KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 12:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
KOEI
261,30
23.256
89
260,00
262,00
-0,76%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Meni je ona zadnja prodaja poklon dionica od strane Uprave ipak prelila čašu. To je bilo vrlo neukusno.

Ne vidim da Uprava radi na maksimalizaciji profita dioničara, neke članice holdinga su se svakako trebale prodati jer je očigledno da oni od njih ne mogu napraviti profitabilna poduzeća. Samo nam "pojedu" dobit ostalih članica. To je Uprava već trebala srediti.

I zašto gomilaju keš? Ovo me sve više podsjeća na Adris. Čemu gomilanje keša koje ti nije potrebno za svakodnevno poslovanje?? Nitko mi ne može reći da se tako radi maksimalizacija profita dioničara.

No dobro, to nam je sve bilo poznato. Ali ovo što je Uprava napravila prije mjesec dana je meni bilo teško probavljivo i ja sam se riješio dionica (trebao sam odmah, a ne čekati da dionica još padne). Pa rađe sebi stavi godišnju plaću milijun kn, nego takve stvari raditi!

Teška srca sam prodao (kad pogledam bilancu), ali kad objektivno stavim sve karte na stol, ima puno boljih prilika za zaraditi. A ulažemo u dionice da bi valjda zaradili, zar ne? Jako mi je drag KOEI zbog proizvodne orijentacije, ali za dionice se ne valja vezati. Barem tako kažu.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=37884

Jel se to ovdje kopira ona shema sa Dalekovoda?

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


I zašto gomilaju keš? Ovo me sve više podsjeća na Adris. Čemu gomilanje keša koje ti nije potrebno za svakodnevno poslovanje?? Nitko mi ne može reći da se tako radi maksimalizacija profita dioničara.

Zato što je trenutno 2011. godina, a ne 2007. Šta bi trebali gomilat umjesto casha, zalihe?
Jer potražnja stagnira koliko vidim.


Šta bi trebali gomilat umjesto casha, zalihe?
Jer potražnja stagnira koliko vidim.

Pa ak ne mogu reinvestirati dobit, zašto ne isplaćuju dividendu?
Ovu simboličnu dividendu pod pritiskom države ne računam.


http://www.zse.hr/default.aspx?id=37884

Užas, degutantno. Da ne trošim više riječi.

Pa isplatio je dividendu i holding i članice holdinga.
Sumnjam da si želiš isplate kakve imaju HT i ERNT.

Želim. KOEI tolika zadržana dobit ne treba, očigledno je da ne znaju što s tolikom lovom jer je drže na računu. Ja stvarno ne vidim opravdanje za to.

Apple drži novce na računu.
Google, IBM, Oracle… a znaš tko nije držao novce na računu nego ih je reinvestirao i isplaćivao? [smiley]
Pusti te priče da ne znaju što će s novcima i da to umanjuje ROE, druga su vremena.
During the last decade you should have been focused on return on your capital, during this decade you should be focused on return of your capital.

ma tko je to progutao 1500 kom u protvrijednosti 100 k Eur u sekundi?

to nije neki mali naivni dioničar meni nalik !

[rolleyes]

Kad ćemo saznati,ko se od uprave požuril prodati (ili ti lepše-otpustiti) I sad vidimo zakaj na računu drže keš.Da bi gospoda iz uprave u svakom trenutku mogla kulturno izaći.Pametnima je bilo jasno kad je Bagec skočil van.Grebiga,ja nemrem stalno viseti na tom konfilteru,moram s kravicama na pašu.Pozdrav sima naivnima,grebote kaj nas ima!!!!

Čemu nervoza, predstoji tradicionalni uspon krajem godine, a bar ovde i temelja ne nedostaje.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Pa dobro prati li više itko ovu firmu. Učinilo mi se, ali ipak nije baš takvo smeće kakvo se čini.

