HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 15.05.2024. u 04:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,93
154.929
5,176
29,80
30,50
1,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Čini mi se da HT neče dati puno dionica radnicima jer če eliminirati dio postoječih kako bi podigao sadašnju cijenu, to je ja mislim večini u interesu ! Slažete li se samnom !

Ti pojma nemaš o čemu pričaš, jel tako? Ali si nedavno kupio nešto dionica i sada ti je jako stalo da im cijena ide gore pa nas nećeš štediti tu na forumu?

– Ne daje HT dionice radnicima, nego vlada prodaje svoj dio ht-a radnicima, kapisko?

– HT ne može eliminirati dio postojećih jer mu je trezor prazan, prvo bi ih trebao početi kupovati, a da je ta odluka donesena to bi već mi vlasnici znali, kužiš?

Ajde kad si već u "up, up" raspoloženju napravi malo domaću zadaću i napiši nešto zanimljivo, ovim pristupom ćeš prije potjerati i ono malo strpljivih ulagača. [proud]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


zar ti stvarno misliš da je imala samo taj paket, ima ona još dionica, u to sam siguran… [proud]

Pa piše ti lijepo u objavi da nakon prodaje ovog bijednog paketića nema više nimalo vjere u svoju tvrtku. Stvarno sramota za člana Uprave jedne ovakve tvrtke.

Koji god zakon regulira ovo obavezno prijavljivanje prodaje/kupnje udjela od strane članova Uprave bi trebalo modificirati tako da se ne mora nužno prijaviti trgovina sa jako malim količinama. Staviti neki threshold na barem 100.000 kn da se ne troši džabe prostor u štampi, na diskovima, pusti bajtovi…

Mislim, kome normalnom je bitno što je gospođa prodala, pazi sad, 0,0000769% vlasništva? Nadam se da sam točno prebrojao nule, ono, što je previše, previše je.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Ako je netko vec postao, isprike…

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=dcef3f09-2a9a-427f-be00-3252f341a4e0&open=sec

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Evo mali racun sto bi nam HT trebao donjet do sljedeceg proljeca, dakle u otprilike 1.5 godina, ako cijena dionice tada bude 265kn, dakle bez ikakovg rasta dionice.
(Pretpostavio sam izvanrednu dividendu, mozda je ne bude, al pretpostavio sam i bez rasta dionice, a mozda ga bude, tako da mi se ovo cini vise manje realno)

Ulozeni kapital
63×265 16.695kn

Dobit
63×30 1.890kn (dividenda za 2007)
63×30 1.890kn (izvanredna dividenda)
6×265 1.590kn (10% bonus dionica)
69×30 2.070kn (dividenda za 2008)

Tot. dobit 7.440kn
Kapital 24.135kn
Postotak 44.5%

Ja sam zadovoljan, a vi? [thumbsup]

Ako imate komentare volio bi ih cuti?

Niste valjda mislili da će se naš mali investitor zadovoljiti sa 45%. To je njegov target na tjednoj razini.

Ma moš mislit što gdji. Skaramuća znači jedan paket ht-a, pa to joj je vjerojatno pola plaće. Po meni to što je prodala i što je to objavljeno uopće nije loše. Drugim riječima indirektno nam kaže da to neće skoro preko 290, baš kao što ugledni analitičari kažu da INA vrijedi 2400, pa znamo gdje je…
Po meni jako dobra vijest [thumbsup]

Surround all arround when it hits the ground


Ma moš mislit što gdji. Skaramuća znači jedan paket ht-a, pa to joj je vjerojatno pola plaće.

Ovaj dio si skroz u pravu. To je i moja poanta, premala količina (pogotovo za nju) da bi ikome to bilo relevantno.


Po meni to što je prodala i što je to objavljeno uopće nije loše. Drugim riječima indirektno nam kaže da to neće skoro preko 290, baš kao što ugledni analitičari kažu da INA vrijedi 2400, pa znamo gdje je…
Po meni jako dobra vijest [thumbsup]

Kako da ne, pa i jučer i prekjučer ti je bilo preko 290, gdje si bio?

Ja i dalje smatram da ta i takva mala količina prodana od strane članice uprave ne samo da ništa ne govori (ni direktno, ni indirektno) nego je totalno bezveze uopće to plasirati u medije. Upravo zato da ne navuče raju na krive zaključke.

Evo, Mudrinić je kupovao po 370kn (malo nakon IPO-a), reci mi sad što to znači?

