.D./REDOVNA DIONICA ZABA-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D./UNICREDIT BANK AUSTRIA AG 54.104.686 84,52 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. ALLIANZ SE 7.504.639 11,72 Osnovni račun MUENCHEN, NJEMAČKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 302.342 0,47 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D./RAIFFEISEN BALANCED – OIF S JAVNOM PONUDOM 82.962 0,13 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. PBZ D.D./PBZ EQUITY – OIF S JAVNOM PONUDOM 69.500 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. SVEUČILIŠNA BOLNICA ZAGREB U OSNIVANJU U LIKVIDAC 65.208 0,10 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. LUKOVIĆ FRANJO 54.006 0,08 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D./RAIFFEISEN CENTRAL EUROPE – OIF S JAVNOM PONUDOM 51.770 0,08 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. PBZ D.D./PBZ GLOBAL – OIF S JAVNOM PONUDOM 47.607 0,07 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D./ERSTE ADRIATIC EQUITY – OIF S JAVNOM PONUDOM 45.440 0,07 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 97,36

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

@ nokla

[shocked]

Izbacio si top ten prema SKDD, a 54 zaslužnih djelatnika u Zabi (koji su to prema nekom internom Pravilniku o nagrađivanju) su ti koji trebaju dobiti dionice kupljene preko burze, a zasad još nisu dobili ništa.
Pojačana prodaja dionica biti će jedino ako se isplati nagradna plaća (dijelom u dionicama) svim djelatnicima Zabe. Zasad se o tome samo nagađa po hodnicima.
Činjenica je da su se zadnjih dana odradile neke relativno veće transakcije, ali su to zasigurno dogovorene transakcije koje s nama malim ulagačima nemaju nikakve bitnije veze.

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

@XceeD
Obavijest o otpustanju vlastitih dionica te demantira.

Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


@XceeD
Obavijest o otpustanju vlastitih dionica te demantira.

Vaš link


Pa po ovome, otpustili su zaista dosta (zato cijena i ne raste). Izgleda da je ipak odlučeno da isplata nagradne plaće bude u lovi, a ne u dionicama, a dionice su zadržali za nagraditi onih 54 zaslužnih. U svakom slučaju su glupo napravili, jer su dionice nedavno kupovali po višim cijenama, da bi ih sad prodali jeftinije. Ali to je njima sve ionako jako sitni kiki-riki. [shocked]

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Isplati li se kupiti dionice da se ostvari pravo na dodatne po dokapitalizaciji?

Kune nisu problem, kuna nema


Isplati li se kupiti dionice da se ostvari pravo na dodatne po dokapitalizaciji?

To vam je skoro isto kao da su vam isplatili dividendu, ali nakon proknjiženja dodatnih dionica cijena će pasti, možda i više jer dolazi puno novih dionica na tržište,razvodnjava se kapital.

obožavam strvine-posebno ovce


Isplati li se kupiti dionice da se ostvari pravo na dodatne po dokapitalizaciji?

Pa ne bih rekao kolega, mislim da će se dogoditi slično kao i kod KODT-a. Samo će nam ovdje za svaku jednu dionicu dati 5 novih (prema mom izračunu). Nakon toga cijena dionice će se korigirati, ali ne mislim da će ukupna tržišna kapitalizacija nakon dokapa biti veća nego danas. Jer ništa se suštinski ne događa, samo se novac prelijeva iz zadržane dobiti u temeljni kapital.

Ja mislim da je ovo fantastična stvar.
U biti nam je isplaćena sva zadržana dobit, a onda smo je reinvestirali u dokapitalizaciju.
Naravno da će cijena dionice nakon skupštine pasti, ali mislim da ćemo do kraja godine omastiti brk.
Naravno očekujem da će i do same skupštine cijena dionice porasti, jer će veliki investitori prepoznati porast snage same banke za novi investicijski ciklus koji je pred nama.


Ja mislim da je ovo fantastična stvar.
U biti nam je isplaćena sva zadržana dobit, a onda smo je reinvestirali u dokapitalizaciju.
Naravno da će cijena dionice nakon skupštine pasti, ali mislim da ćemo do kraja godine omastiti brk.
Naravno očekujem da će i do same skupštine cijena dionice porasti, jer će veliki investitori prepoznati porast snage same banke za novi investicijski ciklus koji je pred nama.

Mislim da je ovo ključna stvar u cijeloj priči. [thumbsup]

računam ako do skupštine bitno padne cijena dionice da bi bilo razumno kupiti…

Kune nisu problem, kuna nema

meni tu nešto smrdi, mislim da zaba ima previše rizičnih plasmana, neke mora otpisati a neke kroz swap rješavati.zar nije čudno da nisu išli u isplatu dividende a onda u dokapitalizaciju isključivši ostale iz iste ‘
vaše mišljenje?

obožavam strvine-posebno ovce

New Report

Close