HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.04.2024. u 23:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,51
24.316
797
30,50
30,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Plavi

Apsolutno se slažemo da će politika biti apsolutni regulator cijene, dakle ni na koji način mali dioničari ne mogu utjecati na njezino kretanje. Sve se tempira, ništa nije prepušteno slučaju. Na nama je samo da čekamo….


Danas 237 milja kuna prometa. I više nego dobro zazidano na cijeni oko 380 kuna. Ali.. Što smo mogli očekivati nakon onoga što smo doživjeli zadnjih dana? Jesmo li mogli očekivati realniju cijenu , bliže 500 kuna? Ne. Zašto? Pa kako, mediji su danima stvarali sliku o tome da je cijena oko 320 realna sve preko toga je super uspijeh. A tko je o tome drobio da je tomu tako? ” Lep si ko slika ” , g. iz HAAB, g. iz Fima , Mislav Bago i Dijana Čulak. Zadnje dvoje su se primili emisije o dionicama , a vidljivo je da o istima pojma nemaju. Svojim neznanjem pokazali su kakvo poštovanje imaju prema svima nama koji se bavimo time, mnogi od nas od toga i žive. Ne znam kako ostali , ali ja sam njihovo neznanje doživio kao uvredu za sve nas. Pa oni se nisu potrudili ništa naučiti oko svijeta dioničarstva , čak niti najosnovnije pojmove i osnove. Bez imalo pompoznosti, mislim da su ta dva voditelja djelom odgovrna za ciojenu kakvu smo danas imali. Stvorena je percepcija kakva je stvorena, nažalost puno je novih u svemu tome i vjerovali su im. A ovo dvoje iz HAAB-a i FIMA-e, što reči o njima? Jesu li se oni potrudili pa građanima / gledateljstvu priopčiti nekakve fundamentalne analize sličnih kompanija u Europi i svijetu? Naravno da nisu, zašto? Pa zna se čiji su igrači, premalo dionica su dobili , zajedno sa svim ostalim našim fondovima, nisu blesavi iznositi nekakvu fundamentalnu analizu, koja bi eventualno dokazala da dionica vrijedi 500 kuna. Ili možda spomenuti što je ugledni svijetski časopis ” Forbes ” procijenio da dionica realno vrijedi 450 kuna? ma kaki, pa kako bi onda kupovali fondovi po 380 i 390 kuna zar ne? kompletne emisije ” Otvoreno ” stovrene su sa predodžbom oko toga da je realna cijena na burzi upravo ova današnja, čak i malo niža ( sjtimo se kako je Bago govorio o eventualnoj cijeni od 400 kuna i više ). Sramota. Jasno u svim tim okolnostima , većina koja je danas prodavala su bili novi ljudi u svijetu dioničarstva, koji još k tome misle da su dobro prošli. Ja mislim da su izgubili priliku za veću zaradu od one koju su ostvarili. Nisam pobornik teorija zavjere , ali nekako mi se čini da sve to odgovara i trenutnoj vladi sa Sanaderom na čelu. Budimo realni da je dionica danas tržena po 450 i više kuna, što bi bilo do izbora? Možda bi malo porasla, možda bi stagnirala, a vrlo vjerojatno bi malo i pala.Ovako? Polako ali sigurno, Sanader ima priliku na svakom predizbornom skupu spomenuti , evo narode, tpo smo Vam mi dali i davati čemo ubuduće, idealno je naravno cijena do izbora malo malo pa raste. A na osnovui ovoga što smo danas vidjeli, mislim da i hoče. Nitko nije spomenuo / barem nisam pročitao što se danas odigralo u Londonu. Ljudi moji protrgovani je 1,6 milijuna dionica danas.Ukupno je alocirano prema Londonu nešto manje od 4 milijuna dionica ako se ne varam. Dakle, danas je trgovano ca. 40 % svih dionica alociranih prema Londonu. I to po cijenama od 70 – 75 USD. Ako su ovdje sagrađeni dobri temelji sa ovih 237 milja kuna prometa ( budimo realni većinu ovoga kupovali su fondovi / cijenu će braniti sigurno ), ne znam kako onda nazvati ono u Londonu. Mislim da će se tamo vrlo brzo stovriti pretpostavke za porast cijene u narednim danima, eventualno tjednima, jednostavno su takvi uvjeti stvoreni. Nažalost u emisiji je bio jedan nezavisni, g. Mario Gatara, mene čudi , ako on prati i zna nešto o dionicama , što on nije iznio konkretnte brojke? Zašto se narodu nije predočila stvarna slika cijene dionica HT-a ? Ja svoje pakete danas nisam prodao, naravno, živi bili pa vidjeli što će nam donijeti naredni dani i tjednima.

