HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.05.2024. u 12:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,69
26.518
864
30,60
30,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ti verdi misliš da je netko danas upucao u HT iznad 29 mil.kn, a da bi pustio u utorak pad HT-a na 217 kn? Ne bih baš rekao… Netko ovdje ulazi s velikom lovom i to na duži rok

Od utorka do ostatka dividende je cijela vječnost. Lova se stigne nekoliko puta preseliti i na kraju ponovno vratiti u Ht pokupiti ostatak,a onda kuda koji mili moji.

who dares, wins

ma daj verdi, danas je kupljeno čak 148.000 dionica HT-a uz ogromnih 33,5 mil. kn prometa. to nisu mali kupovali, već veliki. nemoj se iznenaditi ako HT u utorak ne padne ispod 230. uostalom, u londonu je HT iznad 230 već mjesec dana

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti


ti verdi misliš da je netko danas upucao u HT iznad 29 mil.kn, a da bi pustio u utorak pad HT-a na 217 kn? Ne bih baš rekao… Netko ovdje ulazi s velikom lovom i to na duži rok

Gledajte, svaki put sa tom dividendom ili dokapom isto… Uvijek ljosne cijena. Nema logike da ostane ista. Razmislite malo kolega… Da cijena ostane ista nakon prava na dividenu, onaj tko je kupio na sam dan je zaradio iznos ciste dividende. Za jedan dan, 10% ili 15%. Jeli to normalno? Tko ce prodat, ako ocekuje da ce mu drzanje jedan dan donjet 15% zarade? Cijena bi trebala pasti za nesto manje od iznosa dividende, jer onaj koji kupi i odluci se cekat dividendu, mora biti nagradjen za rastajanje od svog novca na neko vrijeme.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

kak se ti uvijek javis kad treba reci da nesto ide dolje? [rolleyes] [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


kak se ti uvijek javis kad treba reci da nesto ide dolje? [rolleyes] [lol]

Pa naucila me mama da je lagat ruzno… Hebiga… [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


ti verdi misliš da je netko danas upucao u HT iznad 29 mil.kn, a da bi pustio u utorak pad HT-a na 217 kn? Ne bih baš rekao… Netko ovdje ulazi s velikom lovom i to na duži rok

Ne mora pasti na 217 ali do 19. svibnja je jaaaaako duuuuugo. Mnogima će trebati lova iz raznoraznih razloga. Uostalom ako u ponedjeljak potegne još par posto gore (235-240), pasti će nakon toga barem na 225. Pa nisu dionice samo kupljene na 225-230 danas. Isto toliko ih je i prodanih. Biti će velik pritisak da se ta lova ponovo vrati u HT, ali po nižim razinama. Malo panike, još koja bomba plasirana od vlade i eto nas, po mom mišljenju, na 220-224 i tu će se vrtiti sve do početka svibnja.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

ima li netko sličan problem…?
kupio sam dionice putem darovnog ugovora od radnika koji ima zabranu prodaje do 27.02,…..to su oni što imaju 25 god radnog staža, i to poslao na SDA dvadesetog ovoga mjeseca…..
šta mislite hoće li do 05.03 to biti prebačeno na moj račun….?


ima li netko sličan problem…?
kupio sam dionice putem darovnog ugovora od radnika koji ima zabranu prodaje do 27.02,…..to su oni što imaju 25 god radnog staža, i to poslao na SDA dvadesetog ovoga mjeseca…..
šta mislite hoće li do 05.03 to biti prebačeno na moj račun….?

…po meni bi trebalo…ali ništa te ne košta da nazoveš SDA u ponedjeljak i da poguraš ako treba… [proud]



cijeli dan svrbe me prsti da malo zatrejdam s HT-om, ali onda si kontam: na 700 komada HT-a trejdanjem mogu dobiti par tisuća kuna, i to ako uspijem pogoditi vrhove i dna, pa onda još platim svaki put brokeru proviziju. uz to cijeli dan buljim u monitor i nerviram se hoće li proći ili neće.
zato sam se odlučio za drugačiji pristup: 700 komada x 30 kn= 21.000 kn! ne plaćam brokeru ništa, ne blejim u monitor, a za par dana sjednu mi 2 prosječne plaće na račun, pa za 2 mjeseca još dvije! [smiley]
zato kolege, samo vi trejdajte, ja odo van na kavu i razmišljati na što ću utrošiti dividendu [thumbsup]

Ne trebaš trejdati ako ti se ne da već ti je sasvim dovoljno da prodaš u utorak ujutro i kupiš opet po cca 217. Biti će i niže do ostatka dividende.
[/quote]

hahaha nije li dirljivo vidit verdija kako se brine za interes kolega investitora..

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


ima li netko sličan problem…?
kupio sam dionice putem darovnog ugovora od radnika koji ima zabranu prodaje do 27.02,…..to su oni što imaju 25 god radnog staža, i to poslao na SDA dvadesetog ovoga mjeseca…..
šta mislite hoće li do 05.03 to biti prebačeno na moj račun….?

cuj… KUPIO si dionice putem daravnog ugovora…..
Ovo ti je dobra fora!!!!!!!!

