HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 17:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,51
24.316
797
30,50
30,60
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Imam pitanje…vezano za dividendu i porez…
Na poreznoj prijavi vidim piše “neoporezivi dio primitka (do 12 000 kn)”, a ja imam primitak upola manji i naplatili su mi i porez i prirez…?!?
Da li će taj dio onda vratiti nakon te obrade poreza?

Pod 3 i 4 upišeš isto (do 12000 kuna) i sav uplaćeni porez i prirez je povrat.

PRIMITAK
3
2.712,15

NEOPOREZIVI DIO
PRIMITKA
( do 12.000,00 kn)
4
2.712,15

Puno hvala.

@chuki and boky

Prosle je godine bila rasprava na ovom topicu o povratu poreza. Imate od 1617. stranice na dalje. U poreznoj vam se prijavi iskazuje ukupno ostvaren dohodak te vam se moze dogoditi da prijedjete u visi porezni razred, odnosno da ne bude povrata vec da budete duzni drzavi porez. Ovisi o vasim primanjima odnosno koliko bi iznos dividende uvecao vas ukupni dohodak. Moja je preporuka konzultacija s poreznim savjetnikom.

“Bitno je razumjeti da kada prijavu podnosite dobrovoljno, istom se zbrajaju svi ostvareni primici, a od istih se oduzimaju osobni odbici na koje imate pravo i dobiva se porezna osnovica koja se raspoređuje u porezne razrede od 12%, 25% i 40%. Tako se dobije iznos poreza kojeg smo trebali platiti u toku godine. Ako je taj iznos manji od onoga kojeg smo uplatili, tada ostvarujemo pravo na povrat poreza. U slučaju da je iznos veći od onog kojeg smo uplatili, logičnim se nameće zaključak da ne predajemo poreznu prijavu.”

Prijava poreza: U ove 3 situacije vjerojatno ćete ostvariti povrat

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Do 12000 kuna je NEOPOREZIVO !!!
Dobio prošle godine povrat.

Čitam vaše postove na temu porezne prijave… Kako sam prošle godine po poreznoj prijavi trebao dobiti nekih zanemarivih par desetaka kuna, a iznos dionica i plaće mi se nije mijenjao, ove godine nisam niti ispunjavao i podnosio poreznu prijavu… Išao sam jučer tek toliko izračunati koliki bi dobio povrat, i imao sam što vidjeti… Na da imam povrat nego bi ja morao platiti preko 3000kn… Oblio me hladan znoj, sada će me porezna opaliti još i kaznom , jer ispada da sam htio utajiti porez… Ima li tko iskustva sa kaznama … Koliko ću morati iskeširati???

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

zašto bi dobio kaznu? zbog dividende nisi obvezan podnijeti poreznu prijavu.
čudna mi je tolika razlika. nešto ti krivo računaš!


zašto bi dobio kaznu? zbog dividende nisi obvezan podnijeti poreznu prijavu.
čudna mi je tolika razlika. nešto ti krivo računaš!

To je i mene zbunilo otkuda tolika razlika u odnosu na pretprošlu prošlu godinu kada mi se nije mijanjala plaća niti broj dionica… Može biti da sam nešto krivo unio u tablicu… No, koliko znam piše da zahtjev za povrat poreza moraju podnijeti između ostalih i oni koji su imali dodatan izvor prihoda , između ostalog i dionica… Pa onda isto vrijedi i za uplatu poreza….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

koliko ja znam to vrijedi za onoga tko je imao više poslodavaca. ili mirovinu i plaću. za dionce ne vrijedi. podnosi samo onaj tko želi tj. onaj tko ima povrat.

Ovo će biti godina bolne i polagane transformacije telekom industrije

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Deutsche Telekom strahuje od internetske konkurencije

The word God is for me nothing more than the expression and product of human naivete. The Bible is a collection of honorable, but still purely primitive legend which are nevertheless pretty childish.

Što su svi ušutili. Pa nije kraj svijeta. Onaj tko ima para može ovo iskoristiti. Kod ERNT-a sam isto napisao. Tko ima love da može sada ući te izaći kada fondovi budu stabilizirali cijenu nakon što izađu iz ERNT-a. Ako ima tko love za posuditi… Ali to svejedno ne znači da HT vrijedi više od 147kn po dionici, ali fondovi će to držati u balonu još dugo pa samo treba iskoristiti ovakve prilike jer su rijetke.

A prilika je svakim danom sve povoljnija. Mislite da je najveći razlog ERNT, ili ima tu i nekih drugih motiva? I dokle bi mogao zaron ovaj put?

BRAVO, PAMETNO,

znači ipak dividenda cca 10%
pola u cashu a pola indirektno kroz povečanje kapitala-neoporezivo.

Nema razloga za pad dionice nakon divid. date. jer je utjecaj isplate anuliran povečanjem kapitala koji se raspoređuje na sve postojeće dionice
A i ova odredba o mogučnosti povlačenja donica kroz indirektno povečanje kapitala i preraspoređivanje na sve postojeće dionice nije loša.
Nije loše, nije loše, čak što više još jedanput BRAVO.

Slabo se komentira Skupština društva 29.04. Najvažnije, temeljni kapital povećava se za 694 mil kuna bez doštampavanja novih dionica. Dionice ubuduće neće imati nominalni iznos, 284 mil. ide u zadržanu dobit, dividenda od 9 kuna po dionici dospijeva 26.05. za sve koji budu upisani u SKDD 09.05. Ex date je 07.05.

New Report

Close