HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 04:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,56
40.504
1,370
29,50
29,80
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

AKAT

Kad se tu zagrebe malo ispod površine,pokaže se nemoral i gramzljivost ogromnih razmjera.Oni(HT) daju 6 kn dividende,realno je 10kn,razliku,na štetu mnogih udionika,pošalju DT-u,a DT odglumi neko posuđivanje ili ulaganje.Posljedica je pad dionice HTa,ona najuočljivija,na prvi pogled,dakle dvostruku štetu čine,i tako više godina,to valjda postaje pravilo.Ali,tu su i mirovinci,dakle sutrašnjem penzioneru,na pravdi Boga,otimaju kruh iz usta,što je strašno,pogotovo uzimajući u obzir neto dobit,tj.fakat da ima lijepog prinosa za sve,i male i velike.Dakako,ni to nije sav jad…

Kako god,ja sam se danas iskrcao na 158,zbroji pa podijeli,u minusu sam nekih 1100 kn,nebitno,stvar je principa,najmanje dotične cifre.Sada,pod hitno,idem mijenjati mob operatera,da se skinem sa 098,a potom i MAX TV za par mjeseci,kad mi istekne ugovor.Za mene HT više ne postoji,moju kn vidjeti više neće.A muka mi je kad se sjetim ranije višegodišnjeg korištenja HT usluga(net,tel,tv),mjesečno nekih 400 kn.Kome li sam uplaćivao na račun???,a konkurencije nije da nije bilo…

A za privatizaciju HTa,ne mogu se točno sjetiti da li sam čitao u Globusu ili Nacionalu,niti tko je dao intervju,ali sto posto pamtim da je bio jak pritisak od strane Njemačke da se HT “prebaci” DTu,kao uvijet da nas “poguraju” u EU.Uglavnom,dobili su HT “zavrtanjem ruke”,a vraćaju to na najbolji mogući način…

@Speculator

Slazem se I jos, kako cijena pada HT za novce koje bi inace trebali isplatiti kroz dividend, kupuje dionice I tako zatvara krug cirkulacije (vecine) novca a naravno mi (mali, mirovinci itd) pusionicari jer oni mogu igrat ovako svejedno da li je cijena 100,50 ili 150 kuna. Nadam se kad ovoga Tomasovica maknu kao onoga Mudrinica kikad nece naci firmu u Hr da vodi.UZAS….ali mozda smo to I zasluzli…..

To rade od početka, zamračuju 50% dividende, pa sada zbrojite ukupnu štetu koju su nanjeli ovoj zemlji.
Najskuplja za najlošiju uslugu ( obično to ide kao prst i nokat ), manjak u proračunu koji se dopunjuje zaduživanjem, izbijanje iz džepa građanima zemlje i time narušavanje standarda, nekonkuretna usluga u EU okvirima.
Međutim HT je samo jedan od mnogih koji zamračuju 50% dividende, tu su i banke, INA još i više.

ZATO TREBA IZBACITI PDV I UVESTI POREZ NA PROMET, pa neka zamračuju koliko žele ! Na svaki izdani račun u zemlji 20% poreza, bez obzira na nabavu, maržu, ulaganja i sve ostale namjerno otvorene porezne rupe da veliki mogu prati porez preko fiktivnih uvoza raba i usluga.

Dokle nebude Vlada koja će reči dosta, Njemci i ostali će na gaziti .

Kad bi barem predsjednica ili premijer znali šta se događa,ne bi to bilo tako.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/vodafone-kupuje-udjele-liberty-globala-u-njemackoj-i-izaziva-deutsche-telekom/7341684/


To rade od početka, zamračuju 50% dividende, pa sada zbrojite ukupnu štetu koju su nanjeli ovoj zemlji.
Najskuplja za najlošiju uslugu ( obično to ide kao prst i nokat ), manjak u proračunu koji se dopunjuje zaduživanjem, izbijanje iz džepa građanima zemlje i time narušavanje standarda, nekonkuretna usluga u EU okvirima.
Međutim HT je samo jedan od mnogih koji zamračuju 50% dividende, tu su i banke, INA još i više.

