HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 03:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,56
40.504
1,370
29,50
29,80
0,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ima Adris 230 kn po dionici u bilanci a dionica se može kupiti po 215 kn na burzi tako da vam to neće baš puno pomoći.
Burza vrednuje buduće zarade a kod HT-a će biti sve manje i manje…

dobro je Antiša, bez panike ima papira i dividende za svakoga, a ima i alternativa sa perfektnom perspektivom opte i h1 telekom.

U svakom slučaju dioničarima HT se smiješi 2X,XX kn dividende, pa koliko god neki patili zbog toga. Svake godine ista priča, svake godine izdašna dividenda.

Mislim da su posebno sretni oni što su prošle godine kupovali po 310kn.
Dividenda 23 kn
cijena tada 310kn -cijena sada 240kn=70 kn tj. 47kn gubitka po dionici

G. Cinik dobili ste 23 kn a cijena dionice vam je pala 70 kn, stvarno sam zavidan.
Koju cijenu dionice očekujete za godinu dana?

Prema upravo objavljenim podacima, i 30.1. je EPOMF intezivno isporučivao HT (oko 5.000 komada), a ROMF primao (oko 7.000). Taj dan transfer oko 18.500 komada. Zaista zanimljivo – rijetko viđena situacija da fondovi koriste princip prijateljstva. U siječnju je EPOMF isporučio već preko 41.000 HT-R-A. ROMF primio oko 31.000.

Kolaborira se dalje.


Istaknuli su ipak da je HT na kraju trećeg tromjesečja u bilanci imao financijsku imovinu vrijednu oko 38 kuna po dionici, što znači da bi mogao isplatiti izvanrednu dividendu koja bi premašila očekivanja.

Kolega DM2012 , jeste li sigurno u ovu informaciju ? Prvu stvar koju sam procitao kada sam se poćeo educirati o investiranju bilo je "provjeri svaku brojku koju negdje procitas", dajem isti savjet i vama

Potaknula me rasprava na temi ERNT pa evo i ovdje nagradnog pitanja (zapravo 3 pitanja)

1. Koliko HT ima HRK po dionici u novcu?
2. Koliko je imao prosle godine?
3. Je li ta količina narasla ili se snizila i koliko posto ?

Tko nezna odgovore na ova 3 pitanja, neka se zapita ima li pravilan pristup investiranu.

Nemam dionice HT, nije nagovor na kupnju/prodaju

...

kampanja jača, svaki glas/dionica/ koji se osvoji ili otme je visoko vrijedan…

jedinicu su dosle no odgovora idalje ne vidim 😀

...

G. Cinik dobili ste 23 kn a cijena dionice vam je pala 70 kn, stvarno sam zavidan.
Koju cijenu dionice očekujete za godinu dana?

samo usporedbe radi zapitajte se koliko vam je pala INGRA ili DLKV???
Ovdje se barem nešto dobije…

Štel bi pitat uvažene i cijenjene predviditelje pozitivno nastrojene ili dežurne katastrofičare :
cijena se drži na 240…ide izvješće …više manje je jasno kak bu …..očekujete li pad nakon objave za visinu dividende ( ak je bu naravno )
ili mali up do dividend daya
ili niš ne očekujete
ili očekujete katastrofu?
Preporučam se ….



Istaknuli su ipak da je HT na kraju trećeg tromjesečja u bilanci imao financijsku imovinu vrijednu oko 38 kuna po dionici, što znači da bi mogao isplatiti izvanrednu dividendu koja bi premašila očekivanja.

Kolega DM2012 , jeste li sigurno u ovu informaciju ? Prvu stvar koju sam procitao kada sam se poćeo educirati o investiranju bilo je "provjeri svaku brojku koju negdje procitas", dajem isti savjet i vama

Potaknula me rasprava na temi ERNT pa evo i ovdje nagradnog pitanja (zapravo 3 pitanja)

1. Koliko HT ima HRK po dionici u novcu?
2. Koliko je imao prosle godine?
3. Je li ta količina narasla ili se snizila i koliko posto ?