[size=15]Odličan post[/size].Sve što sam htio reći a nije mi se dalo pisat.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Real Bear…gdje si bio ranije da me prosvjetliš neuka i zavedena slijepilom zarade [smiley1]

može se zaraditi i kad stvari idu dole [smiley1]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Izvrstan, rekao bih…

blow:

realbear: “Optimistima je vidim target 500 kuna. Sigurno oni u Londonu koji prodaju po 70$ (362 kune) i prave 3x veći promet nego tu nemaju isto blage ideje o ‘dijonicama’ kao ni naši penzići.” Netko to i kupuje. Samo mi se nekako čini da ti kolega ne posjeduješ dionice HT-a.

Naravno da ne posjedujem, šta bih trebao čekati u redu za 1000 EURA zarade
[smiley1]

Samo papci koji nemaju internet i koji ne znaju da se i online moglo dati nalog za IPO su stajali u redu. Inace ovakav potcjenjivacki stav mi je odvratan jer zasigurno mnogi koji su stajali u redu za tih 1000 eura imaju mozda i duplo manje place/penzije od tog iznosa i to nije nikakva sramota. Kaj se javljate na ovu temu ak nemate dionice? Zavist? Jal? Tuga za propustenim?

Pusti priču kolega Alien,svakakvih se čuda ‘nakotilo’ na ovom forumu.treba to ignorirat potpisom

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


RealBear: ” blow: ” realbear: “Optimistima je vidim target 500 kuna. Sigurno oni u Londonu koji prodaju po 70$ (362 kune) i prave 3x veći promet nego tu nemaju isto blage ideje o ‘dijonicama’ kao ni naši penzići.” Netko to i kupuje. Samo mi se nekako čini da ti kolega ne posjeduješ dionice HT-a. ” Naravno da ne posjedujem, šta bih trebao čekati u redu za 1000 EURA zarade [smiley1] ” Samo papci koji nemaju internet i koji ne znaju da se i online moglo dati nalog za IPO su stajali u redu. Inace ovakav potcjenjivacki stav mi je odvratan jer zasigurno mnogi koji su stajali u redu za tih 1000 eura imaju mozda i duplo manje place/penzije od tog iznosa i to nije nikakva sramota. Kaj se javljate na ovu temu ak nemate dionice? Zavist? Jal? Tuga za propustenim?

ispričavam se svima koje sam povrijedio rečenicom da mi se nije dalo stajati u redu!

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

@marinko

citiram sa pravila korištenja na PD:
“- Kod odgovaranja na zadnju poruku korisnici ne bi trebali koristiti opciju ‘Citiranje poruke’ ako je tekst opširan, jer time nepotrebno zauzimate prostor ponavljajući još jedanput tekst koji se nalazi neposredno iznad. “

Heaven or Las Vegas

Sa HT-om je situacija vrlo jednostavna i ima samo 3 faze
– sljedeći tjedan nadokupljivat ispod 400 dok se bude moglo
– čekat dok ne rasprodaju mali dioničari ( uglavnom se radi o ovima kojima je HT prvi dodir sa burzom i žele prodat odmah tako da rasprodaja može trajati maksimalno 10 dana)
– prodat fondovima po 500-600

Nema brige,naš je Ivo izjavio na jednom predizbornom skupu da nikada nije mirnije čekao izbore,to znači da ćemo lijepo zaraditi,a njemu sigurnih 500000glasača. A i nije bez veze najavio nove privatizacije. Čovjek zna šta radi i gdje je raja slaba. Svi vole zaraditi bez motike.

