HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,65
59.771
1,950
30,60
30,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Treba imati i na pameti da se ROMF ukrcao od 235 do 250, uglavnom, država pradaje svoj dio, a ROMF bi ovu navalu mogao lijepo kapitalizirati.

Oni još uvijek povećavaju svoj udio, barem je tako do petka bilo, zadnji tjedna dana cca +40.000 dionica je na njihovom računu
[/quote]

ma šta uopće odgovaraš na tavku budlaštinu.
ROMF će kapitalizirat [lol]
pa oni su prije koji mjesec kupovali i po 3XX,XX [lol]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Ne treba biti vrstan matematicar da bi se izracunalo kako slijedi :
– drzavi treba oko 800 mil. kn za isplatu duga "mrvljenika"
– da bi dobili te novce treba im cijena nesto iznad 280 kn
– drzavnim fondovima to ne predstavlja veci problem
– vise me brine stanje nakon sto drzava sve proda i konacno makne kontrolu sa ove dionice !

CROBEX - SVE CE TO NAROD POZLATITI

no, jel bumo i na ht-u doživjeli pozitivnu blokadu [lol]

…bla bla bla, trkelj trkelj a isti scenario kao i prošle godine… DT će početi sa ulaganjima u optičku mrežu ma koliko mi šutjeli o tome jer i onako nitko drugi nema novaca za tako velika ulaganja…dionica do nove godine ide na 290-300Kn i opet će porasti do 330 netom prije dividende (za iznos dividende koja će biti kao i prošle godine, eventualno 5% manja)…i svima dobro..




U svakom slučaju mali dioničari ne trebaju strahovati i prodavati HT!

Nije isto imati ili nemati državu u vlasničkoj sturkturi.
Kad država izađe,Švabe će moći raditi skoro sve što žele. Dok je država unutra ipak je to garancija da se prati poslovanje, investicije i sl. a državi je također odgovarala i izdašna dividenda. Osim toga, država je do sada u dosta situacija pogodovala HT-u, pogotovo kroz propise štiteći monopol HT-a i extra profite, a kad proda dionice više neće imati razloga za to.
Pitanje je i kako će se postaviti mirovinci, do sada su cijenu održavali oko 260 kn dijelom i zbog udjela vlade (tj. prodaje državnog udjela koja se očekuje), a kad se država iskrca više neće biti razloga za to. Uskoro bi moglo doći do smanjivanja kontrole cijene HT-a na burzi i znatno većih oscilacija cijene, tj, pada cijene dionice kad vlada proda svoj udio.
[/quote]

Cijenjeni kolega Gismund,

U želji da popravim Vaše neznanje i sprečim daljnje pisanje vaših lažnih tvrdnji prilažem ovaj link.

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=44

Na desnoj strani imate dokumente i rješenja te možete dosta naučiti o telekom industriji u HR uključujuči reguliranje dominatnog položaja DT u Hrvatskoj
Živjeli,
p.s. ulažite u znanje a ne u druk
[/quote]

A koje su to lažne tvrdnje, medek? Da je HT dugo godina imao monopol, opće je poznato. To što ga sada zbog približavanja EU ubrzano gube, druga je priča! Sjetimo se samo koliko je koštao priključak za fiksni telefon kad je HT bio jedini, koliko je koštao broj za mobitel ili sam mobitel dok je HT imao monopol!?!
Da su OMF-ovi dugo umjetno održavali ovu cijenu na 250-260 kn, također je vidljivo svima koji prate burzu.
Da će izlaskom države iz dioničke strukture nestati potreba za branjenjem cijene (i pumpanjem kakvo sada gledamo) također je vrlo izgledno.

a tvrdnje da ja ili bilo tko drugi može drukati na dionici HT-a su najblaže rečeno smiješne. Mogu ja sad napisati i da HT ide u stečaj sutra pa to neće utjecati na burzovnu cijenu ni za 1 lipu jer je ovo igračka mirovinaca i još na kratko vrijeme – države.

