HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.05.2024. u 22:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,62
31.329
1,023
30,50
30,90
-1,61%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Pa ljudi moji ja vas ne razumijem. Jedni pričaju o tobožnjoj propasti HT a zbog toga što gubi korak s konkurencijom, te im ista konkurencija oduzima kljente, jer kao ne znaju raditi. Drugi opet poput loris rogobore o monopolu ht a i pljačkanju hr od strane DT a.
Budući jedni isključuju druge, ja bi ih ipak obe svrstao u skupinu mrzitelja HT a i dionica HT – ra, no upitah se što rade ovdje, pa meni ne pada napamet ići na forum xxx i sraćkati o tvrtki xxx, osim ako nisu oni jedni od te strašne konkurencije – što mislite dragi kolege?

Tvoj jedini problem je što od stabla šumu nevidiš .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

A tvoj jedini problem loris je što nemaš mnoštvo HT-RA dionica poput mene, no on je rješiv – KUPUJ!!!

proklet bio na božić 2010.


A tvoj jedini problem loris je što nemaš mnoštvo HT-RA dionica poput mene, no on je rješiv – KUPUJ!!!

[thumbsup]
Puni su Optime pa ih žulja.

Kad će IPO Vipa?

Zanimljivost:

Telekom Srbija

– lokalne pozive naplaćuje 3 lipe u vrijeme jakog prometa, 1,5 lipa u vrijeme slabog
– županijske pozive naplaćuje 7 lipa i 3,5 u vrijeme slabijeg prometa
– prema mobilnim mrežama 64 lipe u vrijeme jakog prometa i 43 lipe u vrijeme slabog prometa
– čini mi se da nema nikakve pretplate
– ADSL 1Mb/s FLAT 84 kn

Uza sve ovo radi 8 mlrd kn prihoda, neto dobit 960 mil kn EBITDA 40%??????

Meni ovo izgleda da nas T-com besramno pljačka, ne samo građane Hrvatske već i svoje dioničare jer ako Telekom Srbije uspije napraviti 40% EBITDA marže s ovim cijenama onda koliko realno ima HT?

1. Srpski telekom je još uvijek državna tvrtka, u većinskom vlasništvu države
2. Dionice HT a je HR prodala na dražbi, a većinu je kupio DT, A nešto i mi obični smrtnici.
3. cijenu sami kreiraju, pa ti ne moraš platiti, tj ne moraš ništa uzeti, niko nikog ovdje ne tjera na ništa, obrati se konkurenciji ak ti je bolje. Meni je npr HT OK, a ko voli nek izvoli preć na druge operatere, pa niču ko gljive poslije kiše, svi bi kruva bez pogače. Ja ne, hvala lijepo, ostajem odan onima koji znaju (ht), pa makar koju lipicu na mjesec i više platim…

proklet bio na božić 2010.

Nije se ni DT baš naorao za korisnike, a ni cijene. Ako se dobro sijećam vlada je 2000g prije prodaje digla cijene i a DT je dobio monopol, nismo baš mogli birati tada.
Prodaja HT-a je vjerovatno bilo vraćanje usluga švabama za potporu za vrijeme domovinskog rata, ne znam koliko su platili ali povlačile su se neke smiješne cifre.

U interesu građana Hrvatske pa i u vašemu g. Šumaru je da što više ljudi prijeđe alternativcima, i da preuzmu određeni tržišni udio tako da HAKOM više ne treba regulirati i da počme cjenovni rat.

Svi ćemo imati koristi od toga, možda nam ponude telefoniranje po 3 lipe, možda nećemo više morati plaćati mobilne minute 2 kn, već tri puta jeftinije.
Prostora ima, a deru nas kao majmune…..