Nisam spomenu g. Karduma , LSKS 2.
Ajme meni. On pred cijelim auditorijem postavi pitanje ” Zašto bi fondovi kupovali skupo , ako znaju da će biti velika ponuda? ” .
I što je najgore nitko mu ne odgovori.
Naravno da ne , kada nikome nije u interesu dati suvisal odgovor.
Ajde da probam ja odgovoriti.
G. Kardum, kao prvo iz čega možemo isčitaiti da je bi danas bila ponuda veća od potražnje?
Možda iz toga što je potražnja za dionice bila 8 puta veća od ponude?
Vjerojatno da.
Nadalje, zašto bi fondovi kupovali skupo…pa što bi to trebalo značiti da su oni nekakav kartel pa da su se svi dogovorili da neće kupovati po 450 kuna? Pa kada bi i bilo tako , zaboravljamo da je tu Londonska burza, preko nje ne možemo ona utječe na cijenu koliko i naša obrnuto.
Nadalje, zašto ne bi kupovali skupo ( a pretpostavimo da je njemu skupo 450 kuna ), pa kakvi su pokazatelji sa tih 450 kuna u odnosu na srodne kompanije u EU i svijetu , a pogotovo ako usporedimo kompletno naše tržište?

Naravno, smišljenom medijskom kampanjom , došli smo do toga da je cijena ipak 380 -390 kuna danas, ali i ta cijena im je iznad očekivanja meni se čini. Mislim da im je i to ” skupo “. Dok se ne nakrcaju.

Šteta tolikog broja novih ljudi, koji su dali dionice po tim cijenama. Već kada im je vlada dala tako jeftino, mogli su ostvariti puno veće prinose, barem po mom skromnom mišljenju. Pa ljudi moji cijena od 380 kuna, je jedva kojih 30 % veća u odnosu na ono što je Deutsche Telekom platio 1999. i 2001. godine.
Koliko su od tada rasle cijene tvrtki u Hrvatskoj, a posebno ovako profitabilne kao što je HT ( a takvih iskreno rečeno niti nema ). Koliko je narastao indeks u međuvremenu?K tome se postavlja pitanje , da li je po tadašnjoj cijeni DT platio premiu ili dobio diskont.
Hm…dobili su vlasništvo, preko 50 %…sami zaključite.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


