HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.04.2024. u 10:02
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,50
20.832
683
30,50
30,60
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


ma znam ali kakva je to članica Uprave koja prodaje 63 komada…………. [lol] [lol]

Ma to Sančo, to ja hoću reći! [lol]

Umjesto da nakrkaju taj trezor, nek kupuju sve dok je nabavna cijena niža od cijene po kojoj je ušao gdin. s rupicom na bradi, da ne bi slučajno preplatili. I nek podijele poslije toj siromašnoj upravi koju dionicu, neće mi bit krivo. [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Holjevac: Vlada novim zakonom DTK daruje Hrvatskim telekomunikacijama
Zagreb, 04.06.2008., 14:53 | Hina
Predsjednica zagrebačke Gradske skupštine Tatjana Holjevac izvijestila je danas da će saborskim zastupnicima uputiti pismo sa zamolbom da ne prihvate Zakon o elektroničkim komunikacijama, jer tim zakonom, po njezinoj ocjeni, Vlada praktički daruje DTK mrežu monopolističkom operatoru Hrvatskom telekomu (HT-u) što je "izravni udar na prihode lokalne uprave i liberalizaciju telekomunikacijskog tržišta".

Tatjana Holjevac "Nije jasno kako se može govoriti o kvalitetnom, transparentnom i nediskriminirajućem upravljanju kabelskom kanalizacijom kad se HT-u omogućuje daljni monopol", kazala je Holjevac na konferenciji za novinare u Gradskoj skupštini povodom upućivanja zakona u saborsku proceduru po hitnom postupku, sa sjednice Vlade RH održane 29. svibnja.

Tim zakonom, tvrdi Holjevac, omogućit će se monopolistu, HT-u, da definira komu će dati prolaz kroz DTK mrežu, a komu ne, i koliko će to naplatiti, što je ocijenila apsolutno neprihvatljivim.

"Vlada na taj način otima komunalnu infrastrukturu lokalnoj samoupravi, odnosno Gradu Zagrebu, a time i prihod kojim se dosad gradila kanalizacija, a uz to, na posredan način daje zemlju stranom vlasniku", navodi Holjevac i ističe kako je zakon stoga protuustavan pa će, bude li zakon prihvaćen, pokrenuti postupak pred Ustavnim sudom.

Također ističe kako su u Hrvatskoj, gdje se tržište na području telekomunikacija još nije liberaliziralo, telekomunikacijski troškovi izrazito visoki pa zakon ne promovira zaštitu potrošača kao što to tvrdi Vlada.

O tome, kaže, govori i podatak iz jednog istraživanja po kojemu zagrebačka obitelj troši šest posto kućnog budžeta na telekomunikacijske i informatičke usluge, ili godišnje 4500 kuna.
Holjevac je podsjetila kako HT ima nekoliko sporova na sudu, koji su još u tijeku, sa zagrebačkom podružnicom Digitalni grad, kao i s drugim operatorima.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Mislim da je gđa Holjevac kudikamo pretjerala… "daju zemlju stranom vlasniku…"
Skinuo sam nacrt/prijedlog zakona sa stranice vlade, ali pobogu, nemam vremena ni živaca proučavati 147 stranica, tako ako ima koje pravno lice na forumu koje je voljno prokomentirati, bilo bi zanimljivo čuti stručno mišljenje.

Pozdrav svima starima i novima

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

E jeste zapeli za tu članicu uprave i njenih 63 dionice. Pa stvar je vrlo jednostavna. Prodaje 63 dionice x 288,59 kn = cca 18181 kn
Za to će sada kao djelatnica po povlaštenim uvijetima kupiti najmanje 72 dionice (265kn -5% po komadu). A vjerovatno puno više jer ima za svaku godinu staža 1%. Dobit će i staru dividendu na te dionice i novu izvanrednu (ako je bude).

Telekomunikacijski problemi zaustavili trgovanje na burzi
T-HT: Dva prekida veza na burzi trajala su manje od 10 minuta

Nakon što je Zagrebačka burza zaustavila trgovanje vrijednosnicama zbog pada telekomunikacijskog sustava, objašnjenje smo potražili u T-HT-u čiji je burza korisnik. Prekidom nisu bile obuhvaćene sve lokacije Zagrebačke burze, nego samo manji dio njih.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba



Postotak 44.5%

Ja sam zadovoljan, a vi? [thumbsup]

Niste valjda mislili da će se naš mali investitor zadovoljiti sa 45%. To je njegov target na tjednoj razini.
[/quote]

Da imate pravo, ako dionica barem jedno mjesecno ne ode u pozitivnu blokadu onda ne valja, a svi koji ulazu u nju su nesposobni.

A nista, pustimo pametnima da trguju a mi nesposobni cemo ulagat. Pozdrav kolega [thumbsup]

Da čujem majstori… u kom smjeru danas idemo ?

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Izgleda da če danas biti pozitivno nakon ove izjave Nokie i Švedskog telekoma za Ht, konačno da je netko skužio dionicu. Bravo majstori !!!

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Nevezano za post Burzomlate, avatar ti je fantastičan, aznam i odakle je [lol]

to je onaj pijani rus iz onog videa :))
tko bi takvu facu zaboravio, tip je za plakat od smeha:))

sorry za ot, znam da nije tema, ali nisam mogao izdržati


Izgleda da če danas biti pozitivno nakon ove izjave Nokie i Švedskog telekoma za Ht, konačno da je netko skužio dionicu. Bravo majstori !!!

Bravo Gekko… to se i meni čini kao dobar zamašnjak…

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...


Da čujem majstori… u kom smjeru danas idemo ?

japanske svijeće kažu , rast …

Za sada od vidljivih ponuda na Investoru, ništa posebno…. Sitnišššš….

Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Danas opet ‘gnjilimo’ na 280 i kusur.Možda se čeka eksplozija u Krškom.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Izgleda da če danas biti pozitivno nakon ove izjave Nokie i Švedskog telekoma za Ht, konačno da je netko skužio dionicu. Bravo majstori !!!

može link?

Excuses are like asses - everybody's got one and they all stink!



Izgleda da če danas biti pozitivno nakon ove izjave Nokie i Švedskog telekoma za Ht, konačno da je netko skužio dionicu. Bravo majstori !!!

može link?
Može li malo više o toj izjavi?
[/quote]

New Report

Close