Istina, on je kupio 1000 komada, što je ipak neka poruka. Ali s obzirom na njegove godišnje prihode, nažalost negativna. [embarass]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Ma nismo se shvatili kolega,jako dobro znam da je u jednom trenu bila i 298 samo sam bio ciničan.
Btw. tu i tamo bacim pogled na LSE i u počecima trgovanja jedan dan je ask bio na 69,50, a danas na 65,60, onda se brže bolje ask korigira na oko 62 dolara,ja kokretno mislim da to rade naši fondovi na ovaj ili onaj način. U krajnjem slučaju ajmo čak vjerovat i analitičarima za INU kažu 2400, ajd nek im bude, a za ht 330 , ajd nek nam bude

Surround all arround when it hits the ground


Ako je netko vec postao, isprike…

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=dcef3f09-2a9a-427f-be00-3252f341a4e0&open=sec

Ova rečenica mi je najdraža,a ujedno i jedina bitna u cijelom tekstu:

”O tome, kaže, govori i podatak iz jednog istraživanja po kojemu zagrebačka obitelj troši šest posto kućnog budžeta na telekomunikacijske i informatičke usluge, ili godišnje 4500 kuna”

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Nevezano za post Burzomlate, avatar ti je fantastičan, aznam i odakle je [lol]

Surround all arround when it hits the ground


Ma nismo se shvatili kolega,jako dobro znam da je u jednom trenu bila i 298 samo sam bio ciničan.

Ah, OK onda, sorry, moguće je da nisam čitao s razumijevanjem. 🙂


Btw. tu i tamo bacim pogled na LSE i u počecima trgovanja jedan dan je ask bio na 69,50, a danas na 65,60, onda se brže bolje ask korigira na oko 62 dolara,ja kokretno mislim da to rade naši fondovi na ovaj ili onaj način. U krajnjem slučaju ajmo čak vjerovat i analitičarima za INU kažu 2400, ajd nek im bude, a za ht 330 , ajd nek nam bude

Je, GDR-vi putuju ovamo – onamo čim se napravi razlika cijene izmežu Londona i Zagreba. Inače se lako prati na SDA Top 10, to je pozicija 4 pod imenom PBZ D.D. Kad se broj dionica na toj poziciji smanjuje, znači da naši kupuju u Londonu (jer je tamo jeftinije) i vrlo vjerojatno prodaju na našoj burzi što stvar pritisak cijene nadole kod nas i izjednačuje cijene. Vrijedi i obrat, naravno. Ako cijena kod nas padne niže, onda se tu kupuje, a prodaje u Londonu. Tada pozicija 4. raste (rjeđi slučaj).

Evo i link za praćenje situacije u Londonu, ako netko još nije pribavio. 🙂

http://www.marketwatch.com/quotes/uk/THTC

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Nevezano za post Burzomlate, avatar ti je fantastičan, aznam i odakle je [lol]

Bio bi još bolji da mi prelaskom na novi ‘skin’ foruma nisu osakatili frizuru… [rolleyes]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu



zar ti stvarno misliš da je imala samo taj paket, ima ona još dionica, u to sam siguran… [proud]

Pa piše ti lijepo u objavi da nakon prodaje ovog bijednog paketića nema više nimalo vjere u svoju tvrtku. Stvarno sramota za člana Uprave jedne ovakve tvrtke.

Koji god zakon regulira ovo obavezno prijavljivanje prodaje/kupnje udjela od strane članova Uprave bi trebalo modificirati tako da se ne mora nužno prijaviti trgovina sa jako malim količinama. Staviti neki threshold na barem 100.000 kn da se ne troši džabe prostor u štampi, na diskovima, pusti bajtovi…

Mislim, kome normalnom je bitno što je gospođa prodala, pazi sad, 0,0000769% vlasništva? Nadam se da sam točno prebrojao nule, ono, što je previše, previše je.
[/quote]

ne bih se s vama slozio, zakon je dobar i potrebno je obavijestiti javnost i o najmanjoj promjeni vlasnistva pojedine dionice, jer se ipak radi o ljudima koji mogu imati/imaju inside information i s te strane imaju komparativnu prednost naspram ostalih

ja se jako dobro sjecam prosle godine kaj je bilo objavljeno da su xy djelatnici SDA prodali svoje pakete INE, osobno sam smatrao da je to bio glup potez prodavati nekoliko mjeseci nakon izlaska na burzu,(osim ako nisi spekulant i ne postoji u tom trenutku bolja prilika) jer sam ocekivao veci rast… cijena na kojoj su prodali je bila oko 3300 kn… ostalo je povijest…

tako da sam nakon toga odlucio davati vecu pozornost osobama koje prodaju (ili kupuju) dionice a koje su duzne zakonom obavjestiti svekoliko pucanstvo o svojim financijskim potezima

konkretko ovom slucaju ne dajem bitne znacajke, jer je takva situacija na HT-u, ona je mozda/vjerojatno prodala zbog kupnje radnickih paketa,(ili privatnih stvari) no to se u ovom slucaju nas pretjerano ne tice i to nece niti pretjerano utjecati na cijenu dionice u buducnosti
pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Da rezimiramo, kad Mudrinić kupuje ti prodaj, kad članovi uprave prodaju ti kupuj i to je to.

Surround all arround when it hits the ground

Ta gospođa nije bitna u cijeloj priči, dapače, nije ona trgovac dionicama, mi smo, zato IDEMO DALJE!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

ma znam ali kakva je to članica Uprave koja prodaje 63 komada…………. [lol] [lol]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close