Tko nezna odgovore na ova 3 pitanja, neka se zapita ima li pravilan pristup investiranu.

Nemam dionice HT, nije nagovor na kupnju/prodaju
[/quote]

joj joj… pa da, trebalo bi znat odgovore, ali onaj tko zna ta tri odgovora i ništa više, bolje sa se ostavi investiranja.
teoretski, svaka isplata dividende smanjuje količinu novca po dionici. znači li to da tvrtke ne bi trebale uopće isplaćivat dividendu? da bi bile bitno uspješnije u prikladnije za investiranje u njih?


Štel bi pitat uvažene i cijenjene predviditelje pozitivno nastrojene ili dežurne katastrofičare :
cijena se drži na 240…ide izvješće …više manje je jasno kak bu …..očekujete li pad nakon objave za visinu dividende ( ak je bu naravno )
ili mali up do dividend daya
ili niš ne očekujete
ili očekujete katastrofu?
Preporučam se ….

osobno, definitivno očekujem "up" do dividend day-a. to je naprosto psihologija. usudila bih se ustvrditi da je to jednostavno uvijek tako kod sličnih firmi, jedino ne bi bilo tako ako postoji rizik bankrota u doglednom razdoblju… a ovdje tog rizika nema.
naprotiv, s tolikim cash flow-om sve im stoji ko na pladnju, mogu kupiti što žele, što god procijene da se isplati.

joj joj… pa da, trebalo bi znat odgovore, ali onaj tko zna ta tri odgovora i ništa više, bolje sa se ostavi investiranja.
teoretski, svaka isplata dividende smanjuje količinu novca po dionici. znači li to da tvrtke ne bi trebale uopće isplaćivat dividendu? da bi bile bitno uspješnije u prikladnije za investiranje u njih?

Jao kakav fail od odgovora, ta 3 pitanja su vrlo jednostavna no vrlo vazna za znati, ako netko ignorira ta 3 jednostavna pitanja pitam se kako onda se postavlja oko kompliciranijih stvari.

Vidite da vi neznate ni kako i iz cega se isplacuje redovna dividenda, pa mislite da to utjece iskljucivo na novac u blagajni koji tamo stoji od ko zna kada, tako da nebi ni ulazio u debatu s vama. Tesko je diskutirati kada netko vidi samo dividendu pred nosom no dobro.

Pitanje je bilo postavljeno ovima koji su ocajnicki poceli pisati o isplati izvanredne dividende uz redovnu nadajuci se da ce tako podici cijenu HTa, a barataju krivim informacijama o tome da HT ima 38/kn po dionici na racunu (a nema vec ima dosta manje).

BTW
Ja osobno ocekujem stagnaciju do izvjesca, a potom lagani pad ili stagnaciju do D daya kada ide pad na 210-215kn ako ne uleti neki fond na branik. Zivi bili pa vidjeli ionako me HT ne zanima moj A*** raste cisto pristojno. HT pratim cisto jer je najlikvidnija dionica na ZSE

...

Vlasnik sam dionica HTa. Ne želim prodavati dionice po mogućoj skupljoj cijeni, te ih kupovati po mogućoj nižoj cijeni i tako doći do veće količine, a razlog je što sam prezauzet drugim obvezama da bih svakodnevno visio na ZSE, pa računam samo na dividendu. Uz ovu cijenu dionice HTa (cca 240 kn) i moguću dividendu od 24 kune, t.j. prinos od 10 %, recite mi postoji li koja sigurnija dionica na ZSE, a koja bi bila sigurna za dividendni prinos od 10 %, koliko je to već godinama HT? Tko zna, neka javi…

proklet bio na božić 2010.

@sumar_hr
Ako imam 100 Kn koji mi godišnje nosi 10% (kamata ili bilo ćega) ali mi je inflacija 10%, koliko ću imati za 5 godina stvarno novaca?
Slično je s HT-om u zadnje dvije godine. Pada jače nego što je dividenda tako da TRENUTAČNO baš niej super ali super nije sve oko nas … pa onda i ovo ne treba tako strogo gledati. U svakom slučaju nije sve tako jednostavno …

New Report

Close