KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KOEI (Končar-Elektroindustrija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nestala podrška glavnog kupca i instant strmopizd dolje… [bye]

Učinio sam točno to i prodao. Pa kupio oko 260 i 250. I onda opet prodao oko 250 uz mali gubitak. Danas ponovo kupio oko 213. U cijeloj priči samo broker zarađuje.

Inače mislim da je KOEI kao firma u puno boljoj poziciji nego DLKV, zato sam i krenuo kupovati.

A kao što graf pokazuje, nije razlika kretanja cijena DLKV i KOEI tako drastična u zadnjih mjesec dana.


Nestala podrška glavnog kupca i instant strmopizd dolje… [bye]
Učinio sam točno to i prodao. Pa kupio oko 260 i 250. I onda opet prodao oko 250 uz mali gubitak. Danas ponovo kupio oko 213.

Pajdo, pa ti si zroko KOEI a ne nedostatak podrške glavnog kupca! [lol]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

Bome i je!
Usao izasao, usao izasao i opet usao… [lol]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Učinio sam točno to i prodao. Pa kupio oko 260 i 250. I onda opet prodao oko 250 uz mali gubitak. Danas ponovo kupio oko 213. U cijeloj priči samo broker zarađuje.

Inače mislim da je KOEI kao firma u puno boljoj poziciji nego DLKV, zato sam i krenuo kupovati.


Teško je za reći koja je bolja.
Obje imaju svojih prednosti i mana a ispada da to i nije najbitnije koja je bolja.
Đaba končaru sve kada roni ko podmornica.
Tri puta sam već prodao sa gubitkom:(
Danas opet uletio i ako ne bude odbijanca sutra bježim i ne vraćam se jedno vrijeme [bye]
Ne znam da li postoji nekakav skriveni razlog za ovakav pad ali dojam je da su ga ipak previše zatukli bez obzira na sve.

sijem žito raste grahorica

@rocky

kolega, DLKV sam 02.12. kupovao po 230kn, KOEI po 306, ako me sjecanje ne vara.
DLKV sam danas cekao i ne docekao po 245, a KOEI sam uredno dobio po 214.ili 213 svejedno.

upravo ovo sto Lime govori, u ovom besmislu, jadu, nevolji i panici, vuc neke fundamentalne razloge iz grafova je suludo!prodaje onaj fodn koji to ima, likvidno mu je, a klijenti traze lovu.ako su prije izvlacili iz jedne, jer je bila likvidnija, sad ce iz druge.konkretno, mislim da je DLKV potpoio Svedski fond kad si ti trazio neke fundamentalne razloge.potpoili su ga jer su imali to, da su imali nesto drugo, to bi najebalo.

DLKV je drugacija firma i normalno je da mu je omjer kapitala i aktive drugaciji od KOEIja.

nemam DLKV, imam KOEI i mislim da su obje firme duboko ispod svoje fer vrijednosti, ovo pisem, samo da vas podsjetim na one besmislice s teme DLKV prije koji tjedan.

svako dobro!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



@rocky

kolega, DLKV sam 02.12. kupovao po 230kn, KOEI po 306, ako me sjecanje ne vara.
DLKV sam danas cekao i ne docekao po 245, a KOEI sam uredno dobio po 214.ili 213 svejedno.

upravo ovo sto Lime govori, u ovom besmislu, jadu, nevolji i panici, vuc neke fundamentalne razloge iz grafova je suludo!prodaje onaj fodn koji to ima, likvidno mu je, a klijenti traze lovu.ako su prije izvlacili iz jedne, jer je bila likvidnija, sad ce iz druge.konkretno, mislim da je DLKV potpoio Svedski fond kad si ti trazio neke fundamentalne razloge.potpoili su ga jer su imali to, da su imali nesto drugo, to bi najebalo.

DLKV je drugacija firma i normalno je da mu je omjer kapitala i aktive drugaciji od KOEIja.

nemam DLKV, imam KOEI i mislim da su obje firme duboko ispod svoje fer vrijednosti, ovo pisem, samo da vas podsjetim na one besmislice s teme DLKV prije koji tjedan.

svako dobro!


