RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.04.2024. u 05:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,20
62.235
11,963
5,20
5,22
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Malo o tom brojkama… I ja gledam novozaražene jer to govori o trendu, al zapravo je vrlo interesantna brojka o onima koji su trenutno zaraženi. Dok taj broj drastično ne padne, nema smanjivanja mjera restrikcije.

Drugo što sam skontao je, ako se i otvore granice, a naravno da hoće, tko će uopće i ići na godišnji.. Što mislim? Većina ljudi ne radi, već su na prisilnom GO. Znači, ljeto će bit radno. Još jedan pušing za turizam.

Onda i ovo što je gore rečeno – nismo samo mi u frci, već i Italija, Francuska, Grčka.. Bit će borba za goste brutalna… opet, ako gostiju bude.

Gledam i tko su nam glavna emitivna tržišta. Znači, od Italije ne možemo ništa očekivati, Slovenci su isto u gabuli, A i DE se drže dobro. Al džabe sve ako Merkelica zamoli svoje Švabe da spase svoje gospodarstvo i turizam, i da ovo ljeto ostanu doma. Ni to nije nemoguće. Orbanu će past na pamet da zatvori svoje granice, ako već nije, na par mjeseci, pa smo ostali i bez Čeha i Slovaka. I di smo?

Ova frka s koronom je kao dobra šahovska partija u kojoj si stalno pod šahom. A prije manje od 10 dana sam bio super optimističan.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

Do lipnja i to ne vjerujem, mislim da će i duže potegnut

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2170211

Ja to sad čitam i ne vjerujem. Nije još ni ožujak gotov. Pa u 3pm, tko će to izdržat.

I onda još ovo:

”Vrlo je vjerojatno da će se virus, ako ne mutira i ako dovoljan broj ljudi ne bude prokužen, ponovno pojaviti sljedeće sezone. Ali imat ćemo ljudi koji će imati imunitet”, kazao je.

Znači, ne misli na 2. val, već sezonsko pojavljivanje. Bez cjepiva smo u banani.

 

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

danas je to virus sljedece godine migranti nakon toga ratovi a tko ce dugove vracati vi kako hocete ali po meni turizam je out i to na long term

Još sa turizmom kako tako , al što ako se desi niže scenarij, pisao sam o tom prije par dana.. e onda smo u žeščem k..

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/un-upozorava-na-mogucu-nestasicu-hrane-zbog-korona-virusa

 

Hrana će vrlo vjerojatno poskupiti. Voće i povrće gotovo sigurno, jer je domaća proizvodnja skuplja, ali i bolja od uvoznog smeća. I nek im propadnu jagode, nek te pesticide sami jedu.

Al da će je nestati, to se ne brinem. Mislim da mi u Hrvatskoj nećemo bit gladni, a drugi nek se snalaze kako znaju. Po županijama se otvaraju FB i slične grupe gdje OPG-ovci nude što ti pamet zaželi. To stati neće, jer selo ne možeš uništiti. Budi bez brige.

A i iz Ministarstva poljoprivrede su najavili neku aplikaciju gdje će se moći naručiti hrana na razini HR… tako nešto, nisam pozorno slušao.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/u-izolaciji-cemo-biti-sve-do-lipnja/2170211.aspx

sonda, 30.03.2020. u 00:48

Hrana će vrlo vjerojatno poskupiti. Voće i povrće gotovo sigurno, jer je domaća proizvodnja skuplja, ali i bolja od uvoznog smeća. I nek im propadnu jagode, nek te pesticide sami jedu.

Al da će je nestati, to se ne brinem. Mislim da mi u Hrvatskoj nećemo bit gladni, a drugi nek se snalaze kako znaju. Po županijama se otvaraju FB i slične grupe gdje OPG-ovci nude što ti pamet zaželi. To stati neće, jer selo ne možeš uništiti. Budi bez brige.

A i iz Ministarstva poljoprivrede su najavili neku aplikaciju gdje će se moći naručiti hrana na razini HR… tako nešto, nisam pozorno slušao.

Je čitao sam ovo za OPG i to je dobra vijest, dosta bi bilo jest tog smeća i uvoza te se nadam da ćemo više proizvodit za sebe, ali da i cijene ne budu pretjerane i sve može funkcionirat unutar države..

cijena ove dionice nece dolje unatoc svim losim objavama u medijima…sad cekamo samo jednu dobru da nas lansira gore..

Razmjeri štete će se znati tek naknadno, po izlasku financijskih izvješća. Sad su u igri samo procjene.

Turizam će se sigurno vratiti u dobroj mjeri, ali ne bas tako brzo.

@gonzales, vjerovatnost da trenutno cujes dobru vijest je skoro nikakva. To bi bilo samo pronalazak nekog ljeka za re-purpose (koristenje ljeka za coronu koji se originalno koristi za nesto drugo) ili cjepivo (u najidealnijem slucaju tek za 18mj).

Sad se ceka mjesec do dva da ove mjere zatvaranja pokazu rezultate a nakon toga opet pogled u nebo i nadati se da ce samo tako nestati a za to je jako mala vjerovatnost kad pogledas kako su se ostali virusi (kao SARS koji je imao zanemariv ucinak prema ovome) ponasali u pogledu trajanja.

Znaci u najboljem slucaju za dva mjeseca NADANJE a nikakve dobre konkretne vijesti cini mi se nisu moguce.

Zapravo kad pogledas Azijske doktore oni su tu dosta napredniji (ne zato sta su pametnije nego sta su vec imali zivo iskustvo sa prijasnjim virusima sta mi nismo) i oni kao best case scenario spominju 7. ili 8. mjesec u kojem bi se stvari mogle poboljsati i da se virus vise ne vrati ali toj opciji daju 10% sansi.

 

@gonzales, SARS je trajao od 11. mj 2002. do 7. 2003 (recimo cca 8mj) ali po rijecima znanstvenika on je djecja emisija naspram ovoga.

najuuspijesnija mijera bila bi ta da dionicari dokapitaliziraju firmu

Luksic lamenta pérdida de millonaria inversión en Banco Popular de España: "No siempre se gana"

Dunlop, 30.03.2020. u 15:02

@gonzales, SARS je trajao od 11. mj 2002. do 7. 2003 (recimo cca 8mj) ali po rijecima znanstvenika on je djecja emisija naspram ovoga.

A šta onda reći na ovog znanstvenika

Sucharit Bhakdi je profesor sveučilišta Johannes Gutenberg u Mainzu i dugogodišnji predstojnik Instituta za medicinsku mikrobiologiju i higijenu. Vrhunski je stručnjak u području mikrobiologije i virologije, objavio je više stotina znanstvenih radova, nagrađivan je prestižnim nagradama i jedan je od najcitiranijih njemačkih znanstvenika.

“Prouzrokuje li virus bolest kod mladih ljudi ili ljudi koje nemaju neku ozbiljniju bolest. To bi ih razlikovalo od ostalih virusa korone u svijetu. Odgovor je ne. Do 18. 3. prijavljeno je nešto više od 10 000 infekcija u Njemačkoj, 99,5 posto nema ili ima samo blage simptome. Lažno je i opasno govoriti o 10 000 pacijenata jer njihova infekcija nije opasna. Infekcija nije identična bolesti.

https://teleskop.hr/https-teleskop-hr-46601-2

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Hotelski smještaj će se najteže oporavljati jer će ljudi dugo vremena izbjegavati ići na mjesta sa puno ljudi, za razliku od apartmana i kuća za odmor.

New Report

Close