ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 19:00
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
207,69
100.937
486
207,00
208,00
-0,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

po ocjeni mojih postova rekao bih da je vecina raje rasprodala oko ovih visina nadajuci se nivou od 1180 pa onda ponovni ulazak samo to mozda i ne bu tak kak se nadaju evo npr. danas je promet nizak i sve je teze naci pametnog koji ce prodati ispod ovog nivoa, a da ne govorimo o nekoj vecoj kolicini.Kao sto su neki primjetili ovo je dividendna dionica pa hajde da je usporedimo sa jos jednom perjanicom ht-om takodjer fantasticnom dividendnom dionicom jer kako je kolega hahaha primjetio pozicioniranje za dividendu je pocelo pa da usporedimo jabuke sa jabukama.Ht cijena dionice 206, dividenda oko koje se lako moze postici konsenzus oko 20 HRK iliti oko 10% u relativnom smislu sada ero cijena 1253, dividenda oko koje se lako moze postici konsenzus oko 200 HRK iliti 16%.10 u usporedbi sa 16 hmmm.Ajmo sada probati dovesti dividendu ht-a na 200 tj pomnoziti predvidjenu dividendu od 20 puta 10=200 tj upravo onoliko koliko ero daje ali tada bi trebali i sadasnju cijenu dionice ht pomnoziti sa 10 tj 206 puta 10= 2060HRK. Sto je pisac htio reci jeste slijedece kada bi ht dijelio 200 kuna dividende onda bi trazio za dionicu 2060 HRK a ne niti priblizno 1253. Ako sam negdje u racunici pogrijesio molim da me se ispravi.Pa sada decki vi se pozicionirajte.Eh sad npr. ja sam menadzer u nekom od nasih proslavljenih fondova i trebam donijeti odluku kako da prosjek brojki koji je veoma los, sto se moze vidjeti iz njihovih pateticnih ovogodisnjih rezultata, makar malo popravim sto cu ja uciniti??? To je nagradno pitanje a odgovor na njega moze vam pomoci pri pozicioniranju.Ukoliko pocnu druk na dolje to moze uspjeti kratkorocno ali na dulji rok tko zeli biti u exkluzivnom drustvu morati ce platiti premiju!

200% u plusu ali bez rusije, prvi kvartal, 200% u minusu pa vraćanje u realnost, ovo ide ispod 1200 i to kroz dva tjedna maksimalno….sve gore što piše je točno, ernt zaslužuje veće vrijednosti ali ljudi pa mi živimo u balonu gdje je sve naštimano da pogoduje nekolicini, dali slušate presudu, prcala se cijela zemlja zbog sreće nekolicine…., i šta stvarno mislite da svi ostali nisu znali…., da imaju obraza danas bi pale neke stranke a bogami i neki političari…. a mi vodimo rasprave o ernt, kako bude nekome odgovaralo tako će se kretati cijena a nažalost kod nas analize ne prolaze, barem za sada……..

ah cujte dragi hahaha gdje ce cijena ici ovisi o svima nama koji smo investirali u ovu dionicu iako se ponekada cini da to i nije tako, ali ako sami ne vjerujete u sebe kako da onda drugi vjeruju u vas

Zahvaljujem Tomcat na iscrpnom izvjescu…

kad provedete neko vrijeme prateći transakcije i ono što se nakon toga dešava na bidu vrlo brzo spoznate zašto se ovakve dionice usprkos svoj svojoj kvaliteti komotno može nazvati “fondovskim smećem” jer se sa tuđim novcima i u nedostatku ozbiljnijih investitora vrlo lako obara cijena pa se onda vrši dokup po privatnim računima. ako ste i malkice uvezani sa nekim s kim trebate biti svake godine možete lagano strpati još jednu plaću u džep, a da ne završite ko sanader jer regulator žmiri na jedno oko.

who dares, wins


kad provedete neko vrijeme prateći transakcije i ono što se nakon toga dešava na bidu vrlo brzo spoznate zašto se ovakve dionice usprkos svoj svojoj kvaliteti komotno može nazvati "fondovskim smećem" jer se sa tuđim novcima i u nedostatku ozbiljnijih investitora vrlo lako obara cijena pa se onda vrši dokup po privatnim računima. ako ste i malkice uvezani sa nekim s kim trebate biti svake godine možete lagano strpati još jednu plaću u džep, a da ne završite ko sanader jer regulator žmiri na jedno oko.
plivaj i ti uz VELIKOG BIJELOG [emo_namigusa]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@inverter,
misliš da nebi kad bi mi strina radila u nekom fondiću. za sad sam osuđen na to da se služim isključivo vlastitim znanjem. meni za utjehu ipak je to trajna vrijednost. (još 5 centi do 88.80 i uzmi profit[emo_palacg])

