HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.05.2024. u 14:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,57
82.551
2,700
30,60
30,70
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ivan1902: ” “Navodno je Ante Samodol, direktor Hanfe, zaprijetio mirovincima da će im oduzeti licencije za vođenje fondova ako se nastave neodgovorno ponašati prema ukupnom tržištu.” Znaci za sve ovo sto se dogodilo nitko nece snositi posljedice nego tek u buduce ako se to opet ponovi, a kad se ponovi onda ce biti kasno….

” Znači ljudi srušili burzu i dobili opomenu?


Pa neće im valjda novčanu kaznu propisati.Zna da im je sav keš sada u dionicama.

maslina je obrana![left][/left]


LookaBorna: ” halo bing: ” Kada DT može ponovo kupovati dionice Hta? Nešto sam čuo da im u travnju ističe lock up period, da li mi to netko može potvrditi? ” stjecanje vlastotih dionica, prospekt str. 245 navedeni su opci uvjeti stjecanja dionica ali ne i specificnosti za stjecanje trezorskih dionica. mislim da se pricalo poslije 6 mjeseci od listanje da HT moze kupovati, dakle jos jedan kupac vise, nije lose[thumbsup] ” Kolega molim vas ako mozete malo objasniti kakvo je uopce stanje sto se tice trezora HT-a? Jel ima sta u njemu? [lol] Zasto HT nije sada u vrijeme krize kupovao vlastite dionice?

Kolega trebaju odobrenje gazde Obija da bi kupovali, stanje trezora 0 ali sigurno ce kupovati da nagradi menagment za izvrsne poslovne rezultate.
Primanja clanova uprave definirana na strani 233 s tim da nemate uvid u menagerske ugovore vec isplacene isplacene place, varijabine place… u 2006.
Menageri se nagraduju sa najvise 150% varijabilnog djela place a praksa je u svim d.d da se uspjesnost menagera nagraduje se dionicama drustva pa budmo vidli.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Koliko se samo naloga opet gomila na 307 kn a nitko da pipne u njih

kako stojimo u londonu[undecid]

Moderatora treba zabranit!!!

Ivan1902:

“Navodno je Ante Samodol, direktor Hanfe, zaprijetio mirovincima da će im oduzeti licencije za vođenje fondova ako se nastave neodgovorno ponašati prema ukupnom tržištu.” Znaci za sve ovo sto se dogodilo nitko nece snositi posljedice nego tek u buduce ako se to opet ponovi, a kad se ponovi onda ce biti kasno….

Znači ljudi srušili burzu i dobili opomenu?


Kasno Samodol na Kosovo stiže!!Zašto odmah nije kaznio AZ Fond i RBA Fond?Zašto javno nije pohvalio PBZ CO Fond koji je pošteno igrao?Pa zato da se naivna javnost nahrani ljutom opomenom prema zlim mirovincima!A šta i može mali Samodol prema tim velikim igračima i silnim milijunima??Zar ga oni (u krajnjoj liniji) ne mogu potkupiti, da ne galami?Pa zna se da svatko ima svoju cijenu..[angry]

nije mi jasno, a vidio sam i drugima na jednom drugom forumu

jutros su bile na početku nalozi za kupnju na 310kn, ana prodaji za 300kn i ništa se nije provelo

zna li itko o čemu se tu može raditi?
ja sam kod brokera hite vrijednosnice također vidio te nalogeodmah iza 10 h , ali do transakcije očito nije došlo
kako to[shocked]

ma meni se ova dionica sve manje sviđa , i žao mi je što je nisam prodao u 1. mjesecu dok je još bila 340 kn!

prije će ona opet na 290(285) negoli na 340-350 kn (čak sa ukalkuliranom očekivanom dividendom ) koja tko zna da li će se isplaćivati 50% ili više[cry]

još kad krenu branitelji sa traženjem isplata za svoje udjele, sva ukalkulirana dividenda će se istopiti i vrtiti će mo se na opet strogo ograničenu zonu 280-310 kn[cry]


ma meni se ova dionica sve manje sviđa , i žao mi je što je nisam prodao u 1. mjesecu dok je još bila 340 kn!

prije će ona opet na 290(285) negoli na 340-350 kn (čak sa ukalkuliranom očekivanom dividendom ) koja tko zna da li će se isplaćivati 50% ili više[cry]

još kad krenu branitelji sa traženjem isplata za svoje udjele, sva ukalkulirana dividenda će se istopiti i vrtiti će mo se na opet strogo ograničenu zonu 280-310 kn[cry]

aj ne piši gluposti. pišeš o “strogo ograničenoj zoni na 280-310” dok je ispod 290 prošao zamjetno malen broj dionica u odnosu na cjelokupno dosadašnje trgovanje. oćemo tako pisati o strogo ograničenoj ptkm na 260-280 ili atpl od 2400 do 2700. osobno mislim da od braniteljskog fonda neće odmah krenuti predavanje nego će tržište postepeno upiti. Mislim da većina investitora jako podcjenjuje ljude koji se ne razumiju u dionice. Po mojim iskustvima njih ne zanimaju previše trenutni padovi na burzi.