plavi: ” Danas 237 milja kuna prometa. I više nego dobro zazidano na cijeni oko 380 kuna. Ali.. Što smo mogli očekivati nakon onoga što smo doživjeli zadnjih dana? Jesmo li mogli očekivati realniju cijenu , bliže 500 kuna? Ne. Zašto? Pa kako, mediji su danima stvarali sliku o tome da je cijena oko 320 realna sve preko toga je super uspijeh. A tko je o tome drobio da je tomu tako? ” Lep si ko slika ” , g. iz HAAB, g. iz Fima , Mislav Bago i Dijana Čulak. Zadnje dvoje su se primili emisije o dionicama , a vidljivo je da o istima pojma nemaju. Svojim neznanjem pokazali su kakvo poštovanje imaju prema svima nama koji se bavimo time, mnogi od nas od toga i žive. Ne znam kako ostali , ali ja sam njihovo neznanje doživio kao uvredu za sve nas. Pa oni se nisu potrudili ništa naučiti oko svijeta dioničarstva , čak niti najosnovnije pojmove i osnove. Bez imalo pompoznosti, mislim da su ta dva voditelja djelom odgovrna za ciojenu kakvu smo danas imali. Stvorena je percepcija kakva je stvorena, nažalost puno je novih u svemu tome i vjerovali su im. A ovo dvoje iz HAAB-a i FIMA-e, što reči o njima? Jesu li se oni potrudili pa građanima / gledateljstvu priopčiti nekakve fundamentalne analize sličnih kompanija u Europi i svijetu? Naravno da nisu, zašto? Pa zna se čiji su igrači, premalo dionica su dobili , zajedno sa svim ostalim našim fondovima, nisu blesavi iznositi nekakvu fundamentalnu analizu, koja bi eventualno dokazala da dionica vrijedi 500 kuna. Ili možda spomenuti što je ugledni svijetski časopis ” Forbes ” procijenio da dionica realno vrijedi 450 kuna? ma kaki, pa kako bi onda kupovali fondovi po 380 i 390 kuna zar ne? kompletne emisije ” Otvoreno ” stovrene su sa predodžbom oko toga da je realna cijena na burzi upravo ova današnja, čak i malo niža ( sjtimo se kako je Bago govorio o eventualnoj cijeni od 400 kuna i više ). Sramota. Jasno u svim tim okolnostima , većina koja je danas prodavala su bili novi ljudi u svijetu dioničarstva, koji još k tome misle da su dobro prošli. Ja mislim da su izgubili priliku za veću zaradu od one koju su ostvarili. Nisam pobornik teorija zavjere , ali nekako mi se čini da sve to odgovara i trenutnoj vladi sa Sanaderom na čelu. Budimo realni da je dionica danas tržena po 450 i više kuna, što bi bilo do izbora? Možda bi malo porasla, možda bi stagnirala, a vrlo vjerojatno bi malo i pala.Ovako? Polako ali sigurno, Sanader ima priliku na svakom predizbornom skupu spomenuti , evo narode, tpo smo Vam mi dali i davati čemo ubuduće, idealno je naravno cijena do izbora malo malo pa raste. A na osnovui ovoga što smo danas vidjeli, mislim da i hoče. Nitko nije spomenuo / barem nisam pročitao što se danas odigralo u Londonu. Ljudi moji protrgovani je 1,6 milijuna dionica danas.Ukupno je alocirano prema Londonu nešto manje od 4 milijuna dionica ako se ne varam. Dakle, danas je trgovano ca. 40 % svih dionica alociranih prema Londonu. I to po cijenama od 70 – 75 USD. Ako su ovdje sagrađeni dobri temelji sa ovih 237 milja kuna prometa ( budimo realni većinu ovoga kupovali su fondovi / cijenu će braniti sigurno ), ne znam kako onda nazvati ono u Londonu. Mislim da će se tamo vrlo brzo stovriti pretpostavke za porast cijene u narednim danima, eventualno tjednima, jednostavno su takvi uvjeti stvoreni. Nažalost u emisiji je bio jedan nezavisni, g. Mario Gatara, mene čudi , ako on prati i zna nešto o dionicama , što on nije iznio konkretnte brojke? Zašto se narodu nije predočila stvarna slika cijene dionica HT-a ? Ja svoje pakete danas nisam prodao, naravno, živi bili pa vidjeli što će nam donijeti naredni dani i tjednima. ” [size=15]Odličan post[/size].Sve što sam htio reći a nije mi se dalo pisat.

Mislim da treba pisati, ima mnogo novih investitora koji ne znaju što imaju..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

plavi zaista te ne razumijem, ti ne ides u dokup?

Heaven or Las Vegas

Mislim da je presudnu ulogu imala Bagina kvazi-tablica prikazana sinoć na ‘Otvorenom’ gdje je proglasio cjenu od preko 420 preoptimističnom.Molim Boga da se i Milić ne izblamira nekom izjavom u skoroj budućnosti jer očito TV i kvazinovine 24 sata imaju presudniju ulogu u kreiranju mišljenja od svih relevantnih pokazatelja.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

ne


Sto prognozirate za ponedjeljak? Trguje se samo u Londonu…
Kakva su vasa predvidjana?

Sto vis razmisljam o “startu” ove dionice (5.10) to mi se sve vise cini da postoji jako dobra “zakulisna igra”. Pogledajte par postova prije, i pocetnu cijenu TE KOLICINU dionica prodanih u Londonu.

P.s. Mogu li se i kako prodati dionice u Londonu, i obrnuto dionice koje kotiraaju na burzi u Londonu, mogu li se kupiti u Hrvatskoj, zna li tko?
Dionice su ionako dematerijalizirane, pa postoji li neki porez na njihov “prelaz granice”?
[smiley6][smiley7]


ne[smiley5]

[code][/code]Nije kupovao dionice, već slagao ‘lanac sreće’[url]http://jutarnji.hr/crna_kronika/clanak/art-2007,10,23,cevizovic_dionice,95316.jl[/url]

New Report

Close