HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 09:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,04
4.506
150
30,10
30,40
0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da, ali do sada da se napravi promet od 500mil je trebalo godinu dana. Znači dići će likvidnost što je dobro.

HT početkom srpnja kreće s otkupom vlastitih dionica


U komentaru InterCapitala (IC) povodom te najave ističu da bi taj otkup vlastitih dionica mogao ponuditi bolji porezni tretman u odnosu na dividende za određene klase investitora, kao i da to “napokon pokazuje konkretne aktivnosti na učinkovitijem korištenju velikog novca, što uključuje i nedavnu (ovogodišnju) HT-ovu akviziciju Crnogorskog Telekoma”.
“Tržište obično pozitivno reagira na vijesti o otkupu, pogotovo ako se dionice smatraju podcijenjenima. HT-ova najava programa otkupa vlastitih dionica podrazumijeva 500 milijuna kuna (67 milijuna eura) za izdvajanje za otkup 2,5 milijuna dionica, što iznosi nešto više od 3 posto od ukupnog broja dionica (81,9 milijun)”, napominju u komentaru iz IC-a.
Dodaju da su se takvom potezu HT-a nadali, vjerujući da zadržavanje prekomjernog iznosa novca bez jasno priopćenog plana za njegovu uporabu ne maksimalizira prinos dioničara. Tome dodaju i podatak da je krajem ožujka HT imao neto novčani položaj od 2,9 milijardi kuna.


Da, ali do sada da se napravi promet od 500mil je trebalo godinu dana. Znači dići će likvidnost što je dobro.

cerp i mirovinci će im to istovariti za tren. 500 / 2,50= 200kn

who dares, wins

To su uludo bacene pare samo nitko ne vidi
Bolje da su kupili nesto za njih

Vidim da ljudi nisu ni svjesni što bi tu moglo biti s cijenom (što je dobro jer se još uvijek moglo ući na dobrim razinama)!
Znači cilj im je ostvariti korist za dioničare upravo dizanjem cijene.

po mojoj nekoj racunici skurit ce 16,5% kesa da bi nama povecali vrijednost (citaj : isplatili izvanrednu dividendu od 3%) daleko od toga da im toliki kes ne treba ali ako uzmemo u obzir da smo krenuli od cijene 175 i dodamo 3% to ispada cijena od 179,50. i to kroz vremenski period od 4god sto ispada 0,75% godisnje. u biti sta mene sekira je to da se ta fora sa otkupom vlastitih dionica proteze godinama, sada kad su trzista na koljenima i kad bi mogli povoljno napraviti kupnju nekog telekoma oni nemaju nikakvu ideju i viziju te otkupljuju svoje dionice. vremenski period je jako dug za otkup dionica osim ako vec nisu neki razgovori oko prodaje dionica iz portfelja branitelja, ili nekoga fonda koji ce pomoci vladi oko kupnje ine ili kupovanja socijalnog-politickog mira. moje neko razmisljanje molim vas da me ispravite

ne mari za male stvari i ostat ce male

Pa cijena Ht-a je od objave porasla c. 6%, a jos nisu kupili ni jednu dionicu 🙂
Uz postojecu dnevnu likvidnost dionice i ogranicenje od 25% nece stici potrositi tih 500 mil kn u 4 godine sve i da svaki dan kupuju do limita.


po mojoj nekoj racunici skurit ce 16,5% kesa da bi nama povecali vrijednost (citaj : isplatili izvanrednu dividendu od 3%) daleko od toga da im toliki kes ne treba ali ako uzmemo u obzir da smo krenuli od cijene 175 i dodamo 3% to ispada cijena od 179,50. i to kroz vremenski period od 4god sto ispada 0,75% godisnje. u biti sta mene sekira je to da se ta fora sa otkupom vlastitih dionica proteze godinama, sada kad su trzista na koljenima i kad bi mogli povoljno napraviti kupnju nekog telekoma oni nemaju nikakvu ideju i viziju te otkupljuju svoje dionice. vremenski period je jako dug za otkup dionica osim ako vec nisu neki razgovori oko prodaje dionica iz portfelja branitelja, ili nekoga fonda koji ce pomoci vladi oko kupnje ine ili kupovanja socijalnog-politickog mira. moje neko razmisljanje molim vas da me ispravite

HT nakon dosta vremena opet je najlikvidnija dionica na burzi.

A cijena raste!

Može li bolje za Zagrebačku burzu?