onaj moj post i tako je bio slučajan jer temu HT-a niti pratim niti me zanima. 2-3 mjeseca prije dividende kupim HT, dan prije ex div.day-a ga prodam i to je jedino što me kod HT-a doista zanima. ajd bok [yawn]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@gismund
znači vi svoje razmišljanje temeljite na tvrdnji da je 3,5% udjela u HTu koji je imala vlada bio ključan za stabilnost HTa. Osim što je to jako smiješan postotak i što je dividenda koju vlada dobije zapravo mizerna ( vlada više dobije od HNBa godišnje nego od HTa i to nekoliko puta) vi previđate jedan faktor. Kada ste sve sveli na politiku onda bih vas izvjestio da vlada još uvijek ima jako puno interesa u HTu i to na razini 7% HTa u fondu branitelja. Ljude koji imaju te udjele u tom fondu nije briga za vladin udjel u HTu ali ih je briga da se njihov priljev novca ne smanjuje drastično. Dakle kroz političku moć koju taj udio stanovništva ima, posebno desno orijentirana, vlada mora biti zainteresirana za HT ako ne želi gubiti birače.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi





U svakom slučaju mali dioničari ne trebaju strahovati i prodavati HT!

Nije isto imati ili nemati državu u vlasničkoj sturkturi.
Kad država izađe,Švabe će moći raditi skoro sve što žele. Dok je država unutra ipak je to garancija da se prati poslovanje, investicije i sl. a državi je također odgovarala i izdašna dividenda. Osim toga, država je do sada u dosta situacija pogodovala HT-u, pogotovo kroz propise štiteći monopol HT-a i extra profite, a kad proda dionice više neće imati razloga za to.
Pitanje je i kako će se postaviti mirovinci, do sada su cijenu održavali oko 260 kn dijelom i zbog udjela vlade (tj. prodaje državnog udjela koja se očekuje), a kad se država iskrca više neće biti razloga za to. Uskoro bi moglo doći do smanjivanja kontrole cijene HT-a na burzi i znatno većih oscilacija cijene, tj, pada cijene dionice kad vlada proda svoj udio.
[/quote]

Cijenjeni kolega Gismund,

U želji da popravim Vaše neznanje i sprečim daljnje pisanje vaših lažnih tvrdnji prilažem ovaj link.

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=44

Na desnoj strani imate dokumente i rješenja te možete dosta naučiti o telekom industriji u HR uključujuči reguliranje dominatnog položaja DT u Hrvatskoj
Živjeli,
p.s. ulažite u znanje a ne u druk
[/quote]

Sjetimo se samo koliko je koštao priključak za fiksni telefon kad je HT bio jedini, koliko je koštao broj za mobitel ili sam mobitel dok je HT imao monopol!?!
[yawn]
[/quote]
Daj se onda sjeti,ljepo te molim,koliko je onda trajao minuta impuls i koliko je koštao impuls i kolika je bila pretplata.
Ako se nemožeš sjetiti ili si premalad ,pitaj. [wink]





U svakom slučaju mali dioničari ne trebaju strahovati i prodavati HT!

Nije isto imati ili nemati državu u vlasničkoj sturkturi.
Kad država izađe,Švabe će moći raditi skoro sve što žele. Dok je država unutra ipak je to garancija da se prati poslovanje, investicije i sl. a državi je također odgovarala i izdašna dividenda. Osim toga, država je do sada u dosta situacija pogodovala HT-u, pogotovo kroz propise štiteći monopol HT-a i extra profite, a kad proda dionice više neće imati razloga za to.
Pitanje je i kako će se postaviti mirovinci, do sada su cijenu održavali oko 260 kn dijelom i zbog udjela vlade (tj. prodaje državnog udjela koja se očekuje), a kad se država iskrca više neće biti razloga za to. Uskoro bi moglo doći do smanjivanja kontrole cijene HT-a na burzi i znatno većih oscilacija cijene, tj, pada cijene dionice kad vlada proda svoj udio.
[/quote]

Cijenjeni kolega Gismund,

U želji da popravim Vaše neznanje i sprečim daljnje pisanje vaših lažnih tvrdnji prilažem ovaj link.

http://www.hakom.hr/default.aspx?id=44

Na desnoj strani imate dokumente i rješenja te možete dosta naučiti o telekom industriji u HR uključujuči reguliranje dominatnog položaja DT u Hrvatskoj
Živjeli,
p.s. ulažite u znanje a ne u druk
[/quote]

A koje su to lažne tvrdnje, medek? Da je HT dugo godina imao monopol, opće je poznato. To što ga sada zbog približavanja EU ubrzano gube, druga je priča! Sjetimo se samo koliko je koštao priključak za fiksni telefon kad je HT bio jedini, koliko je koštao broj za mobitel ili sam mobitel dok je HT imao monopol!?!
Da su OMF-ovi dugo umjetno održavali ovu cijenu na 250-260 kn, također je vidljivo svima koji prate burzu.
Da će izlaskom države iz dioničke strukture nestati potreba za branjenjem cijene (i pumpanjem kakvo sada gledamo) također je vrlo izgledno.

