ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.05.2024. u 23:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
205,99
70.860
344
205,00
206,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


I dok su puno bolje stajali sa poslovima su isplaćivali manje dividende. A od kad se glava firme našla u problemima počeli su isplaćivati ogromne dividende. Ja se isto nadam da će glupi fondovi barem na trenutak napiriti cijenu na 1350-1400kn kako bi se mi svi mobli istresti. A gdje će onda cijena? Ne bi me začudilo da dirne i 800kn.

u krizi isplaćuju povećanu dividendu,kad se oporave narast će cijena dionice…. [cool]
ps. u prijevodu,kupovat dionicu ko može,šta na nižem nivou ko može

ovo je samo moje blablabla,nije nagovor blablabla


(1). Znaju li uopće o kojim se ugovorima razgovaralo s HT-om i koje su šanse da se ti ugovori dobiju,

(2) zašto je izgubljen DTT ugovor u Bosni,

(3) kakva je situacija s poslovima i gubitcima u ICT segmentu,

(4) zašto Ivan Barać ne uspijeva podići prodaju na istočnom tržištu,

(5) kako situacija u Grčkoj utječe na dobivanje novih poslova u R&D segmentu itd.

Tu si postavio zanimljiva pitanja. Ne znam odgovor niti na jedno, pa ako ti se da, molim te da das i odgovore.


I dok su puno bolje stajali sa poslovima su isplaćivali manje dividende. A od kad se glava firme našla u problemima počeli su isplaćivati ogromne dividende. Ja se isto nadam da će glupi fondovi barem na trenutak napiriti cijenu na 1350-1400kn kako bi se mi svi mobli istresti. A gdje će onda cijena? Ne bi me začudilo da dirne i 800kn.

Bravo kanabis!
Dok ima fondova ima i nade da ide na 1.400.
Sa ovakvim poslovanjem nakon isplate dividende 800 je previše.
U rezervi još ima 200 kn dividende i 800 kn bi bila opravdana cijena na barem 80 kn dobiti po dionici
a to bi značilo stotinjak kuna godišnje.Kvartalno bi trebalo zarađivati kao ove zadnje dvije godine
godišnje.Nerealno.
Ali fondovi ovo mogu napucati.Oni sve mogu!



I dok su puno bolje stajali sa poslovima su isplaćivali manje dividende. A od kad se glava firme našla u problemima počeli su isplaćivati ogromne dividende. Ja se isto nadam da će glupi fondovi barem na trenutak napiriti cijenu na 1350-1400kn kako bi se mi svi mobli istresti. A gdje će onda cijena? Ne bi me začudilo da dirne i 800kn.

Bravo kanabis!
Dok ima fondova ima i nade da ide na 1.400.
Sa ovakvim poslovanjem nakon isplate dividende 800 je previše.
U rezervi još ima 200 kn dividende i 800 kn bi bila opravdana cijena na barem 80 kn dobiti po dionici
a to bi značilo stotinjak kuna godišnje.Kvartalno bi trebalo zarađivati kao ove zadnje dvije godine
godišnje.Nerealno.
Ali fondovi ovo mogu napucati.Oni sve mogu!

[/quote]

Joj daj Lopina opet si na piazzi(plac).

Mogao bi ti nama povući komparaciju ERNT sa Validusom ili recimo ALL TIME FAVOURITOM – BRIN!!!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




I dok su puno bolje stajali sa poslovima su isplaćivali manje dividende. A od kad se glava firme našla u problemima počeli su isplaćivati ogromne dividende. Ja se isto nadam da će glupi fondovi barem na trenutak napiriti cijenu na 1350-1400kn kako bi se mi svi mobli istresti. A gdje će onda cijena? Ne bi me začudilo da dirne i 800kn.

Bravo kanabis!
Dok ima fondova ima i nade da ide na 1.400.
Sa ovakvim poslovanjem nakon isplate dividende 800 je previše.
U rezervi još ima 200 kn dividende i 800 kn bi bila opravdana cijena na barem 80 kn dobiti po dionici
a to bi značilo stotinjak kuna godišnje.Kvartalno bi trebalo zarađivati kao ove zadnje dvije godine
godišnje.Nerealno.
Ali fondovi ovo mogu napucati.Oni sve mogu!