Nominala je 400 kuna, a kvartalni će bit sasvim ok, skloniji sam onoj verziji da je namjerno zatučen, a evo dio članka iz prosinca 2008 koji će to malo i pojasniti:

Projekcija poslovanja
Procjenjuje se da će Končarev prihod na kraju ove godine dostići 2,8 milijardi kuna, što je gotovo 10 posto više nego tijekom 2007. godine. Bago je pojasnio da je Nadzorni odbor tvrtke dao projekciju poslovanja do 2013. godine prema kojoj se očekuje da će u idućih pet godina prihod i dobit biti održani na ovogodišnjoj razini. Naime, u Končaru smatraju da će ostvariti porast proizvodnje i izvoza, u nekim segmentima i 30 posto, no da će kriza i smanjene cijene utjecati da dobit ostane na okvirnoj razini iz 2008. godine. Najveći ovogodišnji prihod ostvaren je u sektoru Energetike i transporta, na koji otpada čak 82 posto prihoda. Uprava Končara posebno ističe činjenicu da je gotovo svaki drugi njihov proizvod plasiran u izvoz, na koji otpada 46 posto ukupne prodaje, u iznosu od 1,3 milijarde kuna. Ovakav izvozni rezultat je 13 posto bolji nego u 2007. godini, a Bago očekuje da će uskoro postotak izvoza premašiti 50 posto ukupne prodaje. Najznačajnija izvozna tržišta Končar grupe su zemlje Europske unije na koje otpada 53 posto ukupnog izvoza, a slijede zemlje okruženja sa 25 posto, Bliski istok s pet posto te sve ostale zemlje s udjelom od 17 posto. “Kraj ove godine je mnogo bolji za kompaniju nego njezin početak, iako ni on nije bio loš. Već sada imamo ugovorenih poslova u vrijednosti 3,5 milijardi kuna, što je za dva posto više nego na početku godine”, kazao je Darinko Bago. U 2009. godini u Končaru planiraju dobit od 118,8 milijuna kuna uz ukupni prihod od 2,8 milijardi kuna, s četiri posto većim udjelom izvoza od onog u 2008. godini.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Uprava Končara posebno ističe činjenicu da je gotovo svaki drugi njihov proizvod plasiran u izvoz, na koji otpada 46 posto ukupne prodaje, u iznosu od 1,3 milijarde kuna. Ovakav izvozni rezultat je 13 posto bolji nego u 2007. godini, a Bago očekuje da će uskoro postotak izvoza premašiti 50 posto ukupne prodaje. Najznačajnija izvozna tržišta Končar grupe su zemlje Europske unije na koje otpada 53 posto ukupnog izvoza, a slijede zemlje okruženja sa 25 posto, Bliski istok s pet posto te sve ostale zemlje s udjelom od 17 posto.


@Mig
– Ovo je glavna razlika između Dalekovoda i Končara i ono što će im omogućiti bar malo mirniju budućnost. Koliko god bila loša situacija u EU, ipak je bolja nego što je kod nas.

Dionica Končara pala je 11,6%, što analitičari HAAB-a tumače posljedicom snižavanja rejtinga HEP-a, čiji investicijski program od 2,9 mlrd. kuna dolazi u pitanje. HEP-ovi problemi mogli bi negativno utjecati i na Dalekovod, koji je jučer pao 4% te ostale slične kompanije.(Hypoipol;Briefing)

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala


Dionica Končara pala je 11,6%, što analitičari HAAB-a tumače posljedicom snižavanja rejtinga HEP-a, čiji investicijski program od 2,9 mlrd. kuna dolazi u pitanje. HEP-ovi problemi mogli bi negativno utjecati i na Dalekovod, koji je jučer pao 4% te ostale slične kompanije.(Hypoipol;Briefing)

A što se događaslo danima prije?!!!Ovo objašnjenje mi baš ne pije vode

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Nominala je 400 kuna, a kvartalni će bit sasvim ok, skloniji sam onoj verziji da je namjerno zatučen, a evo dio članka iz prosinca 2008 koji će to malo i pojasniti:

Kakve veze uopce ima nominala?
Od nominale je prosla koja godina i ona je sada cisto tu informativne prirode i na bas nista ne utjece.
Ispravite me ako se varam….

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Nema veze ništa, ZSE i ono što vrijedi i ono što ne vrijedi pretvara u smeće btw. nominala bi trebala biti knjigovodstvena vrijednost firme.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Pa evo JDPL je trenutno na manje od trećine nominale a IGH je skoro 3x nominala…
Nominala nakon više godina poslovanja nije više toliko relevantna.

New Report

Close