HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 17:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,50
32.302
1,059
30,50
30,60
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


sve više korisnika prelazi u Optimu,možda je kupila njihove dionice,pa i mi kupujemo dionice u firmama koje nisu naše i nadamo se zaradi

Ma koja Optima. Pa taj operater nije u stanju pokriti najveće gradove u Hrvatskoj svojom uslugom.
Ne znam ja tko to prelazi, ja i da hoću ne mogu.


Ukratko ja bi da se njima prestanu djeliti bonus dionice jer se ih stavlja u povlašteni položaj i povremeno dovode ostale u zabludu. Za svoje novce neka si kupuju i prodaju šta god hoće.
Ako baš hoćete ona je naj vjerojatnije nišanila da proda u utorak tako da kad bi neko zlonamjeran htio mogao bi to protumačiti na način da je imala povlaštenu inf. da će dionica nakon predujma pasti.
To smo znali i mi ali ni smo tamo zaposleni dok ona jeste i mora voditi pažnju o tome. Ako to ne zna neka si nađe savjetnika koji će voditi računa o svim aspektima njenog ulaganja. Toliko od mene.

Koja povlastena informacija? Pa mora past za iznos dividende… Nedami se vise o tome, napisao sam prije isteka da ce past…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



sve više korisnika prelazi u Optimu,možda je kupila njihove dionice,pa i mi kupujemo dionice u firmama koje nisu naše i nadamo se zaradi

Ma koja Optima. Pa taj operater nije u stanju pokriti najveće gradove u Hrvatskoj svojom uslugom.
Ne znam ja tko to prelazi, ja i da hoću ne mogu.
[/quote]
Koliko je ono cijena Optime-dionice?,(startala je kao ht sa265 kn)
bio sam u optimi na liniji i vratio se za 3 mjeseca u ht, nikad više

Svi govore da mora pasti za iznos dividende, a koji je to referenti iznos, koji da uzmeš dionica je pala za veći iznos od dividende ( 220-230)…Pitam se koliko će pasti nakon isplate drugog dijela…
Ja vjerujem da žena zna šta radi….


Netko zna zašto isplata prvog dijela dividende nije još počela, iako je najavljeno!?

Nije najavljeno da će to biti danas. Danas si tek vidljiv i upisan u SDA. A isplata,ako sam ja dobro shvatio je 9.3.


Svi govore da mora pasti za iznos dividende, a koji je to referenti iznos, koji da uzmeš dionica je pala za veći iznos od dividende ( 220-230)…Pitam se koliko će pasti nakon isplate drugog dijela…
Ja vjerujem da žena zna šta radi….

Zadnji dan prava : prvi dan bez prava. U medjuvremenu dionica ide nekim svojim tokom… Naravno, moze pasti za nesto vise ili manje, ovisno o sentimentu na taj dan.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




sve više korisnika prelazi u Optimu,možda je kupila njihove dionice,pa i mi kupujemo dionice u firmama koje nisu naše i nadamo se zaradi

Ma koja Optima. Pa taj operater nije u stanju pokriti najveće gradove u Hrvatskoj svojom uslugom.
Ne znam ja tko to prelazi, ja i da hoću ne mogu.
[/quote]
Koliko je ono cijena Optime-dionice?,(startala je kao ht sa265 kn)
bio sam u optimi na liniji i vratio se za 3 mjeseca u ht, nikad više
[/quote]

Ma OPTIMA je gotova. Gazda pokupio pare i zbogom. Svi alternativni operateri su "u banani". Metronet se preračunao, H1 je preuzela HPB, a OPTIMA je isto adio. Jedino se još B.net drži, a i to je piitanje vremena (tako sam čuo).



