ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.05.2024. u 04:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,18
125.766
619
203,00
205,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


moli vas ne nasjedajte na ove vrijednosti od 1260, 1270 kn po dionici, prije mjesec dana sam pisao o 1300 i dosta kolega sa ovog foruma mi se smijalo,ali evo i to smo doživijeli, i dalje ostajem kod onog da se ne prodaje ispod 1350 a to nas čeka brzo, nažalost uvijek ima onih kojima hitno treba novac pa ide to i po 1270 itd…. ali još malo strpljenja, pa kada krene dividenda 250, i još jedan veliki posao lth mreže, tu smo na oko 1450,1500. ne nasjedajte na spuštanje cijene sa prometom malo boljim od bljeg restorana uz more. Dajte molim vas ingra objavi poslić od 20mil. kn pa skoči 30% a ovdije govorimo o nečemu što neke tvrtke ne zarade u idućih pet godina i vrijednost tone. jako prozirno. Namještavaju se pozicije i ulaze polako veliki igrači koji će do objave dividende zaraditi barem 40% na ovoj dionici ove godine, zato strpljenja i sve će se posložiti. ipak vam to govori netko tko je konstantno ocijenjen najlošije od ovog foruma a kome se stalno realiziraju prognoze po kojima svi pljuju 🙂

prestani drukat


moli vas ne nasjedajte na ove vrijednosti od 1260, 1270 kn po dionici, prije mjesec dana sam pisao o 1300 i dosta kolega sa ovog foruma mi se smijalo,ali evo i to smo doživijeli, i dalje ostajem kod onog da se ne prodaje ispod 1350 a to nas čeka brzo, nažalost uvijek ima onih kojima hitno treba novac pa ide to i po 1270 itd…. ali još malo strpljenja, pa kada krene dividenda 250, i još jedan veliki posao lth mreže, tu smo na oko 1450,1500. ne nasjedajte na spuštanje cijene sa prometom malo boljim od bljeg restorana uz more. Dajte molim vas ingra objavi poslić od 20mil. kn pa skoči 30% a ovdije govorimo o nečemu što neke tvrtke ne zarade u idućih pet godina i vrijednost tone. jako prozirno. Namještavaju se pozicije i ulaze polako veliki igrači koji će do objave dividende zaraditi barem 40% na ovoj dionici ove godine, zato strpljenja i sve će se posložiti. ipak vam to govori netko tko je konstantno ocijenjen najlošije od ovog foruma a kome se stalno realiziraju prognoze po kojima svi pljuju 🙂

A još kada krene i dokapitalizacija….prije ulaska u EU ERNT ide dosta još u visine….proučite malo zakone i propise EU, o konkurenciji, tržišnom takmičenju itd…šta mislite zašto ide ledo u sve to i baš prije ulaska u EU, mnoge tvrtke će do 6 mjeseca u dokapitalizaciju….ali pogledajte malo i podatke burza zemalja koje su sve to prošle pa će vam biti neke stvari jasne….

Nije čudno da dobivaš tako male ocjene.

Pročitaj ERSTE preporuku, oni koji su K/P zadnja 2 do 3 tjedna.

Rba je službeni MM analitičar Ere, pa se zapitaj zašto su dali preporuku prodati na 900 kn.

Ako netko ima sve informacije o ERNT onda su to RBA analitičari.

LP[emo_palacd]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


A još kada krene i dokapitalizacija….prije ulaska u EU ERNT ide dosta još u visine….proučite malo zakone i propise EU, o konkurenciji, tržišnom takmičenju itd…šta mislite zašto ide ledo u sve to i baš prije ulaska u EU, mnoge tvrtke će do 6 mjeseca u dokapitalizaciju….ali pogledajte malo i podatke burza zemalja koje su sve to prošle pa će vam biti neke stvari jasne….

Mislim da tebi nista nije jasno.
Kakve dokapitalzacije i ulazak u EU? O cemu ti trabunjas?
Firma koja ima 400-500 milijuna kuna u cash-u da ide u dokapitalizaciju? Pa nisu oni numizmaticari da skupljaju monete. Mislim, a sta ako i budu isli u dokapitalizaciju – sto to mjenja? Vidim da neki ljudi tu alkemiju dokapitalizacije nece nikad shvatiti. Mozda se dokapitaliziraju sa zadrzanom dobiti – i sto onda?
Zasto uopce komentirati ove tvoje bedastoce.

