HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 22:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,51
24.316
797
30,50
30,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

kad bi podaci bili istiniti , onda bi bili još bolji
ali o tom potom

Veoma zanimljivo…

https://beta.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1041943

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Veoma zanimljivo…

https://beta.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=1041943

na zalost mogu ne mogu im nista….

neki dan 166, jutros 158


neki dan 166, jutros 158

Očekivani pad za iznos dividende jer danas je prvi dan trgovanja bez prava na dividendu



neki dan 166, jutros 158

Očekivani pad za iznos dividende jer danas je prvi dan trgovanja bez prava na dividendu
[/quote]to nema smisla.svake godine cijena padne za iznos dividende. za 10g bit če ispod 100kn. nisam siguran da je to realno za jednu od najjačih firmi. ma da na ovoj jadnoj burzi ništa nije čudno

kolika je dividenda?

6 kuna po dionici

ovi što sada prodaju trebali su i mogli su prodati prošlih dana sve do 162 kune jer kada im oporezuju dividendu i brokeri uzmu proviziju još će biti i na gubitku.
ako firma zaradi 10 kuna neto dobiti po dionici i 60% ili 6 kuna isplati dividende a 40% dobiti ili 4 kune po dionici zadrži i drži novac ili ide u proširenje logično bi bilo da svake godine cijena dionice poraste barem za te 4 kune jer je to ostalo unutar firme i nije isplaćeno.


ovi što sada prodaju trebali su i mogli su prodati prošlih dana sve do 162 kune jer kada im oporezuju dividendu i brokeri uzmu proviziju još će biti i na gubitku.
ako firma zaradi 10 kuna neto dobiti po dionici i 60% ili 6 kuna isplati dividende a 40% dobiti ili 4 kune po dionici zadrži i drži novac ili ide u proširenje logično bi bilo da svake godine cijena dionice poraste barem za te 4 kune jer je to ostalo unutar firme i nije isplaćeno.

Možda na nekoj normalnoj burzi,ali na ovako plitkoj kao ZSE cijenu dionica kroji isključivo ponuda/potražnja a kako za HT gotovo uopće nem potažnje a ponuda je ogromna (bid 2907kom/ask 55504) za očekivati je da cijena i dalje pada.Ove veće kupovine za trezor ionako su uglavnom dogovorene blok transakcije tako da ne utječu na cijenu.

Pa dobro,6 kn i nije tako loše,s obzirom na kolonijalni status RH.Predali smo i škare i štof,šta sada da radimo?Oni kroje našu sudbinu,a ako nam ne odgovara,Bože moj,nitko nam ne brani da otkupimo telekom i sami raspolažemo sa dobiti…

Ako me sjećanje ne vara,a sumnjam da me vara,čitao sam o tome,veliki pritisak je izvršen na RH,a da bi se naš telekom prepustio Nijemcima.U biti,kada se ukloni sva korektnost,ovo je klasični reket,na Siciliji nazvan pizzo.Jedina razlika je ta,što se tamo možeš obratiti policiji,ukazati na počinitelja (koji će biti debelo sankcioniran) i dobiti policijsku zaštitu,a u ovom slučaju prepušteni smo na milost i nemilost utjerivaču,na apele koji ostaju bez pozitivnog odgovora.Nije sada više stvar ni u novcu,ne bilo im ga nikada dosta,to im želim od srca,već u jadu koji se ovim razotkriva.Tu država više nije država,ne može zaštititi državljanina,korporacija ima veću moć.Iskreno,meni ne bi smetalo ni to da je dividenda 1 kn,a da je realnost 20 kn.Samo neka odnose,i onako im nikad neće biti dovoljno,bitno je da su svjesni svoje gramzljivosti na tuđi račun,a jesu,i to im je dovoljna kazna…

Svatko tko nije zadovoljan dividendom HT i kako upravljaju njemci
Uvijek može svoje pare dati u neku HRVATSKU DRŽAVNU tvrtku tipa Aci ili u budućnosti Hep ……
Pa ce vidjet što će tamo dobiti …..

😂😂😂
Tako nemojete pričati priče….
Koliko je HT isplatio dividende dok je bio državni?????

U principu,ne slažem se sa tim stavom,ali potaknuo me da prodam dionice,što ću danas i učiniti,kao i da pređem sa 098 na drugog operatera te da sačekam par mj. da otkačim i MAX TV,te da završim sa njima za sva vremena,jer mi se doslovno gade.

@Spectator

Vasi komentari su tuzni ali istiniti, potpuno se slazem.Najgore je sto ovdje neki domaci igraci (tipa predsj, Uprave) ponose svojim MENADZERSKIM kvalitetima au stvari su za DT jeftini za onoliko koliko donesu u vrecu.

A drzava ne smije pisnuti jer su svi u zadnjih 2 godina upetljani u ovo. Jadno I tuzno

Najskuplji i najsporiji internet u EU ima Hrvatska , ali zato Njemci velike plaće.

http://www.seebiz.eu/deutsche-telekom-cista-dobit-porasla-33/ar-174906/

New Report

Close