hrki: ” ma meni se ova dionica sve manje sviđa , i žao mi je što je nisam prodao u 1. mjesecu dok je još bila 340 kn! prije će ona opet na 290(285) negoli na 340-350 kn (čak sa ukalkuliranom očekivanom dividendom ) koja tko zna da li će se isplaćivati 50% ili više[cry] još kad krenu branitelji sa traženjem isplata za svoje udjele, sva ukalkulirana dividenda će se istopiti i vrtiti će mo se na opet strogo ograničenu zonu 280-310 kn[cry] ” aj ne piši gluposti. pišeš o “strogo ograničenoj zoni na 280-310” dok je ispod 290 prošao zamjetno malen broj dionica u odnosu na cjelokupno dosadašnje trgovanje. oćemo tako pisati o strogo ograničenoj ptkm na 260-280 ili atpl od 2400 do 2700. osobno mislim da od braniteljskog fonda neće odmah krenuti predavanje nego će tržište postepeno upiti. Mislim da većina investitora jako podcjenjuje ljude koji se ne razumiju u dionice. Po mojim iskustvima njih ne zanimaju previše trenutni padovi na burzi.

Stalno se spominje veza između prodavanja udjela u braniteljskom fondu s cijenom dionice Ht-a (mislim direktne veza). Branitelji će dakle prodavati fondu, a fond će morati prodavati dionice da bi ih isplatio.
Hoće li drugi branitelji moći kupovati nove udjele?

ja sam jedan od malih dionicara i mislim da se branitelji nece rjesavati dionica barem ne veca vecina njih…stalno se govori da mali ruse cijenu… sada da ce branitelji rusit cijenu…ja sam naprimjer dokupio ht kao i mnogi drugi mali dionicari. vidim da ima transakcija po 63 kom. ali to je jako mala kolicina.. dal postoji uopce podatak koliko se malih rjesilo svojih dionica..???

idući tjedan će bit bolje...

Vezano uz branitelje, moze li mi neko dat podatak koliko ih ima u Hrvatskoj???
Negdje sam cuo da ih ima milijun,pa mi se cini da je to malo puno.
Unaprijed zahvaljujem.


Vezano uz branitelje, moze li mi neko dat podatak koliko ih ima u Hrvatskoj???
Negdje sam cuo da ih ima milijun,pa mi se cini da je to malo puno.
Unaprijed zahvaljujem.

Pa sto nije bilo rijec od oko 495 000, barem su tako rekli na TV-u…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Vezano uz branitelje, moze li mi neko dat podatak koliko ih ima u Hrvatskoj??? Negdje sam cuo da ih ima milijun,pa mi se cini da je to malo puno. Unaprijed zahvaljujem.

Zadnji podatak koji sam ja čuo nedavno je oko 450 tisuća.
Sigurno da velika ponuda obara cijenu, ali više je bitna potražnja. E, sada je pitanje da li će rasti udio udjelničara u IF u što sumnjam, MF moraju u sigurne dionice a to je HT sigurno, ostalo je pitanje nekih vanjskih investitora.


ja sam jedan od malih dionicara i mislim da se branitelji nece rjesavati dionica barem ne veca vecina njih…


Vezano uz branitelje, moze li mi neko dat podatak koliko ih ima u Hrvatskoj??? Negdje sam cuo da ih ima milijun,pa mi se cini da je to malo puno.

Jedan od konkretnih utega s kojima se na Burzi računa relativno brzo svakako je i približavanje ‘otvaranja’ Fonda hrvatskih branitelja za isplate udjela, nakon što 12. travnja o.g. istekne razdoblje u kojemu nisu mogli unovčiti svoja prava na prijenos udjela u tom fondu. U opciji je nekoliko načina kako izbjeći navalu dionica Ine i HT-a na burzu…

http://www.poslovni.hr/71435.aspx [cool]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


ja sam jedan od malih dionicara i mislim da se branitelji nece rjesavati dionica barem ne veca vecina njih…stalno se govori da mali ruse cijenu… sada da ce branitelji rusit cijenu…ja sam naprimjer dokupio ht kao i mnogi drugi mali dionicari. vidim da ima transakcija po 63 kom. ali to je jako mala kolicina.. dal postoji uopce podatak koliko se malih rjesilo svojih dionica..???

ne samo da se slazem, nego cak mislim da mi “mali” branitelji odrzavamo cijenu ht na ovoj razini da ne potone dublje. i sam sam uz par paketa dokupljivao po visim cijenama. trenutno je ht najprofitabilnija firma u hrvatskoj. cijenu rusi rusenje indeksa po svijetu i veliki igraci. kupuju se manji paketi nego sto se prodaju. znaci nema logike da “mali” ruse.

mnogi sanjaju o zivotu na pustom otoku. nazalost momci, ja tamo zivim.

New Report

Close