Ukratko ja bi da se njima prestanu djeliti bonus dionice jer se ih stavlja u povlašteni položaj i povremeno dovode ostale u zabludu. Za svoje novce neka si kupuju i prodaju šta god hoće.
Ako baš hoćete ona je naj vjerojatnije nišanila da proda u utorak tako da kad bi neko zlonamjeran htio mogao bi to protumačiti na način da je imala povlaštenu inf. da će dionica nakon predujma pasti.
To smo znali i mi ali ni smo tamo zaposleni dok ona jeste i mora voditi pažnju o tome. Ako to ne zna neka si nađe savjetnika koji će voditi računa o svim aspektima njenog ulaganja. Toliko od mene.

Koja povlastena informacija? Pa mora past za iznos dividende… Nedami se vise o tome, napisao sam prije isteka da ce past…

[/quote]

Zašto bi morala past za visinu dividende? Sva literatura navodi politiku isplate dividende kako bi se prodaja dionice svela na minimum i da ju prodaju samo potrebiti, što ujedno manjom ponudom povećava vrijednost dionice.

Svagdje u svijetu to funkcionira osim kod nas.Sve zbog sitnih interesa i prekupaca koji sami sebi , a i drugima rade ogromnu štetu.

Politikom visoke dividende želi se postići da se dionica čuva kao glavnica dok je dividenda prinos na istu.

Tako da mi nije jasna ova tvrdnja i inzistiranje na istoj da vrijednost treba past za protuvrijednost dividende.

Osim ako niste dobronamjerni i spadate u grupu dnevnih špedulanata, kojih je na žalost na ovom forumu poprilićan broj.


Zašto bi morala past za visinu dividende? Sva literatura navodi politiku isplate dividende kako bi se prodaja dionice svela na minimum i da ju prodaju samo potrebiti, što ujedno manjom ponudom povećava vrijednost dionice.

Svagdje u svijetu to funkcionira osim kod nas.Sve zbog sitnih interesa i prekupaca koji sami sebi , a i drugima rade ogromnu štetu.

Politikom visoke dividende želi se postići da se dionica čuva kao glavnica dok je dividenda prinos na istu.

Tako da mi nije jasna ova tvrdnja i inzistiranje na istoj da vrijednost treba past za protuvrijednost dividende.

Osim ako niste dobronamjerni i spadate u grupu dnevnih špedulanata, kojih je na žalost na ovom forumu poprilićan broj.


Upravo tako.
Ali ovim nasim tempom i razmisljanjem za par godina dionica bi bila nula kuna. Svake god isplate dividendu od 20kn i kroz 10 godina dionica vrijedi nula kuna….teoretski naravno.

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Kad dolazi novac od prvog dijela dividende ?

Hvala

Za šaku dijamanata !

u ponediljak

sutra je novi dan.

polako se rasprodaja privodi kraju, i već se vidi 209 kuna na asku. [wink]

sutra je novi dan.

Polančec: Povećati trošarine na naftne derivate i mobilnu telefoniju, a ne treba zazirati ni od povećanja PDV-a

06.03.2009 10:34

Prema mišljenju potpredsjednika Vlade Damira Polačeca rupa u proračunu je puno veća od 3 milijarde kuna te treba tražiti nove izvore prihoda, prenosi Večernji list.
Polančec je uvjeren kako će osimkresanja proračunskih rashoda, bit će nužno povećavati i proračunske prihode.

Iako Vlada još uvijek ne želi izaći s konkretnim podatkom o tome kolika je razlika između planiranih rashoda i realno ostvarivih prihoda, rupa je puno veća od 3 milijarde kuna, koliko se dosad mislilo da će nedostajati.

Polančec sumnja da će se proračun moći uravnotežiti bez da se potraže novi izvori prihoda te smatra kako treba bez oklijevanja povećati trošarine na naftne derivate, kao što su to učinili Slovenci, što bi državi do kraja godine donijeti oko milijardu kuna.

Polančec bi, također, uveo i trošarine na mobilnu telefoniju. Godišnje taj izvor može donijeti do 1,2 milijarde kuna, što znači da bi se u preostalih devet mjeseci moglo prikupiti oko 900 milijuna.

