HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.05.2024. u 07:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,54
56.707
1,857
30,50
30,90
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


rijeka: ” Božić je jednom godišnje, ali svaka godina ima jedan Božić. Pa ima i Uskrs itd. Ne treba žuriti prodati “svinju” prvog Božića. A ako je “svinja” dobra jednom godišnje se i oprasi te prasci ostanu, a ostane i “svinja”. ”

vidim nisu tu svi stručnjaci samo dionice, već ima i onih koji se dobro razumiju u svinje…[smiley] Da,da…zašto zaklat svinju nakon godine dana…kolko može imat kila 130-150 kila…treba pričekat još barem godinu dana…nek nabere…nek bude prava krmača…kaj ti je to 150 kila…malo podijeliš ovima koji su došli na kolinje, malo mesaru, rodbini…i kaj ti ostane na kraju?malo, jako malo…al ako zakolješ krmaču…e onda ima za sve…ima i mesa…ima i čvaraka, kobasica, krvavica, masti…uglavnom svega…to je kolinje…jel tako kolega rijeka?[thumbsup]

Zaklati sada “svinju” radi malo mesa? Za par ručkova? Ali “svinja” je uspješno oplođena (veterinar – poznati dr. Ivo), sa Ivicom M. i Hansom (zvanim DT) – pomagačima koji su ju držali za vrijeme oplodnje, ona se treba uskoro oprasiti. Bit će čak tridesetak praščića. Dolaze na svijet 21. travnja, a skidaju se sa sise i na raspolaganju su nam 19. svibnja. Ali “svinja” će se opet prasiti početkom listopada, a vjerojatno opet u travnju 2009. godine. Dakle puno praščića na vidiku. Da li ih čekati ili ne svatko neka sam prosudi. Osobno volim praščiće i ja ću ih čekati vjerojatno sva tri puta.


ozapa: ” Ivan1902: ” Moze li mi itko na ovome forumu reci koja bi bila fer cijena HTa???? A kad mi kaze koja je neka mi objasni zasto je fer… Ne razumijem kako na burzi mozete uopce spominjati pojam “fer” kada je burza mjesto gdje svi, i bas apsolutno svi su tu da zarade neke novce, a ne da budu kolegijalni… ” Fer cijena je cijena dionice neke tvrtke koju dobijemo kad, grubo rečeno, naštimamo multiplikatore te tvrtke na sredinu usporedivih tvrtki iz njezine branše. Po raznim analitičarima fer cijena HTa se vrti oko 420kn. ” 420 kuna će dionica vrijediti za nekih 5 godina kada uprava bude odučila da smanji broj dionica za desetinu…[lol] [lol] [lol]

ovo je kategorija lupi pa ostani ziv

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


ozapa: ” Ivan1902: ” Moze li mi itko na ovome forumu reci koja bi bila fer cijena HTa???? A kad mi kaze koja je neka mi objasni zasto je fer… Ne razumijem kako na burzi mozete uopce spominjati pojam “fer” kada je burza mjesto gdje svi, i bas apsolutno svi su tu da zarade neke novce, a ne da budu kolegijalni… ” Fer cijena je cijena dionice neke tvrtke koju dobijemo kad, grubo rečeno, naštimamo multiplikatore te tvrtke na sredinu usporedivih tvrtki iz njezine branše. Po raznim analitičarima fer cijena HTa se vrti oko 420kn. ” 420 kuna će dionica vrijediti za nekih 5 godina kada uprava bude odučila da smanji broj dionica za desetinu…[lol] [lol] [lol]

tako je za 5 godina bi trebala biti na 420€
hocemo vagat cija je glupost veca, moja je isprovocirana pametovanjem

