ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.06.2024. u 13:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
209,86
129.692
618
209,00
210,00
-0,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega možete tako kupiti i neki hotel na moru, pa se nadati preuzimanju od Lukšić grupe. Sve to stoji, ali oni ne posluju dobro već duže vrijeme. A Europa 2012-te ulazi u novu recesiju. Dakle za tih 2500kn će te se načekati. Vjerojatno cijena ernt više nikad ni neće na te razine, jer će svu dobit isplaćivati.

Čuo sam da nisu svi shvatili moj nedavni višeslojni komentar o "radišnosti". Zaista nisam htio reći niti da su ovdje neradnici niti nešto suprotno, nego sam htio kroz svojevrsnu ironiju prokomentirati neke stvari, o tome kako nije uvijek sve kako se čini na prvi pogled itd.

Osobno mi ova firma nije baš u nekom fokusu, teško mi je analizirati, ne vidim neke naročite perspektive za budućnost (ali niti ne isključujem, kao što rekoh tu je teško predviđati, "kreativnost" je nepredvidljiva :D) i obzirom na ove cijene i sve alterantive na ZSE tu me za sada ništa ne zanima.
Nikad nisam imao ovu dionicu, nemam je, ne dajem nikakav savjet za kupnju ili prodaju. Svatko neka sam stvari izanalizira kako on to najbolje zna.

hvala rex 🙂



pozdrav ekipi,

zanima me da li sam u obavezi predaje godisnje prijave poreza ako mi je
prosle godine isplacena dividenda od ERNT obzirom da je dio dividende
isplacen iz dobiti zadrzane od prije 2004 godine?

hvala i pozdrav svima


Apsolutno da. Znam iz prve ruke.
[/quote]

ne kužim zašto bi prijavljivao kad se dividenda lani nije oporezovala? druga priča je ako podnosi zbog nečeg drugog poreznu prijavu, onda mora navesti i taj prihod


Kolega možete tako kupiti i neki hotel na moru, pa se nadati preuzimanju od Lukšić grupe. Sve to stoji, ali oni ne posluju dobro već duže vrijeme. A Europa 2012-te ulazi u novu recesiju. Dakle za tih 2500kn će te se načekati. Vjerojatno cijena ernt više nikad ni neće na te razine, jer će svu dobit isplaćivati.

Kako mislis da vise nikada nece na te razine i kako mislis da ce se sva dividenda isplaćivati?


Cijenjeni kolege,

vrabac na grani je vrlo izvjestan, to svi vide ali se prave grbavi. Tesla je zarađivao i dok nije prodao ništa, čisto na održavanju postojećeg. A ulaganja se smiješe. Uostalom, smiješna je i ova cijena. Oni i Huawei nisu dovoljni za potražnju koja će krenuti.

Zabrinjava jedino što se stric Lopina počinje miješati u firme koje zarađuju tipa Tesla i AdPlastik.

lp,

Da ADPL u pozitivnom smislu jer oni rastu.
A ERNT u negativnom jer puno manje zarađuju.
ETNT Hrvatska je kčerka od majkle Šveđanke.Majka ima još puno kčerki,ali nažalost većina
loše zarađuju.Kako je majka samo zbir poslovanja kćerki i ukupno u gubicima jasno je da od onih
malo bolje situiranih kao što je ERNT uzimaju i pomažu one slabije.
Zar mislite da će u budućim poslovima eventualna dobit ostati u Hrvatskoj.Možda i hoće ako
se uđe u nove investicije,povečanje poslova i broja zaposlenih.Ali tada nema dividende.
Iduće godine isplata dividende u Hrvatskoj postaje jako skupo.
Najprije porez na dobit od 20%,.
Zaradio si 100,ostalo ti 80.
Dividenda svih 80, 12% na to je 9,6.
Dakle zaradio si 100 a ostaje ti točno 70,4.7/mislim na firmu/Naravno ako se ovo događa u Hrvatskoj.Pa zašto
nebi neka eriksonova gubitnička divizija ušla u zajednički posao sa ERNT gdje će gubitnik ostvariti
dobit i ne platiti porez.A ETNT gubitak.Dakle,nakon isplate ovih dvjestotinjak kuna dividendnih rezervi vjerovatno
dolazi vrijeme kada će ERNT prestati isplačivati velike dividende jer nema od ćega jer je već dvije
godine za redom dobit iz poslovanja dvadesetak kuna po dionici.Da li se već odigrava proces
izbjegavanja plačanja poreza,jer ovako drastičan pad dobiti i ne mora biti stvaran već knjigovodsvena kozmetika.Ali to se može samo nastaviti dok sve kćeri ne počnu zarađivati,a samim time i majka počne pozitivno poslovati.
Preporuka:Tutanj iz ERNT!



Cijenjeni kolege,

vrabac na grani je vrlo izvjestan, to svi vide ali se prave grbavi. Tesla je zarađivao i dok nije prodao ništa, čisto na održavanju postojećeg. A ulaganja se smiješe. Uostalom, smiješna je i ova cijena. Oni i Huawei nisu dovoljni za potražnju koja će krenuti.

