HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.05.2024. u 23:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,56
40.504
1,370
29,50
29,80
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Od kuda informacija da ce dividenda opet biti isplacena u 2 dijela? Prosle godine je tako isplacena kako bi se izbjeglo oporezivanje, evo godine se to ne moze izbjeci pa niti nema razloga da isplacuju predujam ili ima?

Zašto bi divka trebala ici u 2 djela, nije mi jasno??

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Normalno da neznam da bu u dva dijela,samo moje skromno razmišljanje.Znate i sami da kad je u komadu,mediji odmah bruje-izvlače ogromne novce itd.,a i financijski im je lakše isplatiti u dva dijela vjerojatno.

cini mi se da sam vidio clanak u poslovnom koji kaze “napola smo ih pobijedili” odnosilo se na ht.Ako ih do kraja pobijede ode dionica na cca 100 kuna[emo_palacg]


cini mi se da sam vidio clanak u poslovnom koji kaze "napola smo ih pobijedili" odnosilo se na ht.Ako ih do kraja pobijede ode dionica na cca 100 kuna[emo_palacg]

pa što onda ako ovi i dobiju spor ? ionako težište ide sve više na mobilne komunikacije. HT je zakupio dio 800 MHz spektra i time si otvorio tržište izvan većih gradova. osim toga nije Zagreb cijela Hrvatska…ne znam čemu takva panika oko toga osim što je plodno tlo za drukanje 🙁

Nešto se može napraviti: brzo, kvalitetno, jeftino. Odaberi dvoje od toga.

ma nista ja samo htio skrenuti pozornost na pozitivnu vijest[emo_smijeh]

Potpuno nebitno ovo o čemu govorite. Stvar je do ROMF. Oni da ne kupuju većbi bila 100 kn. A pošto su se već debelo uvalili u HT, brane cijenu kupujući i dalje kao što HNB brani kunu.Sva ova nagađanja su bez predmetna.

zar ne postoji 10% limit ulaza?


zar ne postoji 10% limit ulaza?

Mislim da je bio prijedlog da se podigne taj limit.



Mene trenutno zanima povrat poreza plaćen na prošlogodišnju dividendu.
Dividenda je bila umanjena kod isplate za porez i prirez.
Bilo je nešto da do 10 000 kn neće biti oporezovana ?


Do 12.000kn. Onaj koji pošalje poreznu prijavu dobit će povrat. Recimo za Zagreb na 12.000 je to 1.699kn. Svi oni koji imaju paket od 69 dionica HT-a, dobili bi oko 108kn. (11,07×69-12%-18%), samo je pitanje koliko njih neće ni pisat poreznu prijavu radi neznanja ili neinformiranosti, a bit će ih dosta. Sve to nakon 28.2. ostaje državi. Napisao sam nekoliko puta da je to trebalo drugačije, poštenije napravit, a ne svima na početku opalit porez i prirez mada ne imali više od 12.000kn u tekućoj godini. Sve se to moglo preko SKDD regulirat, ali očito je državi stalo da ti najprije uzmu lovu, a tek nakon godine dana vrate istu igrajući i na to da mnogi neće ni tražiti povrat. Da je poštenja svima onima koji ne ispune kvotu od 12.000kn u godini nisu trebali ništa uzet, već samo onima koji tu granicu priđu. Pored toga zaradit će i Pošta sa preporučenom pošiljkom, jer neće svi ići u porezne uprave. Žalosno.
[/quote]
Hoćemo li dobit kakav papir iz SKDD o isplati svi dividendi radi podošenja porezni prijava,ili ga moramo pojedinačno tražiti.

Treba mi za HT ‘darovni ugovor’.
Zahvaljujem unaprijed! [emo_smijesak][emo_smijesak]

du du du .. nema nam pomoći

Porezna potvrda za 2012. godinu: detaljnije

10.01.2013

OTPREMA POREZNE POTVRDE:
SKDD će 14.1.2013. započeti s otpremom potvrde propisane poreznim propisima za potrebe godišnje prijave poreza na dohodak (dalje: Potvrde) svim ulagateljima kojima je obračunat i uplaćen porez i prirez s osnove isplate dividende. Ulagateljima, koji nemaju uključenu uslugu Moj e-račun, SKDD će poslati Potvrdu poštom bez naplate. Svako naknadno izdavanje Potvrda na zahtjev će se naplaćivati. Ulagatelji koji uključe uslugu Moj e-račun mogu besplatno preuzimati Potvrdu, stoga savjetujemo da uslugu što prije uključite online.