Crvena su dugmad pritisnuta,mračne sile,sudbinu nam kroje……ma sve super, ja uživam biti loše ocijenjen jer svi ste mi se vi smijali kada je po ljeti ova dionica bila na 900 da će za koji mjeasec biti na 1300, ali, plašite i dalje one koji neznaju. Kolega nikada dosta, pa podijelite malo sa narodom, svi su nezadovoljni….a ako rba analitičari znaju sve onda je i novi scenarij lako predvidjeti, otprilike oni znaju koliko će iznositi dividenda, što znači da nam slijedi do nove godine pad otprilike za vrijednost dividende, kada će do 14.02.2013 do objave ponovno narasti i tako rba analitičarima ponovno se smješi još jedan val od 20%. Krasno. bravo, bravo, samo što ako ……..Ne bojte se prometa manjih nego u dobrom restoranu, tko mora neka proda ako ne može drugačije, a mi drugi vidimo se na 1400……

PD tiskano

ERSTE snizio preporuke za dionice Ericssona NT

Smanjili doživljaje, u ovom trenutku analitičar Daniel Lion ne vidi fundamentalne razloge za rast dionice, nova ciljana cijena je 1306 kn, a preporuka je držati..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

For now, we have not included any
significant follow-up contracts, but rather a return to the revenue levels
seen ahead of this contract in CIS.
With the additional cash from the RT contract and further potential coming
from Russia, we expect the dividend to reflect this development.
Consequently, we double our previous dividend estimate to HRK 200
(including an HRK 180 bonus dividend), which translates into a DY of
17.5%, based on the current share price of HRK 1,140.
In previous years, the best investment timing to derive
the greatest benefit from the share price development ahead of the
dividend has been September to December. Further news flow regarding
new business will definitely help the share price further.

http://reports.aiidatapro.com/brokers/Erste/2012-09-20_HR_CR_Ericsson.pdf

Kome je interesantno…može pročitati sve!
Posjedujem puno dionica puno godina…svatko investira po nekoj svojoj zamisli, a moja je činjenica da sam s ovom dionicom prezadovoljan od 1996. godine!
Tko hoće neka kupi…a tko neće neće!


…svi ste mi se vi smijali kada je po ljeti ova dionica bila na 900 da će za koji mjeasec biti na 1300…
…a ako rba analitičari znaju koliko će iznositi dividenda…

Neki su se smijali, a neki su kupovali. I ja sam kupovao od nekoga tko je tada prodavao. Uvijek ce tako biti.

Za dividendu opet pricas glu.osti. Ni Uprava ERNT nema pojma o dividendi za 2012. Saznat ce malo prije nas kad im NO (predstavnici Ericssona u NO) da prijedlog. Uprava moze traziti malo manju dividendu ili sl. ali se zna cija je zadnja.
Da li ce biti 0 kuna, 20 kuna, 120 ili 320 kuna to NIKO sada ne zna, a najmanje neki analiticari.

Moglo bi i ovdje biti posla…

Evo što Kosovo nudi hrvatskim biznismenima
Svijet&Regija 6.11.2012. 21:22 Poslovni.hr/Hina

Na forumu su prezentirani gospodarska situacija na Kosovu, investicijske mogućnosti te planirani projekti, a posebno su istaknuti projekti ulaganja u autoceste, telekomunikacije i energetiku te u turizmu projekt skijališta Brezovica


Moglo bi i ovdje biti posla…

Evo što Kosovo nudi hrvatskim biznismenima
Svijet&Regija 6.11.2012. 21:22 Poslovni.hr/Hina

Na forumu su prezentirani gospodarska situacija na Kosovu, investicijske mogućnosti te planirani projekti, a posebno su istaknuti projekti ulaganja u autoceste, telekomunikacije i energetiku te u turizmu projekt skijališta Brezovica

Prisustvovao sam forumu, i prilika ima, ali je potrebno odvaznosti.
Da se Gradimir Pačić udostojio pojaviti na forumu kao sto je i bio najavljen mozda bi i signalizirao nasim tvrtkama da razmotre i tu opciju.. No vjerujem da je danas imao bitnijeg posla nego raditi na izvoznim potencijalima RH.

1400 kuna je cijena ispod koje ne treba prodavati s obzirom na stanje firme.
A kome treba lova hitno neka prodaje sada ali bolje je da pričeka jer će ići gore.

Kako ne postoji, postoji jedna jos najaca, odnosno najjaca sta se love, casha tice, adrs 1 milijarde eura=7,3 milijarde kuna

Promet odličan uz rast cjene,manje više ovako je uvjek prije objave dobrih vjesti…još kad bi ekipa sa Belja,Ingre i ostalih perjanica svratila malo sa drukom gdje bi nam bio kraj….[emo_cool]

Mislim da je u ovoj godini bilo dosta genijalnih vijesti, prije nove godine čeka nas pad kako bi se do 14.02.2013 privilegirani ponovno zaradili božičnicu i to je to za ovu godinu……….sada čekati dva tjedna da malo potone, onda nadokupiti i izaći prije 14.02.

Piše rijetkih…i Adris tu pripada zasigurno!

New Report

Close