Zabrinjava jedino što se stric Lopina počinje miješati u firme koje zarađuju tipa Tesla i AdPlastik.

lp,

Da ADPL u pozitivnom smislu jer oni rastu.
A ERNT u negativnom jer puno manje zarađuju.
ETNT Hrvatska je kčerka od majkle Šveđanke.Majka ima još puno kčerki,ali nažalost većina
loše zarađuju.Kako je majka samo zbir poslovanja kćerki i ukupno u gubicima jasno je da od onih
malo bolje situiranih kao što je ERNT uzimaju i pomažu one slabije.
Zar mislite da će u budućim poslovima eventualna dobit ostati u Hrvatskoj.Možda i hoće ako
se uđe u nove investicije,povečanje poslova i broja zaposlenih.Ali tada nema dividende.
Iduće godine isplata dividende u Hrvatskoj postaje jako skupo.
Najprije porez na dobit od 20%,.
Zaradio si 100,ostalo ti 80.
Dividenda svih 80, 12% na to je 9,6.
Dakle zaradio si 100 a ostaje ti točno 70,4.7/mislim na firmu/Naravno ako se ovo događa u Hrvatskoj.Pa zašto
nebi neka eriksonova gubitnička divizija ušla u zajednički posao sa ERNT gdje će gubitnik ostvariti
dobit i ne platiti porez.A ETNT gubitak.Dakle,nakon isplate ovih dvjestotinjak kuna dividendnih rezervi vjerovatno
dolazi vrijeme kada će ERNT prestati isplačivati velike dividende jer nema od ćega jer je već dvije
godine za redom dobit iz poslovanja dvadesetak kuna po dionici.Da li se već odigrava proces
izbjegavanja plačanja poreza,jer ovako drastičan pad dobiti i ne mora biti stvaran već knjigovodsvena kozmetika.Ali to se može samo nastaviti dok sve kćeri ne počnu zarađivati,a samim time i majka počne pozitivno poslovati.
Preporuka:Tutanj iz ERNT!
[/quote]

Lopina, ti kupuješ dionicu/firmu jer ona raste?

Pa joj, što bi ti Warren rekao:)

(ništa dobro)

PS. ne lupan ti ja jedinice, nije cool.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@ Lopina – ADPL imam i to dosta, ali sada je već dosta manje jeftin nego prije. ( ne gledaj P/B i P/E pusti fixne parametre). Narastao je 20 posto u kratkom roku, ima još možda 10 posto rasta. ERNT recimo na dugi rok definitnvo vidim na prosjeku od 1300-1400 kn bez dividende i sa ok poslovanjem(dobit od 50 do 90 mil kn).

Na dugi rok dakle ERNT na 1300- 1400 dok ADPl niti u snu realno ne vidim preko 150 kn u skoro vrijeme.

Jasno da se mogu špekulatni nagurati na 200, ma jasno ali ja govorim o realnim šansama vezanim za posao.

To što ADPL raste ti je signal da ne kupuješ jer su jako male šanse za zaradu pa čak i onu brzu.

To je kao da kupuješ na placu nešto ćemu cijena brutalno brzo raste.

Pa valjda čekaš diskont da ga kupiš, ako si kupovao trebao si na 100 a ne sada na 120.

Nadam se da ti je to jasno.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


…Preporuka:Tutanj iz ERNT!

preporuka tebi: tutanj sa burze i iz dionica, ovo jednostavno nije sport za tebe….hrpa pogrešnih zaključaka, promašenih ulaganja, velikih gubitaka….spasi dok ti je još neka sića ostala

p.s. jasno mi je zašto ne ulažeš u ERNT- jedna dionica košta više nego tvoj portfelj

moje poruke nisu investicijski savjeti niti preporuke za kupoprodaju dionica!

jel se zna kad je zadnji dan za kupiti ERNT da se dobije dividenda??
170 kn po dionici je bogme lijep iznos!
treba smao paziti da se ne kupi više od 70 komada inače se plaća 12% poreza (mada nije ni taj porez neki iznos)…ali može se kupiti i na ženu, djecu koja su punoljetna i slično pa se opet može zaobići porez ako netko želi veći broj dionica [wink]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje!

Informacija o dividendi 27.02.2012.
Glavna skupština Ericssona Nikole Tesle održat će se 5. lipnja 2012.

Pravo na dividendu u ukupnom iznosu od 170 kuna po dionici (20 kuna redovna i 150 kuna izvanredna dividenda) imaju dioničari koji su sedmog dana prije održavanja Glavne skupštine, tj. na dan 29. svibnja 2012. godine, evidentirani kao dioničari u depozitoriju Središnjeg klirinškog depozitarnog društva (SKDD). S obzirom da cjelokupni postupak prijeboja i namire te registracije dionica traje tri radna dana, da bi dioničar bio registriran u depozitoriju SKDD-a na dan 29. svibnja 2012. zadnji dan za kupnju dionica na Zagrebačkoj burzi je četvrtak 24. svibnja 2012. godine.

Dioničari društva koji prodaju svoje dionice nakon 24. svibnja 2012. zadržavaju pravo na dividendu.

Dividenda će biti isplaćena najkasnije do 5. srpnja 2012. godine. Primici od dividendi podliježu oporezivanju sukladno izmjenama Zakona o porezu na dohodak i Zakona o porezu na dobit (NN 22/2012).

Ufff, predug je to rok (24.05.2012.)….do tad će burekđije zatući ERNT na 1050 kn [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close