ZATO TREBA IZBACITI PDV I UVESTI POREZ NA PROMET, pa neka zamračuju koliko žele ! Na svaki izdani račun u zemlji 20% poreza, bez obzira na nabavu, maržu, ulaganja i sve ostale namjerno otvorene porezne rupe da veliki mogu prati porez preko fiktivnih uvoza raba i usluga.

Dokle nebude Vlada koja će reči dosta, Njemci i ostali će na gaziti .

Cek malo a tko bira vladu ? Svemirci ??? Meni definitivno nije jasno zasto su nama Hrvatima uvijek krivci oni ili ovi … 🙁


https://novac.jutarnji.hr/aktualno/vodafone-kupuje-udjele-liberty-globala-u-njemackoj-i-izaziva-deutsche-telekom/7341684/

jep, mora konsolidacija telekomunikacija u Europi s dogoditi….

[/quote]

“Cek malo a tko bira vladu ? Svemirci ??? Meni definitivno nije jasno zasto su nama Hrvatima uvijek krivci oni ili ovi … :(”
[/quote]
to je i meni posve nerazumljivo, pa ova vlast je nama sasvim primjerena kao bu*ali šamar

volio bih da mi netko objasni zbog čega dionice HT-a pada a INE raste iako i jednina i drugima prihodi i dobit padaju. INA je čak bila jedne godine i u gubitku a logićno je da dionica pada ako prihodi padaju


volio bih da mi netko objasni zbog čega dionice HT-a pada a INE raste iako i jednina i drugima prihodi i dobit padaju. INA je čak bila jedne godine i u gubitku a logićno je da dionica pada ako prihodi padaju

Pokušati ću objasniti .
INA kupuje, neprekidno, MOL preko fonda s Cipra i debelo su perko 50%, a naša Vlada zna i promatra.
MOL to kupuje našim novcima jer gorivo u Hravtskoj podaju po nabavnoj cijeni. Nabavna i prodajna cijena su iste jer dobit time peru u svoj zemlji odakle nabavljaju gorivo, kao HT od DT koji navablja SIM kartice, mobitele i sve moguće i nemoguće usluge, programe, savjete, svemirske izlete……., a kako bi vama isplatio pola dividende.

Znam samo jedno da sam prodao sve dionice u HT i da više nikada neću uzeti jer svaki put kad ih uzmem izgubim, a i cijena je daleko pala ispod dividende tako da sam završio priču sa tom dionicom.

HT je ulaganje na duge staze.
Kao nekretnina.
Meni je totalno nebitna cijena dionice.
Dividenda bi mogla biti veca, ali nije tragicno losa.
Nece zadrzavat dobit zauvijek. Ili povecanje dividende ili sirenje poslovanja.
Opet ponavljam….kupis dionice s viskom love i ne pratis.
A svake godine kapne lovica….

#Muzara#Siraivrhnja[/url]


HT je ulaganje na duge staze.
Kao nekretnina.
Meni je totalno nebitna cijena dionice.
Dividenda bi mogla biti veca, ali nije tragicno losa.
Nece zadrzavat dobit zauvijek. Ili povecanje dividende ili sirenje poslovanja.
Opet ponavljam….kupis dionice s viskom love i ne pratis.
A svake godine kapne lovica….

Pratim od 2006 godine nakon javne ponude i dugoročno na gubitku a dividenda djelomično pokrije gubitak tako da je to sve voda voda, to je nekretnina koja se urušava, pozz.



HT je ulaganje na duge staze.
Kao nekretnina.
Meni je totalno nebitna cijena dionice.
Dividenda bi mogla biti veca, ali nije tragicno losa.
Nece zadrzavat dobit zauvijek. Ili povecanje dividende ili sirenje poslovanja.
Opet ponavljam….kupis dionice s viskom love i ne pratis.
A svake godine kapne lovica….

Pratim od 2006 godine nakon javne ponude i dugoročno na gubitku a dividenda djelomično pokrije gubitak tako da je to sve voda voda, to je nekretnina koja se urušava, pozz.
[/quote]
Samo ću ovo napisat. Do sada dividendni prinos na ovoj dionici je točno u dlaku 180kn. Da smo 265kn vezali 10 god. na najpovoljnijim kamatama, prinos od kamata bi bio 135kn.

New Report

Close