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


mislite li da bi mi se isplatilo kupiti recimo u sljedeći petak 10 dionica ht-a i recimo da cijena tada bude ne viša od 342 kn po dionici. Što znači da ju držim do 17.4. (ili 18.) te čekam završetak skupštine što znači da na dan 21.4. prodam dionicu a mislim da bi mogla tada cijena biti 360 kn što znači dobit od 18 kn + nepunih 30 od dividende što znači zarada od 48 kn tj. 480 kn na 10 dionica e pitanje je sada što ako ovo što ako ono, uglavnom što vi mislite ( naravno isključivo mislim špekulirati sa ovih 10 dionca jer prodajem inu/sppl/sunh) te kupujem poslje toga opet inu i ptkm)

naravno kolega, bas kako ste rekli može biti [thumbsup]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


ma naravno da ću ht prodati prije dividende jer će joj cijena pasti toliko da će se više isplatiti prodati prije nego čekati dividendu ili nagradne dionice. dogodilo se to kod ininih nagradnih dionica[lol]

joj kolega da ne trazim sad ali INA je tih dana rasla 7-8% (mislim 2750kn) kada se djelila nagradna dionica a padala je manje od ostatka trzista npr INGR koja se trzila konstantno 54-55 pala na 36 aha a dokapitalizirana je u ljeto po 35k.
šta se u INU uložilo, novi kredit od 1 miljarde dolara za reprogramiranje kreditnih obaveza, kuda su se pokrenuli da bi zasluzili bolji rast?
[yawn]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


vidim da nisi razumio…………to što si ti naveo je zadnji dan za one koji HT – nemaju……………a čovjek je pitao da li će dobiti dividendu ovisno o tome KOD KOGA JE REGISTRIRANA jel ti sad jasnije?

Meni zaista nije jasno zašto takvi poput tebe komentiraju nešto što ne znaju. Šutiš i slušaš one koji znaju. Ako nisi siguran, a želiš nekog ispraviti najprije to provjeriš i kada si sasvim siguran onda se javiš. To spada u stvar osobne kulture i bontona.

Dakle, sada pročitaj i zapamti:

Svejedno je na čije su ime dionice registrirane, bilo da je to brokerska kuća, vođeni portfelj, advokat, banka i što god bilo, važno je samo to da dividendu i sva prava u vezi s vlasništvom dionica ostvaruje samo vlasnik dionica. A vlasnik može biti samo jedna osoba (privatna ili pravna),a u ovom slučaju to je osoba koja je upisala IPO.

Amen.

Uz ovakav rast dobiti, i uz predpostavku da će biti isplaćena “full” dividenda, dionicu smo “isplatili” za cca 7 godina ako uzmemo u obzir da danas vrijedi dionica 325 kn. Kladim se da će ta dionica ako ne bude preuzimanja biti 2015 godine biti cca 5000 kn.Pa Vi sad to dajte đabe[bye]

Malo si predaleko otišao, tko živ, a tko mrtav 2015g., tj. tko zna šta će do tada biti sa HT-om. Ali, da se ne isplati sada prodavati, tu se slažem.

Knjige i kava


ekipa vec ima iskalkulirano t+3, tri dana prije skupstine cijena pocinje padat[wink]

Ukoliko cijena ne pređe 330kn uopće se ne bi iznenadio da na taj dan tht počne rasti a sve u režiji “gospodina Tržišta”.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Osim datuma do kada treba kupiti dionice HT-a da bi imao pravo na dividendu, postoji li i ograničenje u vezi količine. Znam da se dividenda obračunava po dionici, ali moram li kupiti cijeli paket od 64 kom ili mogu kupiti npr. 25 kom i ostvariti pravo na dividendu od 30 kn/kom ? [pray]


Uz ovakav rast dobiti, i uz predpostavku da će biti isplaćena “full” dividenda, dionicu smo “isplatili” za cca 7 godina ako uzmemo u obzir da danas vrijedi dionica 325 kn. Kladim se da će ta dionica ako ne bude preuzimanja biti 2015 godine biti cca 5000 kn.Pa Vi sad to dajte đabe[bye]

A možda 2015 5000Kn jedna žvaka.[lol] [lol] [lol]


Osim datuma do kada treba kupiti dionice HT-a da bi imao pravo na dividendu, postoji li i ograničenje u vezi količine. Znam da se dividenda obračunava po dionici, ali moram li kupiti cijeli paket od 64 kom ili mogu kupiti npr. 25 kom i ostvariti pravo na dividendu od 30 kn/kom ? [pray]

Nemaju veze nikakvi paketići sa dividendom , koliko imaš dionica 1 ili xxx na tu količinu dobijaš dividendu….

New Report

Close