Evo i rade nešto, i to za izvoz (to je ono što nam treba):

OPREMA ZA PREKOOCEANSKI BROD IZ SAD-a
KONČAR – Mali električni strojevi (MES) za tvrtku iz Mississippija, SAD, isporučit će opremu za RO/RO Car Carrier – prekooceanski brod dizajniran za prijevoz kotrljajućeg tereta (automobila, kamiona…).
MES je za sedam brodova izrađenih u brodogradilištu Uljanik isporučio ventilatorske agregate za strojarnice, teretni prostor i separatore te upravljačke ormare i motore za vitla. Tvrtka iz Mississippija odlučila je graditi brod po licenci Uljanika u SAD-u. Zbog toga su s MES-om ugovorili proizvodnju i isporuku 41 aksijalnog i centrifugalnog ventilatora te ostale opreme koje je Društvo proizvelo i za brodove iz Uljanika.
Ugovor za američku tvrtku jedan je od najvećih poslova MES-a na tržištu SAD-a.

http://www.koncar.hr/Novosti?year=2011&yearActive=yes&month=11&newsId=189

PROJEKTI NA TRANSFORMATORSKIM STANICAMA U HRVATSKOJ
KONČAR – Inženjering za energetiku i transport (KET) potpisao je ugovor o izgradnji transformatorske stanice TS 110/20(10) kV Srđ po sustavu „ključ u ruke“.
Ugovor uključuje izradu izvedbenog projekta elektro dijela, isporuku glavne elektroopreme te specijalističke radove na ugradnji, ispitivanju i puštanju transformatorske stanice u pogon.
KET je ugovorio i rekonstrukciju TS 35/10 kV Brod 1 koja obuhvaća izvođenje elektromontažnih radova s isporukom kompletne elektroenergetske opreme za postrojenje te izvođenje građevinskih radova, dok će gotovo sva elektroenergetska oprema biti proizvedena u Društvima KONČARA.
U tijeku je i izgradnja TS 110/10(20) kV Ferenščica u kojoj je KET nositelj ugovora za izvođenje građevinskih i elektromontažnih radova, kao i elektromontažni i građevinski radovi na revitalizaciji TS 35/10(20) kV Bjelovar 1. U svim navedenim poslovima, osim KET-a sudjeluju i druga Društva KONČARA.

http://www.koncar.hr/Novosti?year=2011&yearActive=yes&month=11&newsId=187

Kažem Vam energetika je ta koja će drmati sljedećih godina. A još kad uvale onaj predivni niskopodni EMV negdje u tunguziju, nekakvih cca 100 kom, neće nam biti kraja [smiley], mislim u porastu cijene.

Sad rasprodaju samo slabe ručice i uprava [lol] …

Extra! Extra! Ovo je predivna firma!

Promjena vlasti je neminovna, u pobjedu HDZ-a više ne vjeruju ni najoptimističniji HDZ-ovci.

Kad ono:

"Izbori 2011 – Kukuriku: Krećemo s novim investicijskim ciklusom u energetici"

‘Nova vlada ako ne realizira svoj najvažniji program, a to je energetika, onda Hrvatska zaista nema šanse’, izjavio je Čačić.
‘Uvozimo između 52 i 58 posto energije, a istodobno po jedinici proizvoda trošimo dva puta više energije od prosjeka Europska unija’, rekao je Čačić koji je ustvrdio da nam ‘uz racionalniju potrošnju uvoz energije uopće ne bi bio potreban’.

‘Energetika je prostor za rast ovakvih poduzeća, koja su rijetka u Hrvatskoj- dva su takva. Ulaganjem u energetiku možemo pokrenuti Hrvatsku i već u prvoj godini možemo očekivati rezultate. Ovo što smo vidjeli ohrabruje, proizvodi se hrvatski proizvod.’ zaključio je Milanović.

http://odluka2011.dnevnik.hr/clanak/vijesti/izbori-2011-krecemo-s-novim-investicijskim-ciklusom-u-energetici.html

Govorio sam Vam da će ono što su do nedavno bili građevinci, to postati KOEI…

Još da prodaju ovog ljepotana negdje u ruska prostranstva:

http://www.vecernji.hr/zagreb/stize-sedam-novih-vlakova-prigradsku-zeljeznicu-clanak-338155

Gdje bi nam bio kraj [smiley]

Želio bih Vas obavijestiti da je Gredelj završio svoj diesel motorni vlak.

Nositelj posla je Gredelj, a radi ga u suradnji s Končarom.

Vlak izgleda izvrsno:

http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/377562_256144201106846_213668182021115_657787_1981963777_n.jpg

Vidite da se ipak nešto i proizvodi na ovim prostorima, i nadam se da će ovakvi projekti u budućnosti dobiti malo veću podršku…

Bravo Luktajt ! Evo več se ljudi gužvaju da kupe kartu !A sad za istać…zna li netko pravi razlog velikih naloga na bidu…iako u to čisto sumnjam,jer mi mali ulagači uvjek kasnimo par koraka kod kupnje a i kod prodaje.

New Report

Close