HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.05.2024. u 03:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,65
59.771
1,950
30,60
30,70
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kad je ono isplata dividende?

Tnx

19.

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

moje mišljenje je da će HT, kako se bliži 19.05. (isplata dividende), polako prema gore…..očekivanja su da će ljudi od dividende dokupljivati HT i zato mislim da će kupnja sve više jačati kako se taj dan bliži. Također, nakon 19.05. bi trebao novi rast – ukoliko će se stvarno kupovati HT od tih novaca. Ali to je samo moje skromno mišljenje….ja prodavat neću dog god je na ovim i sličnim razinama.


T-HT, koji je u većinskom vlasništvu Deutsche Telekoma (DT), lani je ostvario dobit od 360 milijuna eura i time sa 60 posto sudjelovao u ukupnoj dobiti DT-a[/b], koja je iznosila 580 milijuna eura. http://vijesti.hrt.hr/content/view/45008/10/

evo da podebljamo za one koji vele da HT ne valja nist

Vrag šalu bere, a penezi ga ne!!!


moje mišljenje je da će HT, kako se bliži 19.05. (isplata dividende), polako prema gore…..očekivanja su da će ljudi od dividende dokupljivati HT i zato mislim da će kupnja sve više jačati kako se taj dan bliži. Također, nakon 19.05. bi trebao novi rast – ukoliko će se stvarno kupovati HT od tih novaca. Ali to je samo moje skromno mišljenje….ja prodavat neću dog god je na ovim i sličnim razinama.

Zašto baš HT?
Po meni ima puno perspektivnijih dionica od HT-a…

Ali sve u svemu očekujem rast indeksa…
[thumbsup]

LSE cijena cca 288 (61.5 USD)
Razlika nije zanemariva
Ljudi u Londonu valjda ne znaju da je kod nas sve jeftinije ako već nije badava

[cool]


mori: ” ……očekivanja su da će ljudi od dividende dokupljivati HT ….” Zašto baš HT? Po meni ima puno perspektivnijih dionica od HT-a… Ali sve u svemu očekujem rast indeksa… [thumbsup]

kažem da su takva očekivanja, a ne da ću i ja to isto napraviti….već je dosta ljudi izjavilo (pa čak i ovdje na forumu) da će dokupiti HT od dividende….nekako mi se čini da bi tako moglo i biti – oni koji drže dionicu, drže je zato što vjeruju da je vrijedi imati, a onda zašto ne bi i dokupili dok je još jeftino.
Ja osobno neću sigurno više dokupljivati jer mi je i ovih cca 50% portfelja u HT-u dovoljno i previše.

Deutsche Telekom’s First-Quarter Profit May Rise 39%: Outlook

By Andreas Hippin

May 5 (Bloomberg) — Deutsche Telekom AG, Europe’s largest telephone company, will probably say first-quarter profit rose 39 percent on a gain from selling a unit and lower interest costs.

Net income may have climbed to 636 million euros ($984 million) from 459 million euros a year earlier, according to the median estimate of seven analysts surveyed by Bloomberg via phone and e-mail. Sales probably slipped 2.4 percent to 15.1 billion euros, the median of 10 estimates.

Deutsche Telekom said Jan. 15 it completed the sale of its media & broadcast unit to TDF SA, France’s largest operator of radio and television towers. The deal, announced by the former monopoly in November, valued the unit at about 850 million euros. The company cut net debt by 5.9 percent to 37.2 billion euros last year.

Deutsche Telekom, based in Bonn, is scheduled to release earnings May 8 before the German stock market opens. Chief Executive Officer Rene Obermann and Chief Financial Officer Karl- Gerhard Eick will hold a conference call at 9 a.m. local time.

