HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 15:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,66
73.923
2,411
30,60
30,80
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@valentine
Prosim te stavi K/P,RA-HT-a.


kakva je k/p, jel se nešto koprca u mulju

stanje


Burza bi bila na 4500 , jer su tvoji OMF-ovi rušili burzu čupajući udjele iz OIF-ova i osim toga na taj način pokrenuli lavinu izlazaka malih. Povjerenje je u ZSE izgubljeno samo zahvaljujući njima, a ja iskreno da mogu svoj novac bi stavljao prije u OMF Albanije, dragi moj OMF djelatniče.

Nazalost mi se ocito ne razumijemo, objasnim zasto se desilo to sto se desilo a ti mene optuzujes da radim u OMF-u. Ne radim, niti sam ekonomske struke, radim nesto potpuno drugo.
I stoji ovo sto si rekao da su ako ne srusili u svakom slucaju uvelike pripomogli njezinom padu. Ali trenutacno (sto sam i napomenuo da ih pogresno optuzuju za trenutacan pad) jedino sto nas dijeli od jos veceg pada je njihov kes koji ulazu u Crobex. Ako netko zna nesto drugo volio bih da me ispravi.

A to sto su ljudi naivno vjerovali da se mogu lako obogatiti im nitko nije kriv do njih samih. A onaj tko se uvijek pouzdaje u nekoga drugoga nece daleko dogurati.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

@ Abu ali

Pa normalno kada su osiromašili OIF-ove, samo da se jeftino domognu dionica i sad su apsolutni kraljevi i mogu raditi što hoće.
Ja opet tvrdim da bi čak i u ovom trenutku bi bez njih bilo bolje. Niti jedan OIF nije dovoljno jak da se bori protiv OMF koji koči rast . Kada bi burza bila bez njih, 2 ili 3 dana rasta od +1 ili 2 posto bi vratilo znatan novac i povjerenje na ZSE. Što se tiče hlađenja tržišta, jasno je da su neke bile pregrijane, ali neke nisu da ne navodim koje, a zajedno su popušile. Ukoliko sam uložio u Magmu moja greška, sam sam si kriv, ali ukoliko sam uletio u Ht ili Atpl, e onda to tako ne bi smjelo biti. I onda mi kaže frend koji se s time na bavi"joj kak je to super, treba samo čupat informacije, pratit tisak i izvještaje i onda tržište reagira jel da?". Rekoh : moš mislit. I još jedna stvar nisam jako uzrujan, jer u dionicama sam u gubitku minimalno, u minusu sam jedino s fondovima. Pozdrav i btw. nemam Atpl da ne dođe do zabune.

Surround all arround when it hits the ground

@abu ali

ti kažeš da nisi ekonomske struke i našao si se pozvan meni soliti pamet?

o burzi i igrama na njoj ipak znam sigurno malo više od tebe, i zato sam napisao da ne postoji na ZSE dionica poput HT-a!
halo bing ti je jako lijepo objasnio samo dio igre koju vode OMF a ti lijepo uzmi one iste knjige u ruke koje si preporučio meni i kolegi valentineu pa kreni ispočetka, recimo toplo ti preporučam Samuelsona da nučiš nešto o osnovnom zakonu u ekonomiji pa tako i na burzi.

dok to ne proučiš nemoj mi se obračati jer nisi vrijedan energije koju utrošim tipkajuči na tvoje objede!

@halo bing
Ne znam da li znas ali 2004 godine su se brodari trzili na 2-3 PE i manje, znaci bili su jos i jeftiniji a nije bilo OMF-a. Ne znam tko je onda kocio rast? Uglavnom po meni previse generaliziras i ne sagledavas objektivno situaciju jer si duboko uvjeren da su za sve patnje krivi OMF-ovi i ja te ne mogu uvjeriti u suprotno bez obzira sto kazem.

Isto tako ovo da bi par dana po 1-2 % rasta vratilo povjerenje ne znam da li se salis ili mislis ozbiljno ali da ti odmah kazem da ne bi. Imali smo rast od 3200-4200, nitko se tada nije bunio na OMF-ove.

Ima jedan lijepi graf postan na forumu gdje su na grafu (na kojem traje korekcija slicna ovoj nasoj) oznacena razmisljanja malih ulagaca. Nazalost, nemam ga ali razmisljanja su u potpunoj suprotnosti sa onim kako bi trebali postupati. Skraceno, prodaja skoro na dnu, zatim ponovno ulazak skoro na vrhu malog bull run-a i onda nevjerica kad ponovno pocne padati.