who dares, wins

samo neka oni spustaju cijenu sa svojim dionicama pa neka ih poslije dokupljuju po nizim cijenama, ali te iste, poanta je u sljedecem ,vidjela zaba gdje se kobila potkiva pa i ona digla nogu.Kako netko moze nasjesti na jeftinu foru nije mi jasno.Ajde da kazemo da je na zse omogucen short selling pa da netko pravi lovu i na padajucim cijenama dionica imalo bi nekog smisla a ovako???????????????[emo_zacudjen]

sreca nasa te se na zse ne moze kupovati na decimale jer bi vjerojatno kupovali na tisucice[emo_ooooo][emo_smijeh][emo_smijeh]

auh kakav je to bio jucerasnji dan ili barem zavrsetak tog dana.Cijeli dan nista i onda tri minute prije zatvaranja bum-tras prodje skoro milijun kuna u sekundi i to doslovno jer u knjizi ponuda na kupnju i prodaju prikazivalo se cijeli dan da ima samo nekolicina zainteresiranih koji kupuju vjerovali ili ne po jednu dionicu[emo_plazi][emo_beztona].Veoma transparentno kao u tunelu za vrijeme pomrcine i sunca i mjeseca istovremeno.Ja sam tu sitnicu primjetio i prije nego se odigrala ali mi je post nestao sa ekrana(sto bi to moglo znaciti?!).Ovakve stvari su na krajnjoj ivici zakonitosti te se cudim hanfi,uskoku i drugim pravosudnim organima da zmire na ovakve stvari jer bez transparentnosti definitivno nema ni likvidnosti a bez likvidnosti burza je samo prazna rijec.Ali hajde da ne zapocinjemo dan u takvom totalnom crnilu, malo interpretacije.Sto bi mogla znaciti skrivena transakcija na kraju dana? Po meni samo jedno, netko se uplasio da mozda i nece docekati 1180 te u panici uletio sto i nije samo po sebi losa stvar (mada je nacin upitan).Druk na dolje ovdje je najvjerojatnije slomljen.Sljedeci dani i tjedni trebali bi donijeti porast ako ne i uzlet ove dionice.Neka se desi pa makar i u posljednje tri minute trgovanja ja cu biti zadovoljan.Ah da, nadam se da i ovaj post nece misteriozno nestati jer stvarno se trudim pa vidite koliko sam napisao[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]



Tomcat pomagaj!!!!
Da li nezaposleni bolje ili losije prolaze ako podnesu poreznu prijavu…
Naravno prosli su 12.000 kn.
Hvala unaprijed,

To je ono što je mene mučilo i da ne bi bilo nismo znali morao sam "kemijat" po prvi put da budem blizu toj famoznoj cifri od 12.000kn. Pošto ne vjerujem nikom, a pogotovo državi koja ti uzima sa svih strana morao sam prodavat dividendne dionice i ustvari je ispalo dobro, jako dobro.
Po onome što ja čitam, a upravo opet gledam "Obrazac za Prijavu poreza na dohodak" na strani br. 4 tog Obrasca stoji pod 4.4 "Dohodak od Kapitala" i u njemu stupci OiB isplatitelja, Primitak, Neoporezivi dio Primitka (12.000kn), Dohodak i Uplaćen porez i prirez.
Upravo ono što si napisao da po ovom ispada da se nezaposlenima uzima 12%, a zaposlenima 12 i više, a pogotovo onima koji imaju dobra primanja. Pošto postoje tri grupe poreza na dohodak (12, 25 i 40%) može se zamislit u koju će poreznu skupinu doći onaj koji ima dividendni prinos recimo 100.000kn. Pošto sam i ja bio u toj skupini jednostavno nisam htio riskirat, pa sam se riješio dosta dionica sa velikim prinosima poput ERNT i HT-a, 5-7 dana prije same isplate. Napisao sam da ne vjerujem nikom, a pogotovo onom koji mi uzima nešto što je moje.


@shabaneli

Da li me možda vi kolega možete educirat oko ovoga kada sam toliko nepismen, pogotovo oko tog famoznog Obrasca Prijave poreza na dohodak i onoga što piše na str. br.4. [emo_zacudjen]
[/quote]
Nigdje nisam napisao da ste nepismeni nego da ima rupa u Vašoj interpretaciji.
Kad stignem napisat ću Vam, iako ste malo nadobudni.

cudno je ovo nase trziste dionica, vise tj. najvise se traze dionice kompanija koje su u bankrotu, pred ili u stecaju a ako netko nedaj boze prikaze profit to je nesto kao smrtni grijeh i od te dionice treba bjezati kao djavo od krsta.A sto reci nego tko se igra sa sibicama….. i nije nista drugo nego sibicar[emo_smijeh]

New Report

Close