On March 19, Deutsche Telekom forecast a slide in sales and earnings at its German fixed-line phone unit this year, saying it stills targets adjusted earnings before interest, taxes, depreciation and amortization of about 19.3 billion euros and free cash flow of 6.6 billion euros for the company as a whole.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601085&sid=aqwCNoWGzrMM&refer=europe

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

2007 Figures DT

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)


T-HT, koji je u većinskom vlasništvu Deutsche Telekoma (DT), lani je ostvario dobit od 360 milijuna eura i time sa 60 posto sudjelovao u ukupnoj dobiti DT-a, koja je iznosila 580 milijuna eura.

http://vijesti.hrt.hr/content/view/45008/10/


ovo je sramota, ne samo da “ugrubo duplo slažu” (DT je vlasnik pola HT-a, ne cijelog, pa se ne može ovako računati!!) nego još i nategnu brojku, tako da je laž i više nego 2 puta, mislim po kojem tečaju oni to računaju, 6.7 kn za €??, tako kuna nije bila jaka niti 31.12. niti u bilo kada. Nema teorije da je HT sudjelovao sa 60 % u konsolidiranoj neto dobiti DT-a, točnije nešto manje od 30 %, što je također bolesno velika brojka obzirom na veličinu HT u odnosu na cijelu DT grupu, i to je samo pohvalno. Međutim treba biti iskren i reći da je ovako velik udio ipak posljedica toga što je 2007. godine DT imao puuno manju dobit nego 2006. (3,2 milijarde €), a kao posljedicu financijskih aktivnosti (podmirivanje značajnog dijela dugoročnih obveza), da je bio rashod od financijskih aktivnosti na istoj razini kao 2006., dobit DT-a za 2007. bi bila opet tu negdje preko 3 milijarde, odnosno HT-ov udio u konsolidiranoj neto dobiti bi bio razumnih 5 % kao i inače (što je također jako dobro!)


mori: ” moje mišljenje je da će HT, kako se bliži 19.05. (isplata dividende), polako prema gore…..očekivanja su da će ljudi od dividende dokupljivati HT i zato mislim da će kupnja sve više jačati kako se taj dan bliži. Također, nakon 19.05. bi trebao novi rast – ukoliko će se stvarno kupovati HT od tih novaca. Ali to je samo moje skromno mišljenje….ja prodavat neću dog god je na ovim i sličnim razinama. ” Zašto baš HT? Po meni ima puno perspektivnijih dionica od HT-a… Ali sve u svemu očekujem rast indeksa… [thumbsup]

Naravno da ide gore zbog nekoliko stvari
– sjajno izvješće..barem se nadam( izlazi za dva dana)
– divedenda će večinom biti ulupana u HT od 19.05..ja osobno bez i malo razmišljanja tučem unutra
– apsolutno podcijenjena po svim mjerilima a tržište je ipak najbolji sudac ma koliko mi to zanemarivali[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

i ja kupujem po ovim cijenama nekako iza 20-og od dividende, pošteno što se dobije da se ponovno uloži nazad

dan je pametniji od noći

Bilo bi krasno kad bi 25% novaca od dividende se ulupalo u HT. Ali bojim se da to neće biti tako.

Što se tiče ovih volumena od 5-15 milijuna na nivoima od 272-285Kn to se radi s ciljem smanjenja prosječne cijene HT-a od početka trgovanja i izlaska na IPO, a s ciljem povoljnijeg otkupa od BF i sličnih!
HT ima po ovim stopama DY od skoro 11%, pa prema tome jači je od bilo koje banke u svijetu!
Po ovim razinama ga nitko ne prodaje, radi se o preprodaji istih dionica i onih koji su to prisiljeni radi margin call-ova. A to opet nisu veliki već sitni igrači.
Slažem se da je ovo jako niska cijena,ali npr. ako BF proda veću količinu ovih dionica Mirovincima po srednjoj cijeni eto nas na 335Kn u trenutku!
Sve dionice bilježe rast uz dobre FI,a HT uz odličan FI još ništa!
Tko dobije novce od dividende kupovati će najpodcjenjeniju dionicu sada,a to je HT.
Kad bi HT isplaćivao svake godine istu dividendu onda bi u 5.g. od dividende (uz uvjet da dobijenu dividendu uložite u HT) nakon 5.g. dobili negdje oko 69% od uloženog! A nakon 7.g. isplatu uloženog po ovoj cijeni!
Da ne govorim da još niža cijena bi taj period skratila na 5.g.
Dakle ulaganje klase A! Bolje ne može!
Doći će HT na svoje! Za 2 dana povoljan FI ga vraća djelomično,a ono pravo (eksplozija) slijedi tek dogodine!
HT je ulaganje na dugoročno!

Probijena brana na 275! Dabar je mrtav [lol]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close