Polančec: Povećati trošarine na naftne derivate i mobilnu telefoniju, a ne treba zazirati ni od povećanja PDV-a"U vrijeme jedne od najvećih gospodarskih kriza, ni jedna mjera za povećanje prihoda ne bi smjela biti tabuizirana. To se odnosi na promjene u drugom mirovinskom stupu, ali i na povećanje stope PDV-a", kaže potpredsjednik Vlade.

Polačec također smatra kako građanima koji su u vrijeme uvođenja mirovinske reforme imali između 40 i 50 godina mora biti omogućena opcija povratka u samo prvi stup. Kad bi većina tih građana izabrala tu mogućnost, država bi jednokratno dobila oko 4 milijarde kuna, a od 2010. po 650 do 700 milijuna kuna godišnje.

Iako su mirovinski fondovi i banke žestoko reagirali na tu ideju, Polančec procjenjuje da će taj otpor splašnjavati jednostavno zbog toga što bi bez takve promjene pod udar opće krize mogla doći ukupna imovina temeljem uplata iz drugog stupa. No, ako ni te promjene ne budu dovoljne da se proračun uravnoteži Polančec je zaključio kako ne bi trebalo zazirati ni od povećanja stope PDV-a, tvrdi Polančec.

Ht se uspiješno vraća na staru cijenu idem rasprodati dionice IGH i Atlanske plovidbe pa dokupiti Ht to je jedina dionica kojoj vjerujem na našoj burzi. Dividenda oko 15 % na sadašnju cijenu dionice odlično za ulaz i dokup.



Upravo tako.
Ali ovim nasim tempom i razmisljanjem za par godina dionica bi bila nula kuna. Svake god isplate dividendu od 20kn i kroz 10 godina dionica vrijedi nula kuna….teoretski naravno.

Dzisus… Nebi bila 0 kn… Daklem, kada prodje dividenda, dionica padne za iznos dividende. Medjutim, kako vrijeme odmice prema sljedecoj isplati dividende, tako cijena dionice raste. Znaci, pretpostavimo da dionica 20 kn dividende godisnje. Pretpostavimo da je rijec o stabillnoj firmi i da nema puno prostora ni za rast ni za pad dobiti. Pretpostavimo jos da su ostali uvjeti na trzistu stabilni i da je investitorima na burzi 10% godisnjeg prinosa dosta. Cijena te dionice, dan nakon dividende, ce biti 200 kn (20 kn dividende = 10% prinosa na cijenu od 200 kn). Za godinu dana, tocno na zadnji dan koji daje pravo na isplatu 20 kn dividende, dionica ce doseci 220 kn. Sljedeci dan ce pasti na 200 kn (ali ces dobiti 20 kn dividende). Izmedju ta dva datuma, dionica ce rasti od 200 do 220 kn otprilike linearno. Jel to tako tesko za shvatit, a?
Znaci, ex div: 200 kn, za 6 mjeseci: cca 210 kn, zadnji dan za dividendu 220 kn, prvi sljedeci dan 200 kn itd…
Razmislite o sljedecem: da cijena ostane ista, mogao bi netko kupit zadnji dan, pokupit 20 kn dividende i prodat sljedeci dan za isti iznos za koji je kupio. 10% prinosa za jedan dan. To vam je normalno? Ako mislite da je, onda vam preporucam da prodate sve dionice i ljepo orocite novce na banci, jer na burzi jedino mozete izgubiti.
Naravno, u stvarnom zivotu, u medjuvremenu ce se desavat razne promjene na trzistu, sto moze ili povisit cijenu dionice ili smanjit cijenu dionce.

http://www.sec.gov/answers/dividen.htm

"…
With a significant dividend, the price of a stock may move up by the dollar amount of the dividend as the ex-dividend date approaches and then fall by that amount after the ex-dividend date. A stock that has gone ex-dividend is marked with an "x" in newspapers on that day.
…"

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close