HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.05.2024. u 15:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,56
40.504
1,370
29,50
29,80
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ja mislim da će i ovaj tjedan ht još padat. barem do 355.

i ja mislim!!!!!!!!![smiley16]

dan je pametniji od noći

neznam koliko ce se brzo prosiriti vijest o optickim kablovima u domovima koje ht namjerava instalirati[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Na businessu novinar Petrov kaže da će zbog pritiska prodavatelja dionica moguće ispod 360, a ukoliko se ne varam potražnja je konstantno veća od prodaje. Zašto ne napiše da se zbog veće potražnje očekuje rast???!!!!
Kakve su to igre?

Surround all arround when it hits the ground


Na businessu novinar Petrov kaže da će zbog pritiska prodavatelja dionica moguće ispod 360, a ukoliko se ne varam potražnja je konstantno veća od prodaje. Zašto ne napiše da se zbog veće potražnje očekuje rast???!!!! Kakve su to igre?

a zašto bi se mirovinskim f. žurilo, pa berem oni imaju vremena. Nema rasta dok god svi hoće prodati, a to s obzirom na količinu malih dioničara željnih da unovče vrijednosnice može potrajati. Do tad treba čekati nema druge.

molio bih iskusnije odgovor na pitanje:koliko dugo vrijedi zadani nalog ako uopće ima “rok trajanja” [smiley9]hvala

a zašto bi se mirovinskim f. žurilo, pa berem oni imaju vremena. Nema rasta dok god svi hoće prodati, a to s obzirom na količinu malih dioničara željnih da unovče vrijednosnice može potrajati. Do tad treba čekati nema druge.

Kao što rekoh kolega zar potržnja nije veća od prodaje?!Osim toga ovo većinom prodaju fondovi, mali koji su do sada zadržali dionicu nisu baš brzopleti i glupi

Surround all arround when it hits the ground

molio bih iskusnije odgovor na pitanje:koliko dugo vrijedi zadani nalog ako uopće ima “rok trajanja” smiley9hvala

a nalog vrijedi do opoziva ili datuma kojeg si ti naveo kad si ga zadavao


molio bih iskusnije odgovor na pitanje:koliko dugo vrijedi zadani nalog ako uopće ima “rok trajanja” [smiley9]hvala

Zavisi kako si zadao: vremenski ili do otkaza.

Knjige i kava

molio bih iskusnije odgovor na pitanje:koliko dugo vrijedi zadani nalog ako uopće ima “rok trajanja” hvala

pa ako si na portalu prave brokerske kuće onda ti nudi izbor roka trajanja naloga (govorim o intrnet poslovanju s dionicama)

Nemojte čitati kolega “halo bing”, razmislite o ukupnim omjerima. Broju dionica koje se žele prodati u omjeru na broj koji se do sad prodao i koji se prodaje. Vidjeti ćete ogroman nesrazmjer u korist prodaje. A da i cjena poraste, jer je atraktivna na ovoj razini, zamislite kakva će tek navala biti onda na prodaji. Sve dok je tako neće cijena rasti. A i generalno indeks pada znači fali optimizma ili ti kupaca.


Na businessu novinar Petrov kaže da će zbog pritiska prodavatelja dionica moguće ispod 360, a ukoliko se ne varam potražnja je konstantno veća od prodaje. Zašto ne napiše da se zbog veće potražnje očekuje rast???!!!!
Kakve su to igre?

Ali na kojim razinama stoji potražnja (kupnja)?

K tomu, Petrov baš i nije običan novinar, već vrstan analitičar (mr. sc.) i ako se ne varam bivši član ovog foruma…

rovadC
Nemojte čitati kolega “halo bing”, razmislite o ukupnim omjerima. Broju dionica koje se žele prodati u omjeru na broj koji se do sad prodao i koji se prodaje. Vidjeti ćete ogroman nesrazmjer u korist prodaje. A da i cjena poraste, jer je atraktivna na ovoj razini, zamislite kakva će tek navala biti onda na prodaji. Sve dok je tako neće cijena rasti. A i generalno indeks pada znači fali optimizma ili ti kupaca.

Kolega, objasnite mi onda rast od prije mjesec dana kada je cijena bila 363, pa je nakratko došla i na 400, ja sam recio dokupio po 390, kakav je tek onda bio omjer u korist prodaje. Što se tiće crobexa u pravu ste, ali djelimično, recimo Viro dosegao je 1750, pa je zaronio na ispod 1400, a sada je iznad 1400. Namjerno sam nju naveo zato što je super kvalitetna kai i ht, a ht konstantno lagano tone.

Surround all arround when it hits the ground

Zanimljivo je da se sve više ljudi sada pita koliko HT može potonuti prema dole nego što se pitaju koliko može gore.
Takvo je raspoloženje nažalost sada i neki će zbog toga počet prodavati iako nisu do prije tjedan-dva planirali.
Burza je psihologija!

Kad je dobar vjetar i purani lete!


Kolega, objasnite mi onda rast od prije mjesec dana kada je cijena bila 363, pa je nakratko došla i na 400, ja sam recio dokupio po 390, kakav je tek onda bio omjer u korist prodaje. Što se tiće crobexa u pravu ste, ali djelimično, recimo Viro dosegao je 1750, pa je zaronio na ispod 1400, a sada je iznad 1400. Namjerno sam nju naveo zato što je super kvalitetna kai i ht, a ht konstantno lagano tone.

Tih je dana jednostavno bio takav omjer ponude i potražnje. Ne treba se zamarati time i pridavati tome veliku važnost. Treba gledati trend dugoročnije, fundamente, a ne dnevne oscilacije, dnevne izvještaje, to vam je nebitno. Kao što reće poznati investitor “da li ćete svaki dan gledati kolika Vam je cijena vaše obiteljske kuće na burzi”. To su dugoročne vrijednosti, dnevne ludosti tržišta su često posljedica ponašanja “Gospodina tržišta”. Pročitajte si nešto o toj tematici i svakodnevno pratite burzu. Teza će Vam objasniti takve oscilacije. Uzmite si Grahama ili nekog iz njegovog miljea i razmislite, te pokušajte to primjeniti svakodnevno prateći ponašanje na burzi. Biti će Vam puno jasnije.

mogli bi danas završiti u zelenome…

New Report

Close