P.s. Ako mislis te "darovane" ili ti ga "kupljene" prodavat, samo mi reci!
Odmah ti dam 224,99kn po komadu :)))) [shocked] [shocked]

Bojim se da se kao i s ostalim dionicama necemo bas posreciti s ovim HT-om???

Mozda najbolje biti u ova turbulentna vremena u cashu???

Samo nitko nema cahsa 🙂 🙂 🙂
(osim brace Mamic dakako) [lol]




cijeli dan svrbe me prsti da malo zatrejdam s HT-om, ali onda si kontam: na 700 komada HT-a trejdanjem mogu dobiti par tisuća kuna, i to ako uspijem pogoditi vrhove i dna, pa onda još platim svaki put brokeru proviziju. uz to cijeli dan buljim u monitor i nerviram se hoće li proći ili neće.
zato sam se odlučio za drugačiji pristup: 700 komada x 30 kn= 21.000 kn! ne plaćam brokeru ništa, ne blejim u monitor, a za par dana sjednu mi 2 prosječne plaće na račun, pa za 2 mjeseca još dvije! [smiley]
zato kolege, samo vi trejdajte, ja odo van na kavu i razmišljati na što ću utrošiti dividendu [thumbsup]

Ne trebaš trejdati ako ti se ne da već ti je sasvim dovoljno da prodaš u utorak ujutro i kupiš opet po cca 217. Biti će i niže do ostatka dividende.
[/quote]

hahaha nije li dirljivo vidit verdija kako se brine za interes kolega investitora..
[/quote]

Kolega ja sam samo iznio ono što ću napraviti sa svojim dionicama. Vi ste slobodni da izneseta svoj plan, a vrijeme i tržište neka nam budu arbitar.
U opće ne vidim potrebu da se lamentira nad mojom socijalnoj osjetljivosti jer ja ni sam ničiji socijalni radnik. Kad sam kupovao prije Nove godine pojedinci su tu govorili da ide na 150. Meni je zarada od tad do utorka sasvim dovoljna te izlazim i vraćam se negdje tokom ožujka zavisno od situacije. Ne branim nikome da sjedi na dionici do tad. Šta ćeš ljudi čuvaju da ne pobjegne. Ja tih strahova ne mam ni ti sam sa obećao Mudriniću do groba. Mudri hvala ti na cijepanju dividende jer daješ sigurnu priliku za popravni i unosiš malo živosti u ovu žabokrečinu od TK.

who dares, wins

ne kužim ovo zamaranje "tko je kupovao, tko je prodavao".
Kupovali su i prodavali Gospodari novca kao i do sada, s jedne strane su oni koji mogu kupovati bez obzira na gubitke ( mirovinci) a prodaju oni koji moraju prodavati bez obzira na gubitke ( OMF I Braniteljski). Uz neke sićća privatne provizije, posao je lagan ko zavrnuta runda u provincijskoj birtiji.
Dakle u utorak bi HT morao pasti najmanje za 13 kuna, ako uzmemo da je neki prosjek petka a vjerojatno i pondjeljka 225 kuna, dolazimo do sumice od 212 kuna, zaokružimo zbog svjecke krize i Hrvatcke recesije na 210. Uostalom sjetire se "Pajde", i na koliko je on "branio" Inu.
Dakle raj za trejdere a donekle miran san za penziće, nadam se da će ovaj napaćen narod barem u ovoj dionici naći malo mira.

U ponedjeljak je vrlo lako moguća i cijena viša od očekivane da se navuče ekipa da kupi skuplje od zarade koju nudi predujam. 240 ni je nikakvo čudo.
Što duže razmišljam o ovome to više mi se čini da će biti dosta prilika za trejd do sredine travnja.
Šteta bi to bilo propustiti.

who dares, wins

nema tu neke velike filozofije, princip trgovanja Mahera Zagrebačke burze: kupio je atpl po 6xx, pobrao predividendu ATPL, prodao ATPL po 820, kupio HT po 210, pokupio preddividendu HTa, prodao HT po 215, kupiti će atlansku po 610, pokupiti dividendu ATPL, prodati atlansku, kupiti THT, pokupiti HT dividendu…. I tako u krug. Dovoljno veliiki novci za takove igre vrte se samo oko vrlo likvidnih dijonica.
Kako nemam dodira s Maherom, a Maher ima s važnim faktorima tržišta, moram naslućivati njegove korake; napr na Forumu teletabis subliminirane poruke s raznim boldanjima i emoticonima te nekoliko grafova. jasno da se ne može predvidjeti 100 postosvaki korak, jer vucara ovce vamo i tamo i šiša ih sad duže sad kraće, al neka zakonitost postoji, i na njoj se dade zaraditi. jednom je bitna Europa, drugi put SAD, treći put DAX, peti put banke, šesti put DT, a o atlanskoj da se ne piča, čas BDI, čas Dijana , čas Drajs…
Oću reći da uovom natezanju s HT om treba budno motriti ATPL, a i neke druge plave (tužne) čipove

New Report

Close