HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 14:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,51
24.316
797
30,50
30,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

što ovi iz HAAB-a vole seruckati:

U ovoj će godini najveći hrvatski telekomunikacijski operater – T-HT, predviđaju analitičari Hypo Alpe-Adria banke, ostvariti prihod od 8,8 milijarde kuna što u odnosu na prethodnu godinu predstavlja porast od 2,2 posto. U 2009. bi T-HT mogao ostvariti prihod od 9,1 milijardi kuna. Istovremeno, neto dobit bi u ovoj godini u odnosu na prethodnu mogla porasti za 8,1 posto na 2,39 milijarde kuna, dok bi u 2009. mogla pasti na 2,33 milijarde kuna.
Analitičari HAAB-a smatraju kako se T-HT součava s promjenama izazvanim intenzivnom liberalizacijom telekomunikacijskog tržišta, apetitom manjih konkurenata za tržišnim udjelom i mogućnostima širenja broadbanda. Kako je objavljeno u njihovim najnovijim analizama, ukupna potrošnja na telekomunikacijske usluge kao postotak u BDP-u u Hrvatskoj se kreće oko 5,5 posto, dok je na tržištima EU15 taj postotak 2,2, a 3 posto u četiri zemlje srednje i istočne Europe, što pokazuje kako su domaće cijene tih usluga na vrlo visokim razinama.
Druga prepreka koja bi mogla štetiti T-HT-u jest činjenica da se njegov udio u fiksnoj telefoniji kreće oko 90 posto ili 10-20 postotnih poena više iznad standarda koji vrijede u zemljama srednje i istočne Europe ili globalnih europskih standarda, što znači potencijalno viši rizik od pada prihoda jednom kad konkurenti krenu s agresivnijom politikom rezanja cijena.
Kao treći izazov s kojim će se suočiti T-HT, analitičari HAAB-a navode činjenicu da je tvrtka do sada bila pošteđena negativnih učinaka migracije s fiksnih na mobilne linije te migracije s «glasovnih» na «podatkovne» poruke. Pa ipak, unatoč svim preprekama, preporuka analitičara HAAB-a dioničarima T-HT-a jest da zadrže tu dionicu.
[/b]
Bankamagazine

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Cijena staje sad će fondovi opet morati reagirati i krenuti spuštati nedaje se više ispod 364. Sad će da stigne veći nalog za prodaju ispod te cijene.


Cijena staje sad će fondovi opet morati reagirati i krenuti spuštati nedaje se više ispod 364. Sad će da stigne veći nalog za prodaju ispod te cijene.

a zašto bi to bilo tako?
fondovi su se dosta već jeftino nakrcali…a osim toga, smatram da im je sve jeftino do 400 kuna…
složila se sad već dobra kupnja na 362 kune…do 365 kuna ima nekih 1000 komada…bit će zanimljivo na zatvaranju…

I onda opet sutra isto, ali umanjeno za 0,5 do 1% kao što je unazad skoro pa mjesec dana.

Ponuda je puno veća od potražnje, “siten duše” se uspaničarile i misle da nakon izbora HT nestaje ili propada u zemlju i da je bitno pošto poto prodati.

Cijena staje sad će fondovi opet morati reagirati i krenuti spuštati nedaje se više ispod 364. Sad će da stigne veći nalog za prodaju ispod te cijene.

A, zbog čega uvaženi kolega Petrov sa još uvaženijih poslovnih novina kao što je Bussines.hr ne objavljuje ovakve tekstove, da bi neuki, glupi,mali dioničari i slični (u tu kategoriju i ja spadam), shvatili na koji način se formira cijena ht-a nego samo pad, potonuče, pritisci prodaje i sl. Malo sprege s fond managerima nije naodmet…

Surround all arround when it hits the ground

Ja moram prodati jedan dio htio to ili ne. I zadao sam nalog na 363 dok još nije bila cijena niti 361,5 i nisam mogao to prežaliti i povukao ga. Nek’ se hebu fondovi ali tako jeftino ih ne dam pa makar ih prodavao poslije i za mnogo manje.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

opr
Ja moram prodati jedan dio htio to ili ne. I zadao sam nalog na 363 dok još nije bila cijena niti 361,5 i nisam mogao to prežaliti i povukao ga. Nek’ se hebu fondovi ali tako jeftino ih ne dam pa makar ih prodavao poslije i za mnogo manje.

Bravo kolega, apsolutno se slažem s Vama i isto tako ću i ja postupiti i gasim komp do daljnjega, ne čitam business i sl. “poslovna štiva”. Do viđenja i vidimo se za koji mjesec .

Surround all arround when it hits the ground

Ma ljudi, čemu taj pesimizam!? Svi znamo da će rasti i rasti će.

ne pogura li Ivo i Polančec preko mirov. fondova cijenu na barem 400 kn, barem pred izbore ( tada imaju jedino rezona da ju dižu!) , glasat ću kao i mnogi ovdje koliko vidim za sdp

pa neka im bude[smiley3]

Tako je! Bravo ljudi! Nedamo se, niti svoje dionice u bescijenje! Sve ima svoje zasto, pa tako i trenutno stanje ht-a [smiley1]

[i]Life is a box of chocolate so eat it up..[color=black][/color]


ne pogura li Ivo i Polančec preko mirov. fondova cijenu na barem 400 kn, barem pred izbore ( tada imaju jedino rezona da ju dižu!) , glasat ću kao i mnogi ovdje koliko vidim za sdp pa neka im bude[smiley3]

samo glasaj…pa ćeš imat porez na kapitalnu dobit, štednju i ne znam ni sam kaj već ne…


ne pogura li Ivo i Polančec preko mirov. fondova cijenu na barem 400 kn, barem pred izbore ( tada imaju jedino rezona da ju dižu!) , glasat ću kao i mnogi ovdje koliko vidim za sdp

pa neka im bude[smiley3]


hrki panika te a,di ćeš ?!skijanje,kolinje,reparatura na autu…..šta je[smiley1]nisi se nada ovako ronjati ispod 400 kn

Prognoze za kraj dana??

I has the money, what I do wif it?


hrki: ” ne pogura li Ivo i Polančec preko mirov. fondova cijenu na barem 400 kn, barem pred izbore ( tada imaju jedino rezona da ju dižu!) , glasat ću kao i mnogi ovdje koliko vidim za sdp pa neka im bude[smiley3] ” samo glasaj…pa ćeš imat porez na kapitalnu dobit, štednju i ne znam ni sam kaj već ne…

neću imat, jer nemam , niti ću imati dobit preko 50000 kn

a za ove manje dobitke porez se ne udara
btw, i ako se izglasa zakon , izglasat će se najprije za 6-12 mjeseci , a do tada većina običnih ljudi će prodati ono malo što imaju, pa ih porez ionako neće tangirat

[smiley2]


niti ću imati dobit preko 50000 kn a za ove manje dobitke porez se ne udara btw, i ako se izglasa zakon , izglasat će se najprije za 6-12 mjeseci , a do tada većina običnih ljudi će prodati ono malo što imaju, pa ih porez ionako neće tangirat [smiley2]

a nemaš ni štednje…ha?
[smiley5]

New Report

Close