a tvrdnje da ja ili bilo tko drugi može drukati na dionici HT-a su najblaže rečeno smiješne. Mogu ja sad napisati i da HT ide u stečaj sutra pa to neće utjecati na burzovnu cijenu ni za 1 lipu jer je ovo igračka mirovinaca i još na kratko vrijeme – države.

onaj moj post i tako je bio slučajan jer temu HT-a niti pratim niti me zanima. 2-3 mjeseca prije dividende kupim HT, dan prije ex div.day-a ga prodam i to je jedino što me kod HT-a doista zanima. ajd bok [yawn]
[/quote]
Cijenjeni kolega Gismund,

Vidim da niste pročitali dokumentaciju i da pričate napamet. Telekomunikacije su jedna od prvih industrija koja je došla pod kontrolu regulatora pa čak i u Hrvatskoj. HT je vec reguliran od strane HAKOM i jako malo može doči do promjena, odnosno promjene če biti minimalne u odnosu na ono što je več regulirano u fiksnom dijelu.

http://rru.worldbank.org/documents/publicpolicyjournal/087irwin.pdf

***obrisano***

Ugodni pozdravi

Referendum o ZOR-u omogućiti će da ljudi koje rade, rade još više, a ljudi koje ne rade, rade još manje

Das li je itko procitao ovaj PDF.
On kaze da regulator odredjuje maximalno moguci rate of return koji je vezan na cost of capital.
Koliki je ROR za HT koji je dobio mrezu besplatno i koji ima marzu 40%.
Sigurno vise od 10% koliki je trosak kapitala.

o tom se radi..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

O mreži,prodaji,tajnom ugovoru i svemu ostalom morao bi pitati don Škegru!!On je uvijek isticao da se ponosi tom prodajom,(HT).


Das li je itko procitao ovaj PDF.
On kaze da regulator odredjuje maximalno moguci rate of return koji je vezan na cost of capital.
Koliki je ROR za HT koji je dobio mrezu besplatno i koji ima marzu 40%.
Sigurno vise od 10% koliki je trosak kapitala.

o tom se radi..


Kolega Blueman,

Mreža dobijena besplatno? [wink]

Kako je u Optimi?
Da li Vam g. Martič još puni uši ili ste počeli sami razmišljati.

Uz duboki naklon [shocked]

Referendum o ZOR-u omogućiti će da ljudi koje rade, rade još više, a ljudi koje ne rade, rade još manje

Da puni.. ko blesav…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

< 27.08.2010 T: 24.08.10 Pros. cijena: 257,62
RB Dioničar Broj %
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00%
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00%
3. Raiffeisen OMF 3.242.905 3,96%
4. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 2.859.148 3,49%
5. PBZ D.D. 1.737.679 2,12%
6. PBZ Croatia osiguranje OMF 1.188.298 1,45%
7. AZ OMF 878.284 1,07%
8. Erste Plavi OMF 873.626 1,07%
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 492.100 0,60%
10. PBZ D.D. 358.999 0,44%
UKUPNO 59.126.389 72,20

03.09.2010 T: 31.08.10 Pros. cijena: 256,86
PROMJENE
3. Raiffeisen OMF 3.290.886 4,02%
5. PBZ D.D. 1.741.079 2,13%
10. PBZ D.D. 353.999 0,43%

10.09.2010 > T: 07.09.10 Pros. cijena: 260,16
PROMJENE
3. Raiffeisen OMF 3.329.910 4,07%

13.9.2010. promjene:
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.332.742 4,07 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

Dakle, cijena raste a veći dio kupuje gore navedeni a vidit će se ovaj tjedan da li drži ritam.
Nije ni neki velik otpor tj.nije ni jaka prodaja unatoč rastu cijene, kao što zna biti.

Štednja je mudrost trošenja.

Mudrinić: Regulator spriječio 15 milijardi kuna naših ulaganja

Darko Brborović, OTP Invest smatra da to dugoročno može HT-u smanjiti konkurentnost, ali je kratkoročno pozitivno jer ostaje više i za dividendu

Ako 2.859.148 dionica nastave proodavati cca 5.000 dnevno ……treba 571 DAN ?????

ŠTA TO RADE OD BURZE? Da li su normalni!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close