RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 17:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,22
88.651
16,979
5,22
5,24
0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovo da američki fondovi kupuju RIPV (umjesto da piše-prodaju) je u rangu umotovorine našeg ministra koji je prozvao mirovince što nisu ušli u PTKM po 10 kn jer su tobože mogli lijepe pare zaraditi jer je ona sad na 30 kn.

Ignore: KressoM, delux

Avax,ispod 30kn neće biti prodaje od američana…

Članak iz Globusa..

Svatko ce nac ono sta mu pase..

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/investicijski-ciklus-promijenio-valamarov-poslovni-model-ali-i-cijelu-kompaniju-iznutra/8142434/

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Indikativno, kupnja se počela slagati na 30 kn

Ignore: KressoM, delux

Da, baš sam to pomislio kada sam vidio koje bijesne količine prolaze.
12 mil.kn prometa nije viđeno od leda od prošle godine.
Naravno, ledo navodim samo kao primjer prometa

ako je uprava kupovala po 33,5 i 34, a ranije po 44 kn to znači
da ni čega lošega u firmi nema. to smo znali i prije.
da je uprava upoznati onda ne bi kupovala toliko skuplje.
mirovinci fondovi domaći su opet izostali izgleda za sada.

očito se američki računi prazne i srušili su jako cijenu zbog nelikvidnosti.
ili samo prebacuju radi nekog svog interesa, a interes je niža cijenu u ovom
trenutku. bilo kojem malom investitoru se sada ne isplati prodavati, jer je
cijena nerealno niska. ono što se isplati po meni je kupovati za dugoročno
dobar profit.

225 tisuća dionica je stvarno velika količina, sati i pol prije kraja dana.


ispada da su ovi "američki" računi srušili cijenu međusobnim prebacivanjem. a to su mogli jer jer ZSE relativno nelikvidna iako je RIVP jedna od najlikvidnijih dionica na ZSE

kakvim “međusobnim” prebacivanjem ?

@Barikb
Promet je trenutno 394.753 dionica
bio je dva bloka od 100.000 i 70.000 komada

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Možda iza svega stoje Austrijanci, koji ruše cijenu kako bi onda dali ponudu za otkup na temelju prosijeka zadnjeg kvartala i tako se jefitnije domogli većeg paketa, pa onda cijena ide gore uz npr. revalorizaciju nekretnina?

Ako ćemo gledati dugoročni mjesečni trend onda još od početka 9/2017 godine dionica konstantno pada, što je period od 1 godine, 3 mjeseca, 1 tjedna i 2 dana (465 dana). Stoga ako svi vjerujemo da je RIVP kvalitetna dionica i da je netko namjerno ruši da bi je kupio jeftino, onda mi se čini da se ovdje ne radi o “igračima na kratke staze”, nego bi se moglo raditi o “velikim igračima sa vrlo dugim vremenskim horizontom promatranja”.
U suprotnom dionicu pogrešno vrednujemo, a ona po zakonima ponude i potražnje logično pada.

Capelli: Vlada će 2020. smanjiti PDV na ugostiteljske usluge

https://www.index.hr/vijesti/clanak/capelli-vlada-ce-2020-smanjiti-pdv-na-ugostiteljske-usluge/2049059.aspx

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Ne znam jel’ vam palo na pamet da je sve ovo prodano netko i kupio…i da je kupc/u/ima prihvatljiva još od 44,00 kune…
Mene je iskustvo naučilo da najčešće dio prodavatelja, koji podlegne stihiji, puši…
Pozdrav svima koji znaju što rade… 🙂

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Je, palo nam je na pamet kako su ti koje spominješ namagarčeni.


Ne znam jel' vam palo na pamet da je sve ovo prodano netko i kupio…i da je kupc/u/ima prihvatljiva još od 44,00 kune…
Mene je iskustvo naučilo da najčešće dio prodavatelja, koji podlegne stihiji, puši…
Pozdrav svima koji znaju što rade… 🙂

meni je palo na pamet da nije isto kupiti po 44 i 32, nadam se da se neću uvjeriti da nije isto kupiti na 32 i 24, zimski turizam u Austriji će se tek razvijati, jer je to zanimljivo tržište većinskim vlasnicima

New Report

Close