NAKNADNO IZDAVANJE POREZNE POTVRDE – bez naplate:
MOJ E-RAČUN: korisnici usluge Moj e-račun Potvrdu preuzimaju bez naplate prijavom na uslugu.

NAKNADNO IZDAVANJE POREZNE POTVRDE – uz naplatu:

1. POŠTOM: SKDD-u nije potrebno dostavljati pisani zahtjev za naknadno izdavanje Potvrde, već je dovoljno na žiroračun SKDD-a: 2390001-1100017198 (IBAN HR9823900011100017198) uplatiti 12,50 kn, model: 00. Vrlo je važno kod uplate upisati ispravan poziv na broj: 162-OIB-GGGG ili 162-oznakaulagatelja-GGGG. GGGG predstavlja godinu za koju se traži Potvrda. Ako u pozivu na broj nije upisana određena godina, smatrat će se da se uplata odnosi na izdavanje Potvrde za prethodnu kalendarsku godinu. Dakle, ako se u pozivu na broj navede 162-OIB-2012 ili 162-oznaka ulagatelja–2012 ili 162-OIB ili 162-oznaka ulagatelja, smatrat će se da se uplata odnosi na izdavanje Potvrde za 2012. godinu. Nakon proknjižene uplate s ispravnim pozivom na broj, SKDD će na dopisnu adresu ulagatelja poštom otpremiti Potvrdu i račun za obavljenu uslugu. Sve uplate s neispravnim pozivom na broj neće se moći procesirati automatski. Takve uplate će se procesirati naknadno, nakon što ulagatelji pošalju kopiju uplatnice, čime će ih SKDD identificirati.
2. U UREDU ZA STRANKE SKDD-a: moguća uplata u gotovini ili karticom na temelju koje će vam odmah biti izdana Potvrda.

PROVJERA DOPISNE ADRESE:
Pozivamo sve ulagatelje da provjere ispravnost svoje dopisne adrese, kako bi porezna potvrda bila otpremljena na ispravnu adresu:
1. online – koristeći besplatnu internetsku uslugu Moj e-račun
2. pozivom na telefonski broj govornog automata (+385) 01 4607 300 (izbornik 3, podizbornik 2) uz identifikaciju OIB-om i PIN-om osnovnog računa.

PROMJENA DOPISNE ADRESE:
Domaće i strane fizičke osobe dopisnu adresu za osnovni račun mogu promijeniti:
1. online – koristeći besplatnu internetsku uslugu Moj e-račun
2. na temelju osobno potpisanog zahtjeva uz priloženu fotokopiju važeće identifikacijske isprave. Zahtjev se dostavlja poštom;
3. osobno u Uredu za stranke SKDD-a;
4. u razgovoru s operaterom SKDD-a pozivom na govorni automat uz identifikaciju oznakom računa i PIN-om.

Strane pravne osobe dopisnu adresu mogu promijeniti online ili u Uredu za stranke te na temelju zahtjeva koji sadrži potpis i pečat (zahtjev se može dostaviti i telefaksom).

Na opisani način dopisna adresa može se promijeniti i za zastupnički račun te za račun za ostale namjene.

Dopisna adresa se ne dokazuje, tj. ne mora biti ista adresi prebivališta/sjedišta.
Navedene upute za promjenu dopisne adrese ne primjenjuju se na skrbničke i račune portfelja.

Što učiniti ako na potvrdi na e-računu SKDD-a nisu navedene sve dividende ??

Ima li tko takva iskustva… primjerice dividende isplacene na Žiro račun, valjda mimo SKDD-a kao dividenda za Adris nisu na potvrdi…. !!!!

Trazi potvrdu direktno od ADRS

...


Što učiniti ako na potvrdi na e-računu SKDD-a nisu navedene sve dividende ??

Ima li tko takva iskustva… primjerice dividende isplacene na Žiro račun, valjda mimo SKDD-a kao dividenda za Adris nisu na potvrdi…. !!!!

Pošto je Adris sam isplatio dividendu (znači ne preko SKDD-a), od Adrisa bi trebao dobit i potvrdu do kraja siječnja.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

New Report

Close