U svakom slucaju tebi i tvom frendu zelim srecu u investiranju.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

@jinx
Osobno nema nista protiv tebe, ja sam se osvrnuo na tvoj post o HT-u bez ikakvih argumenata. Ako znas toliko puno ne znam zasto malo ne obrazlozis. A ostatak se nije odnosio na tebe s obzirom da te ne poznam i ne znam koliko znas ili ne. Vidim da si se nasao povrijedjen a cijela ova rasprava uopce nema veze s tobom.

A kao sto sam vec i rekao, naravno da jedino i OMF-ovi mogu voditi igru jer jedino oni trenutacno imaju novaca. Iako sam na vise mjesta procitao da je moguce manipulirati cijenom dionica (pogotovo na nisko likvidnim burzama) ali na kratke staze dok na duge to neminovno dovodi do gubitka novaca.

I jedna napomena: Da su ekonomisti toliki strucnjaci za burze onda strani fondovi ne bi zaposljavali fizicare, sociologe i ostale struke da bolje predvide kretanje indeksa i nitko ne bi mogao zaradjivati osim njih. Naravno da ekonomisti znaju vise o makroekonomiji, kamatama BDP-u i ostalim stvarima ali burza nisu samo brojke, ima puno ljudske psihologije. Moje znanje ekonomije se zasniva na osnovnim pojmovima i uopce se nemam namjeru pretvarati da znam nesto vise.

Potpuno smo se udaljili od teme i mislim da vise nema smisla ovo, predlazem da vratimo topic HT-u, nadam se da se slazete.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Ima jedan lijepi graf postan na forumu gdje su na grafu (na kojem traje korekcija slicna ovoj nasoj) oznacena razmisljanja malih ulagaca. Nazalost, nemam ga ali razmisljanja su u potpunoj suprotnosti sa onim kako bi trebali postupati. Skraceno, prodaja skoro na dnu, zatim ponovno ulazak skoro na vrhu malog bull run-a i onda nevjerica kad ponovno pocne padati.

Ovako nešto…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Ako si dovoljno veliki igrac mozes manipulirati tristem i u isto vrijeme zaradjivati a ne gubiti. Mirovinski fondovi nemaju interes u naglom rastu trzista, jer se u njih slijeva svakodnevno kolicina novca bez obzira na sve. Malo njih prati gdje im ide doprinos iz place, a mislim da se fond u koji uplacujes ne moze bas ni cesto mijenjati.
Do sada su na trzistu bili najjaci OIF, a kod njih je bio interes drugaciji. Dok se ne vrati povjerenje gradjana u OIF i dok ne dodje strani kapital (dok se njihova trzista ne oporave), nece biti kod nas nekog znacajnog rasta. Skupljajte pare i kupjte sto je jeftino. Povjerenje u OIF tesko se moze vratiti dok ovi ne pocnu uzastopno generirati rast, sto nece moci jer su premali u odnosu da mirovince. Jedina nada mozda je u tome sto na nasem trzistu ima malo dobrih dionica i kada se kapitaliziraju gubici u ostalim smecima, onda budu dionice popt HT-a i ATPL-a dosle na svoje.


@abu ali

ti kažeš da nisi ekonomske struke i našao si se pozvan meni soliti pamet?

o burzi i igrama na njoj ipak znam sigurno malo više od tebe, i zato sam napisao da ne postoji na ZSE dionica poput HT-a!
halo bing ti je jako lijepo objasnio samo dio igre koju vode OMF a ti lijepo uzmi one iste knjige u ruke koje si preporučio meni i kolegi valentineu pa kreni ispočetka, recimo toplo ti preporučam Samuelsona da nučiš nešto o osnovnom zakonu u ekonomiji pa tako i na burzi.

dok to ne proučiš nemoj mi se obračati jer nisi vrijedan energije koju utrošim tipkajuči na tvoje objede!


Vi ste kolega ekonomist? pa što radite na burzi onda?