[/quote]

Joj daj Lopina opet si na piazzi(plac).

Mogao bi ti nama povući komparaciju ERNT sa Validusom ili recimo ALL TIME FAVOURITOM – BRIN!!!
[/quote]
ERNT za opravdati ovu cijenu treba dobit od 100 kn po dionici_dakle preko 130 mil netto
BRIN uz kapital od 47 kn nakon otpisa potopljenih nada kao što su JDKM,ELPR,VIS,HEFA itd.bi trebao
ostati na cca 30 kn zdrave imovine po dionici/HT,DLKV,ATPL,JDPL,ADSPL i ostale likviduše/
Da li je vjerovatnije da će ERNT zaraditi 18% na BV od 600 kn .Ne zaboravite da je ovogodišnja dobit bila cca 5 puta manja od potrebne za opravdati ovu
cijenu.

Ipak ste u pravu,fondovi mogu napucati ERNT visoko,oni ionako ne plaćaju sa svojim novcima.

http://www.poslovni.hr/vijesti/vipnet-ulaganjem-11-milijarde-kuna-prvi-put-pretekao-hrvatski-telekom-197838.aspx

Spremni na milijarde
Mladen Pejković kaže da su spremni platiti 100 milijuna kuna za koncesiju za LTE, te da će samo Vipnet, a slično je i kod ostalih operatera, nakon toga morati ući u petogodišnji investicijski ciklus od nekoliko milijardi kuna. Pejković kaže da je njihov glavni LTE partner Ericsson Nikola Tesla, ali da je u raznim segmentima otvoren za suradnju i s drugim kompanijama.

Zanimljivo.

@ Integral – to bi( u realizaciji ) dosta promijenilo cijelu priču ERNT-a.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Cijenjeni kolege,

vrabac na grani je vrlo izvjestan, to svi vide ali se prave grbavi. Tesla je zarađivao i dok nije prodao ništa, čisto na održavanju postojećeg. A ulaganja se smiješe. Uostalom, smiješna je i ova cijena. Oni i Huawei nisu dovoljni za potražnju koja će krenuti.

Zabrinjava jedino što se stric Lopina počinje miješati u firme koje zarađuju tipa Tesla i AdPlastik.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

pozdrav ekipi,

zanima me da li sam u obavezi predaje godisnje prijave poreza ako mi je
prosle godine isplacena dividenda od ERNT obzirom da je dio dividende
isplacen iz dobiti zadrzane od prije 2004 godine?

hvala i pozdrav svima

Dragi kolega,

pogodili ste u samu srž cijele stvari.

Dionica Ere vrijedit će ponovno između 2 i 3 soma kunića.

Mini ulagaći to neće nikada niti doživjeti 🙂 ne možeš jednostavno ovakav biser od kompanije gledati kroz iste naočale kao građevinare i sl.

Trendovi u svijetu su itekako važni, svijet ide prema umrežavanju ( kompletnom ), kompanije poput našeg ere mogu samo raditi sve veće poslove s vremenom. Osobno sam u dionicu ulazio i na 1050 i na 1600 jer jednostavno znam kako će ići trendovi. Moj zadani izlaz je 2500. Drhtave ručice neka se samo smiju i komentiraju, kada podvućem crtu, to mi je uvijek bila najisplativija kompanija, mislim da za sebe mogu reći da im poznam strukturu kao i oni sami. Kolege, zapamtite što sam rekao-izlaz na 2500 i pošaljite mi koju rijeć zahvale kada se to ostvari.


pozdrav ekipi,

zanima me da li sam u obavezi predaje godisnje prijave poreza ako mi je
prosle godine isplacena dividenda od ERNT obzirom da je dio dividende
isplacen iz dobiti zadrzane od prije 2004 godine?

hvala i pozdrav svima


Apsolutno da. Znam iz prve ruke.

BRAVO:::::: poštovani kolega GOGOOGO…….. u potpunosti se slažem sa Vama….. Lijepo je vidjeti da ima i pametnih razmišljanja….. LP

New Report

Close