HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.05.2024. u 09:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,53
33.915
1,111
30,50
30,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Samo ću ovo napisat. Do sada dividendni prinos na ovoj dionici je točno u dlaku 180kn. Da smo 265kn vezali 10 god. na najpovoljnijim kamatama, prinos od kamata bi bio 135kn.

Problem u takvom rezoniranju je u tome što u slučaju oročavanja, glavnica bi i dalje ostala 265kn, ne bi se smanjila na 156kn.
Po meni je IPO HT-a je bio isplativa investicija kada se uzme u obzir divka koju je HT bio isplaćivao prvih godina, samo mi usporedba s oročenjem ne štima baš.


Samo ću ovo napisat. Do sada dividendni prinos na ovoj dionici je točno u dlaku 180kn. Da smo 265kn vezali 10 god. na najpovoljnijim kamatama, prinos od kamata bi bio 135kn.

Da ali bi glavnica nakon 10 godina i dalje bila 265 kn a ne 41% manja (156kn) kao što je sad na HT-u !!!




HT je ulaganje na duge staze.
Kao nekretnina.
Meni je totalno nebitna cijena dionice.
Dividenda bi mogla biti veca, ali nije tragicno losa.
Nece zadrzavat dobit zauvijek. Ili povecanje dividende ili sirenje poslovanja.
Opet ponavljam….kupis dionice s viskom love i ne pratis.
A svake godine kapne lovica….

Pratim od 2006 godine nakon javne ponude i dugoročno na gubitku a dividenda djelomično pokrije gubitak tako da je to sve voda voda, to je nekretnina koja se urušava, pozz.
[/quote]
Samo ću ovo napisat. Do sada dividendni prinos na ovoj dionici je točno u dlaku 180kn. Da smo 265kn vezali 10 god. na najpovoljnijim kamatama, prinos od kamata bi bio 135kn.
[/quote]

Ali bi vam glavnica i dalje bila 265 kn, a ne pala na 156 kn. 🙂

Ljudi, ja sam samo napisao stanje kako bi bilo u 10 godišnjem razdoblju što se tiče dividendi i kamata iliti dobitka (gubitka). Glavnica je druga priča. Pa to valjda svi znaju da je HT u javnoj ponudi bio 265kn, a sada je 110kn manje. Jasno da bi sada po jedinici imali u banci 400kn, a ovako na burzi sa svim dividendama 335kn, a to znači pušiona. Zato sam se ja većine riješio 2012, još uvijek na vrijeme.

11.5.2018 7:39 na temi best buy:


Slažem se sa paricom jer svi naši ulagači gledaju zaradu na kratke staze a od toga nema ništa, treba ulagati u stabilne firme i dugoročno očekivati pristojne prinose.

11.5.2018 16:08 na temi HT:


Znam samo jedno da sam prodao sve dionice u HT i da više nikada neću uzeti jer svaki put kad ih uzmem izgubim, a i cijena je daleko pala ispod dividende tako da sam završio priču sa tom dionicom.

14.5.2018 12:11 na temi HT:


Pratim od 2006 godine nakon javne ponude i dugoročno na gubitku a dividenda djelomično pokrije gubitak tako da je to sve voda voda, to je nekretnina koja se urušava, pozz.

Zanimljivo kakvi ‘ulagači’ pišu po ovoj temi.

Usput, dionicom HT-a se trguje od jeseni 2007. godine.

A ostali napredni matematičari kad već uspoređujete dvije točke koje ste odabrali da vam odgovaraju u ‘nepristranom’ modelu kako biste dokazali da dionica ne valja:

Na inicijalni paket od 63 dionice tko je držao sve ovo vrijeme dobio je 6 dionica nakon godinu dana i na svaku tu dionicu svake godine također dividendu. Zato je na taj paket isplaćeno 13.000 (plus minus koja kuna. porez na dividendu je uračunat, uključujem i dividendu za 2018). Paket je koštao 16.700 kn.

Da se razumijemo, prodao sam i ja koncem 2009. po nabavnoj, ali uz dvije dividende po 29,xx kn po dionici i onih 6 nagradnih po paketu. Ušao sam ponovno na kraju 2015. po 140-141 i ne namjeravam prodati u skoroj budućnosti. Na 141 uloga 6 kn je postotno korektan prinos, a očekujem u iduće 2-3 godine i veći dividnendi prinos (kad-tad će ga isplatiti, imaju odakle).

samo da vas obavijestim – pokrenuti su određeni sudski postupci
HT i ovakav način postupanja prema dioničarima je prošlost
naravno malo će biti gužve, kukanja, vikanja, PR i slično
pada cijene, odgovornosti fondova ,
ali čekanjem da vam uprava predloži višu dividendu i dobijete
i da će takvom politikom isplate dobiti doći do rasta cijene teško

Medvjediću svatko ima svoje mišljene poštujem, a živi bili pa vidjeli koliko će ti se isplatiti ta dionica za 2-3 godine kad švabe izvuku novac iz nje i kad se dividenda smanji hehe. Pozdrav

Pa nije se covjek ozenio za dionicu. 🙂 Ako 3.5% dividende zadovoljava ulagacke kriterije a dionica po svemu sudeci ne bi smjela vise pojeftiniti ne vidim razloga zasto je ne imati u portfelju. Tvrtka prihoduje odlicno i kada se izvucemo iz ove kradezeovske magle vrijednost se mora povecati i tek tada cemo moci realno razgovarati jel isplativa ili nije, kao i jos podosta njih ….

Sabor traži očitovanja o HT-ovoj kupnji obveznica Deutsche Telekoma[/url]

https://www.total-croatia-news.com/business/28316-croatian-telecom-to-explain-purchase-of-deutsche-telekom-bonds

Opet su otpustili određeni broj ljudi, ali paralelno dodatno Njemaca u DT zaposlili
Plan je 1500 djelatnika i kažu uskoro. Plan najskupljeg i najsporijeg interneta će njegovati i dalje.
U tom slučaju dividneda mora biti min 50 Kn po dionici ili opet planiraju oprati novac preko fiktivnih uvoza roba i usluga i vama kikiriki od dividende dati ?

Promet preko milijardu Eura, EBITDA 40,5% ( nisu mogli sakriti više ) i dividenda 6 Kuna ????

Bitno da naša Vlada kažnjava restorane za krivo kucanu ili nekucanu kavu, frizere za dva ne izdana fiskalna računa i sl., a HT im milijarde iznosi iz zemlje

Sjela dividenda?


Sjela dividenda?
meni još nije

Bitno da naša Vlada kažnjava restorane za krivo kucanu ili nekucanu kavu, frizere za dva ne izdana fiskalna računa i sl., a HT im milijarde iznosi iz zemlje
[/quote]

Nasoj vladi i je zadaca da stiti lopove i.okrade postene. Zato smo i glasali za njih !!! A i dalje “cemo glasati” Sve “nam” je bolje i bolje

New Report

Close