Bas ste interesantni s ovim vasim prepucavanjem… to sto je neko ekonomist a neko nije nista ne znaci ko ce biti koliko uspjesan na burzi… ovo sve sto se do sad desilo je bilo za ocekivati… i da nije bilo akcije OMF-ova burza bi pala… i to bas zbog HT-a… mirovinci su postupili najbolje sto je u interesu njihovih clanova… sada imaju u portfelju puno vise dionica nego prije pocetka pada… mislim da je puno bitnija kolicina dionica koju posjedujes nego njihova cijena… cijene dionica konstantno osciliraju te to mirovincima nije interesantno… kad dode do preuzimanja bitna je samo kolicina… trenutno jedina stvar koja se ceka na burzi je ta sto je s INA-om… to bi moglo vratit na bruzu par milijardi kuna a time bi se moglo vratit povjerenje malih ulagača u fondove te bi burza mogla lagano gore…



Ima jedan lijepi graf postan na forumu gdje su na grafu (na kojem traje korekcija slicna ovoj nasoj) oznacena razmisljanja malih ulagaca. Nazalost, nemam ga ali razmisljanja su u potpunoj suprotnosti sa onim kako bi trebali postupati. Skraceno, prodaja skoro na dnu, zatim ponovno ulazak skoro na vrhu malog bull run-a i onda nevjerica kad ponovno pocne padati.

Ovako nešto…
[/quote]

To je na stranom jeziku. [wink]

Ovo je po domaći…

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=30069[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Ako si dovoljno veliki igrac mozes manipulirati tristem i u isto vrijeme zaradjivati a ne gubiti. Mirovinski fondovi nemaju interes u naglom rastu trzista, jer se u njih slijeva svakodnevno kolicina novca bez obzira na sve. Malo njih prati gdje im ide doprinos iz place, a mislim da se fond u koji uplacujes ne moze bas ni cesto mijenjati.
Do sada su na trzistu bili najjaci OIF, a kod njih je bio interes drugaciji. Dok se ne vrati povjerenje gradjana u OIF i dok ne dodje strani kapital (dok se njihova trzista ne oporave), nece biti kod nas nekog znacajnog rasta. Skupljajte pare i kupjte sto je jeftino. Povjerenje u OIF tesko se moze vratiti dok ovi ne pocnu uzastopno generirati rast, sto nece moci jer su premali u odnosu da mirovince. Jedina nada mozda je u tome sto na nasem trzistu ima malo dobrih dionica i kada se kapitaliziraju gubici u ostalim smecima, onda budu dionice popt HT-a i ATPL-a dosle na svoje.

Upravo o tome govorim i što sad, pošto smo na temi ht, ajmo ga uzet za primjer. Recimo da neki mirovinac stavi 10 000 komada na prodaju po 230 i što sad? Panika, ljudi će pomislit da će past ispod 200 i navalit na prodaju i nitko tu ne može ništa, a da je takva situacija bez mirovinaca neki OIF bi to pograbio u sekundi, na svu sreću da je ova dionica zakonom zaštićena od pada ispod 265, pa to 99% nećemo nikada doživit.

Surround all arround when it hits the ground

Vidim povela se ovdje prica o ekonomistima… malo je off topic (ipak ovdje pricamo o HT-u) ali… biti umisljen i misliti da je jedino moja struka kvalitetna je siguran odlazak u ne bas lijep zivot. Kada bi bio malo bezobrazan citirao bi jednog autora kojeg cijenim i rekao: "Ekonomisti imaju utjecaja na ekonomiju onoliko koliko meteorolozi imaju na vrijeme". No, ja ne mislim bas tako. Moje je misljenje da je stvar u sinergiji matematike, makroekonomije, psihologije i politicke analitike. I nikako se ne treba zadovoljavati samo s formalnim obrazovanjem. Osnovna stavka uspjeha je nikada ne prekidati obrazovanje.

Preživljavamo od onoga što dobijemo, a živimo od onoga što dajemo.

@Abu ali
Isto tako ovo da bi par dana po 1-2 % rasta vratilo povjerenje ne znam da li se salis ili mislis ozbiljno ali da ti odmah kazem da ne bi. Imali smo rast od 3200-4200, nitko se tada nije bunio na OMF-ove.

Ne ne šalim se, nakon prodaje INE se gomoila love sljeva na burzu,ali ne samo u OMF-ove. Taj novac je savim dovoljan za oporavak tržišta i završimo ovu raspravu.

Surround all arround when it hits the ground

New Report

Close