ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 09.05.2024. u 17:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,07
52.392
258
203,00
204,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Se je to lepo i se bu pet,samo mi se nesviđa dosta gužvice na ASK-u,nadam se da nemaju insajderske informacije.Prošle godine sam na Dalekovodu iskočio van tri sata prije objave god.izvješča, bio je to bingo iako sam izašo sa -2 %.No ,ove firme se nemogu uspoređivati,zato se nadam nekoj solidnoj zaradici./prosjek mi je 1112,00/. Pozdrav svima dobronamjernima !!

nema nekog pritiska na prodaji, to su više- manje mali igrači koji skaču iz dionice u dionicu. danas su prodavali ERNT da preskoče u HT, a za dan-dva će biti obrnuto [wink]
[/quote]
Rado bi podjelio sa vama taj optimizam ali crne prognoze se najlakše ostvare.Prije sam sumnjao a sad sam siguran da puno njih ima povlaštene informacije,prvo onaj sa 490 a danas se skupilo toga ohoho ! Nevjerujem da svi hoče u HT,jer tam i nije neka navala,unatoč dobroj dividendi.Iskreno govoreči ,nemam dobar predosječaj.




Se je to lepo i se bu pet,samo mi se nesviđa dosta gužvice na ASK-u,nadam se da nemaju insajderske informacije.Prošle godine sam na Dalekovodu iskočio van tri sata prije objave god.izvješča, bio je to bingo iako sam izašo sa -2 %.No ,ove firme se nemogu uspoređivati,zato se nadam nekoj solidnoj zaradici./prosjek mi je 1112,00/. Pozdrav svima dobronamjernima !!

nema nekog pritiska na prodaji, to su više- manje mali igrači koji skaču iz dionice u dionicu. danas su prodavali ERNT da preskoče u HT, a za dan-dva će biti obrnuto [wink]
[/quote]
Rado bi podjelio sa vama taj optimizam ali crne prognoze se najlakše ostvare.Prije sam sumnjao a sad sam siguran da puno njih ima povlaštene informacije,prvo onaj sa 490 a danas se skupilo toga ohoho ! Nevjerujem da svi hoče u HT,jer tam i nije neka navala,unatoč dobroj dividendi.Iskreno govoreči ,nemam dobar predosječaj.
[/quote]

izgleda da si u pravu, danas je prodaja žestoko narasla i bojim se da ćemo sutra na 1100 kn ili niže…
očito je netko saznao za dividendu (da je mala ili da je neće niti biti) pa rasprodaje dionice [cry]

što dramite, ako ne bude dividende, firma će biti stabilnija…a to što će cijena nazad na 1000 kn…a to vam je burza, što da se radi [rolleyes]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

ne znam kome vise vjerovat razocaranje je veliko, navodno ce biti 40 kuna dividende za 2011 godinu.

ako je to istina sta neki"veci majstori" govore onda nece biti srece.jos 5 dana do potvrde.

sutra smo izmedju 1100-1150


ne znam kome vise vjerovat razocaranje je veliko, navodno ce biti 40 kuna dividende za 2011 godinu.

ako je to istina sta neki"veci majstori" govore onda nece biti srece.jos 5 dana do potvrde.

sutra smo izmedju 1100-1150

ako je tako, to je jako loše za male ulagače…cijena je rasla zbog očekivanja dividende od 100-150 kn, a 40 kn je mizerija
sad me ne čude ovoliki nalozi na prodaji zadnjih par dana, očito je već procurilo van pa se ljudi iskrcavaju [angry]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Danas se nikome ne žuri – čeka se izvještaj – ne vjerujem da će biti ispod 100 kn izvanredne i bar 20 kn redovne – sretno svima

Ne razumijem vas. Uopće nije bitno hoće li biti velike dividende ili ne. Bitno je kako firma posluje. No puno je špekulanata u ernt-u i ukoliko bude mala dividendica, vjerojatno ste prvi put ispod 1000kn. Barem na kratko

Ajde ne paničarite ! Dobro je poznato da se panika širi brže od zvuka a u ovom slučaju i od svjetlosti (eto ti prirodnog fenomena ) a zna se i kome ona pogoduje.Teško ste skucali te dionice i ne bacajte ih u vjetar.Muljatori i drukeri danonočno izmišljaju nove načine kak da vas izmuzu,a kaj možete izgubit ? Marka ,dolar i lira se su to samo hrpe papira (Z.Špišić) A ova prićica o navodno 40 kn dividende vjerovatno je došla tajnim kanalima(igra pokvarenog telefona ) i negde putem se zgubila stotka.Živi bili i vu pondeljek do jutra pili !

Molio bih patetičare da se što prije riješe ove vrijedne dionice, oroče svoje novčeke u stambenu štednju i paze da im država garantira njihovih 400 tisuća ili ne znam koliko kuna.

Što se tiće našeg Ere , nemojte se brinuti oko njega, povlaštene infomacije ?? prije bih rekao povlaštena mužnja onih kojima to odgovara.

Dividenda ? mislim da će se svi lupati po glavi koji sada prodaju zbog " male " dividende. Nekako mi se čini da je matica malo gladna ovaj puta i da će htijeti više papati nego inaće

i još jedno logičko pitanje:

Što mislite dežurni paničari tko će raditi na poslovima vrijednima 700 millijona ojra na unapređenju 4g i mobilne infrastrukture u hrvata 🙂 Huiwei…aha…malo morgen, pogotovo što su predstavnici Ere na svakoj živoj konferenciji za novinare koje organiziraju T Com, Vip i Tele 2 u svezi ukidanja posebnog nameta na operatere.

Malo zdravog razmišljanja i nećete prodavati svoje dionice niti za 2 soma kuna

Bravo majstore, odličan post.

Naime, tvornica novaca se uskoro ponovno otvara, a kome ne paše neka ide odavde. Ima velika ponuda Ingre, Dalekovoda, Diokia i sličnog cvijeća koje neće početi zarađivati još duuuuugo vremena, naravno ako im vjerovnici dopuste.

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

540 komada stavljeno je na kupnju na 1000 kn….nije valjda da taj očekuje kupiti na toj cijeni? valjda dividenda neće bit toliko mala koliko neku špekuliraju pa da bude takav pad dionice ERNT???

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ja ću sada stavit svojih 540 na prodaju po 2000 kn a ako hoće a bilo bi pošteno da se nađemo na pola pa neka ih otkupi od mene po 1500 kn

Na ovoj glupoj burzi se uopce ne isplati ulagati ni trgovati jer je ocito da velik broj ljudi ima povlastene informacije i insidersko trgovanje je najnormalnija pojava. Cjela burza je takva da prvilegirani sisaju ostatak koji zbog nedostatka informacija/kontakata nisu u mogucnosti donjeti ispravne odluke.

Ma nemojte se zamarati glasinama. Voda ispod mosta. Čuo sam i saznao od veličanstvenih vijesti o dividendi do ovih koje tu kruže. Da je sredina onoga što imam kao kvazi info – bio bih sretan, jako sretan.

Moramo se znati nositi sa rizikomi oscilacijama.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close