Zanimljivost:

Telekom Srbija

– lokalne pozive naplaćuje 3 lipe u vrijeme jakog prometa, 1,5 lipa u vrijeme slabog
– županijske pozive naplaćuje 7 lipa i 3,5 u vrijeme slabijeg prometa
– prema mobilnim mrežama 64 lipe u vrijeme jakog prometa i 43 lipe u vrijeme slabog prometa
– čini mi se da nema nikakve pretplate
– ADSL 1Mb/s FLAT 84 kn

Uza sve ovo radi 8 mlrd kn prihoda, neto dobit 960 mil kn EBITDA 40%??????

Meni ovo izgleda da nas T-com besramno pljačka, ne samo građane Hrvatske već i svoje dioničare jer ako Telekom Srbije uspije napraviti 40% EBITDA marže s ovim cijenama onda koliko realno ima HT?

ajd, napokon si počeo shvaćati zakaj je trenutna cijena bagatela, a i loris ti je ljepo napisao kolika bi trebala biti dividenda u "normalnoj" pravnoj državi, shodno tome mogli bi obojica malo smanjiti doživljaj jer "drukanjem" za rasprodaju malih na ovom cijenama samo pomažete voljenom DT-u

@heblinac

samo da se ispravim . Nikoga ne nagovaram na prodaju HT-a to bi bilo nesmotreno dok i ovu bijednu dividendu daju.
Ovdje pokušavam osvijestiti ljude samo s razlogom da se stvori krtična masa u pokušaju nacionalizacije HT-a ponovo .
Kada bi to napravili i s INA-om, a i HEP tako pustili na burzu država bi lijepi profit imala.
Drugim riječima država bi, obzirom u svijetu ne pojmljive marže kao što ima HT ( više od narko kartela ,) mogla znatno smanjiti porezna opterečenja svih pravnih i fizičkih osoba, a to je direktna korist i stimulans gospodarstvu ili HT treba plaćati realnu dividendu na ove cijene i zaradu od 150 i više Kuna po dionici pa će se opet stvarati veliki kapital kod malih i srednjih domaćih dioničara.
Ovako HT preko rashodovne strane ( uvoza ) pere 2/3 dividende, a 1/3 dijeli kao službenu dividendu.

Mi kao država imamo ogromnu štetu, a DT kao Njemci ogromnu korist, ali mislim da smo dug Njemcima već davno otplatili ili netko od naših političara uživa dio tih dividendi na extra računu u Njemačkoj ili Švicarskoj, a ni Linheštajn nije daleko.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ti bokca,nešto sam prespavao?Mislio sam da živimo u kapitalizmu?Jeli tako @Loris ili se varam?Evo mene si već osvijestio!

ajd, napokon si počeo shvaćati zakaj je trenutna cijena bagatela, a i loris ti je ljepo napisao kolika bi trebala biti dividenda u "normalnoj" pravnoj državi, shodno tome mogli bi obojica malo smanjiti doživljaj jer "drukanjem" za rasprodaju malih na ovom cijenama samo pomažete voljenom DT-u

Iskreno, sinoć kad sam ono vidio šokirao sam se, da srbi s cijenom poziva od 3 lipe i bez pretplate uspiju ostvariti EBITDA maržu od 40%.
Ali činjenica da HT- zarađuje više nego što prikazuje ne znači ništa vama dioničarima, tako radi i većina građevinara i državnih firmi.
Pljačka na hrvatski način, mogli bi patentirati i izvoziti.


ajd, napokon si počeo shvaćati zakaj je trenutna cijena bagatela, a i loris ti je ljepo napisao kolika bi trebala biti dividenda u "normalnoj" pravnoj državi, shodno tome mogli bi obojica malo smanjiti doživljaj jer "drukanjem" za rasprodaju malih na ovom cijenama samo pomažete voljenom

Iskreno, sinoć kad sam ono vidio šokirao sam se, da srbi s cijenom poziva od 3 lipe i bez pretplate uspiju ostvariti EBITDA maržu od 40%.
Ali činjenica da HT- zarađuje više nego što prikazuje ne znači ništa vama dioničarima, tako radi i većina građevinara i državnih firmi.
Pljačka na hrvatski način, mogli bi patentirati i izvoziti.

[/quote]
A,koliko košta minuta razgovora?

New Report

Close