Vjerojatno, će fondovi još čekati da poraste, a onda lagano iskrcavanje!


po mojoj nekoj racunici skurit ce 16,5% kesa da bi nama povecali vrijednost (citaj : isplatili izvanrednu dividendu od 3%) daleko od toga da im toliki kes ne treba ali ako uzmemo u obzir da smo krenuli od cijene 175 i dodamo 3% to ispada cijena od 179,50. i to kroz vremenski period od 4god sto ispada 0,75% godisnje. u biti sta mene sekira je to da se ta fora sa otkupom vlastitih dionica proteze godinama, sada kad su trzista na koljenima i kad bi mogli povoljno napraviti kupnju nekog telekoma oni nemaju nikakvu ideju i viziju te otkupljuju svoje dionice. vremenski period je jako dug za otkup dionica osim ako vec nisu neki razgovori oko prodaje dionica iz portfelja branitelja, ili nekoga fonda koji ce pomoci vladi oko kupnje ine ili kupovanja socijalnog-politickog mira. moje neko razmisljanje molim vas da me ispravite

Ja se potpuno slažem da skure taj keš na kupnju dionica, što znači dizanje cijene…. i profit.. povećava se promet, likvidnost..
Jedan od razloga sliping tržišta je zarobljeni novac u Agrokor izdanjima….
Eto prilike da se popravi trgovina

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

@ING

Do kuda dizanje cijene?

Zadani period je nekih 3 godine i 10 mjeseci, da bi potrošili 500 milijuna promet treba uz limit 25% biti 2 milijarde. A zadnje 3 godine i prvi kvartal ove imamo:

2014 507.435.483
2015 351.608.149
2016 356.689.146
2017 Q1 116.596.168
ukupno 1.332.328.946

Pitanje je koja je uopće maksimalna razina do koje misle kupovati, ili će ju jako preplaćivati ako misle svih 500 milijuna potrošiti ili ako ju neće preplaćivati (što puno više ima smisla) neće ni blizu toliko kupiti.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ako su rekli da za 500 milja kn misle kupiti 2,5 milje dionica onda je tu valjda sve jasno. 2 dana nakon objave su i ovi talenti iz oif-ova skužili da bi se tu dalo zaraditi pa su nešto počeli kupovati, a ovi drugi samaritanci iz mirovinaca su im to počeli jeftinije prodavati. bez obzira što država ima dovoljno dionica da podmiri ht skoro pa u komadu cijena je trebala prvi dan otići na tih 200kn. što zbog samog otkupa, brisanja tih dionica, fundamenati i td. ali ajde ipak je ovo zse.
nemam ni jednu dionicu ht.

who dares, wins



@ING

Do kuda dizanje cijene?

Zadani period je nekih 3 godine i 10 mjeseci, da bi potrošili 500 milijuna promet treba uz limit 25% biti 2 milijarde. A zadnje 3 godine i prvi kvartal ove imamo:

2014 507.435.483
2015 351.608.149
2016 356.689.146
2017 Q1 116.596.168
ukupno 1.332.328.946

Pitanje je koja je uopće maksimalna razina do koje misle kupovati, ili će ju jako preplaćivati ako misle svih 500 milijuna potrošiti ili ako ju neće preplaćivati (što puno više ima smisla) neće ni blizu toliko kupiti.

Mi dioničari bi htjeli da se vrati na razine od prije 10 g. zar ne….:)
Ja gledam na način, da su se zadnjih nekoliko kriznih godina dogodili značajni prometi od 140 _ 200 kn, pretpostavka da neki ozbiljni prodavač neće krenut u podaju prije 220 _ 250 kn.
Obzirom na potencijal rasta…akvizicije koji HT ima
Ovo je samo moje mišljenje i konzervativna procjena…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ovih 500 mil je “maži mi moje zdrave oči”, to je 100 mil godišnje, točnije 12 sati prihoda HT-a u jednoj godini, apsolutno ništa i apsolutno nikakav program. Ovo rade tek toliko da malo smire sve fondove koji inzistiraju na povećanju dividende, nakon što su napravili izlačenje 2 milijarde kuna kupovanjem obveznica DT-a i Crnogorskog Telekoma…

Isto tako ako ti određeni fondovi žele izaći da blok transakcijama mogu osloboditi veće količine dionica odjednom….

HT je dobra tvrtka, predvodnik u telekomunikacijama, rekao bi skormno minimalno 5 godina naprednija od prvog konkurenta, Vipnet-a.

Ovdje se izgleda prekrcavaju dionice iz fondova kako bi ih onda prodavali HT-u po 200.
Još malo pa nestalo…

New Report

Close