LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 19:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
LKRI
7,90
1.185
150
7,90
8,15
0,64%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vaš link …

who dares, wins

Počelo je i ovdje…
https://zse.hr/userdocsimages/novosti/QedS5Pu7UkehYkBgxrbwmw==.pdf

Što se tiče bilance, i ako omoguće svim dioničarima pod jednakim uvjetima upis novih dionica, ovo bi mogla biti dobra mjera.
Ali poučen dugogodišnjim iskustvom na ZSE, kod nas je ovo poligon za novu rundu prevare i nemorala.

La vita e bella!

@posejdon

Pa ne mora biti tako, ajmo biti pozitivni ovdje i nadati se da će obaviti posao kako spada

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

za početak ipak je to povećanje a ne smanjenje temeljnog kapitala. pošto, zašto vidjet ćemo. ja sam se sa jednim manjim djelom svog portfelja vođen isključivo instinktom okladio da ovo ide na bolje. i onako 2 godine moram čekati radi poreza. luka rijeka je ipak luka rijeka. bila i bit će da je ne znam koja nesposobna i koruptivna vlast na čelu države.

who dares, wins


za početak ipak je to povećanje a ne smanjenje temeljnog kapitala. pošto, zašto vidjet ćemo. ja sam se sa jednim manjim djelom svog portfelja vođen isključivo instinktom okladio da ovo ide na bolje. i onako 2 godine moram čekati radi poreza. luka rijeka je ipak luka rijeka. bila i bit će da je ne znam koja nesposobna i koruptivna vlast na čelu države.

Brkaš (bogom danu) fizičku poziciju i institut dioničkog društva. Prvo će zauvijek biti tu, a ovo drugo može otići u prah i pepeo. Kupovinom dionica postaješ vlasnik ovog potonjeg.
Za sada imamo opetovanu priču o stalnim nevjerovatnim potencijalima.
Na žalost, o tim potencijalima sam slušao i od pokojnog nonića.

(Imam dionice LKRI, a i prošle godine sam ih pomalo skupljao.)

La vita e bella!

Nije dobro smanjenje kapitala, nije dobro povećanje. Što je dobro?

I ispod 40 kn nebi smio biti dokap.

@posejdon nisam ni ja baš toliki laik da ne razlikujem ta dva pojma. zato sam i spomenuo da se radi o povećanju temeljnog kapitala, a ne smanjenju. šta u tome ima loše? sami pogled na top 10 mi govori da tu neće moći proći muljaže tipa badel i td. čak se ni luka ploče sa ovim ne može usporediti jer je dok je kaos u bosni njena važnost je kao neke nautičke marine u kojoj nizozemci i dugi predilavaju neki benzin i banane.

who dares, wins



@posejdon
nisam ni ja baš toliki laik da ne razlikujem ta dva pojma. zato sam i spomenuo da se radi o povećanju temeljnog kapitala, a ne smanjenju. šta u tome ima loše? sami pogled na top 10 mi govori da tu neće moći proći muljaže tipa badel i td. čak se ni luka ploče sa ovim ne može usporediti jer je dok je kaos u bosni njena važnost je kao neke nautičke marine u kojoj nizozemci i dugi predilavaju neki benzin i banane.

Je li za postojeće dioničare povećanje temeljnog kapitala dobro, znati ćemo tek kada vidimo njegove uvjete. Ako ga uopće bude.

Sjetite se kako je izgledalo povećanje TK na DDJH u više navrata.
Dakle, još je puno prerano išta meritorno tvrditi s tim u vezi.

Za sada imamo samo informaciju da se vrhuška tvrtke sastala da bi razgovarali o toj ideji.

Niti znamo za što bi se taj kapital koristio niti kad, kako i tko bi ga uplaćivao.

La vita e bella!


Nije dobro smanjenje kapitala, nije dobro povećanje. Što je dobro?

dobro je biti dionicar luke koper, lose je biti dionicar luke rijeka i to se nece promijeniti godinama jer ce luka rijeka i dalje jako kasniti i gledati u ledja kopru sto god u rijeci napravili jer nisu 10-15 godina povukli poteze i investicije koje su trebali!

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

kolega @posejdon baš ste me povukli za jezik. naglasio sam da je ovo moja nekakva instiktivna odluka i iz tog kuta gledano puno mi je sigurnije okladiti se na luku nego na đuru.
kolega @amadeo to za luku koper sad i vrabci na grani znaju pa više nije interesantno za špekulaciju. ovi infrastrukturni projekti koji su u planu u zaleđu se rade zbog luke, a ne luka zbog njih. kontejnerski promet je i dalje u stalnom porastu i kinezi kad požele tu mogu napraviti barem yangshan ako ne i nešto više 🙂

who dares, wins

Luka Rijeka kao geografski polozaj nije isto kao LUka Rijeka d.d.
Nazalost drzavni vlastodrsci preko svojih satelita Lucke Uprave i Uprave Luke odrzavaju tvrtku koja bi odavno trebala bit ugasena jer se nisu prilagodili novim teretima i uvjetima poslovanja.
Odrzava se na zivotu samo zato da se imaju gdje uhljebit “zasluzeni”

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Što se tiče bilance, i ako omoguće svim dioničarima pod jednakim uvjetima upis novih dionica, ovo bi mogla biti dobra mjera.
Ali poučen dugogodišnjim iskustvom na ZSE, kod nas je ovo poligon za novu rundu prevare i nemorala.

Pa jer nije bilo povećanja kapitala prije par godina kroz upis novih dionica? Ja sam uplatio sukladno svom prijašnjem udjelu tako je napravila većina dioničara. Novci( kapital ) je uplaćen i stavljen na čuvanje negdje u banku. Što je sa time? U međuvremenu je jako puno novaca došlo iz raznih EU fondova ne samo za Luku nego za kompletnu infrastrukturu ( željeznice,ceste..) koje su zbog konfiguracije terena jako skupe. Meni se čini da novaca ima ali opet se nekoga treba prevariti , pa ako nitko drugi onda neka male ljude prevare njihovi mirovinski fondovi.


Nije dobro smanjenje kapitala, nije dobro povećanje. Što je dobro?

Povećanje je dobro ali uz jasnu strategiju i transparentnost prema dioničarima.

New Report

Close