ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.05.2024. u 12:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
207,90
71.725
345
207,00
208,00
-0,48%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Jel zna netko da li ernt može graditi LTE mrežu..
Vjerojatno može
Ona će sigurno s vremenom postati dostupna i na hrvatskom tržištu.
A već su se u svijetu pojavili pravi 4 g telefoni, mislim da je htc pustio prvi 4 g telefon.
Brzina 4 g mreže bi trebala biti preko 100m/s
Lte ili 4g bi trebala polako poceti zamjenji 3g ili UMTS mrežu
Evo ja trenutno koristim super moderni telefon 3g i najveca teoretska brzina je 16 mps 8 u praksi je to cca 10
No da li mi imamo uopce nadogradjen ogranak UMTS-akoji se zove HSPA dual carrier?

Ako bi se kod nas krenulo u izgradnju infrastukture za LTE mrežu, Erikson bi onda mogao biti jedan od potencialnih izvođača

ima li netko malo bolje upoznat s lte tehnologijom i gdje je u svijetu u komercialnoj uporabi

Zar se nije pisalo da je vipnet vec digo testnu LTE mrezu??

a) Moze.
b) Hoce.
I vip i tele2 preferiraju Ericsson tj. imaju 100% njihov radijski dio mreze (tele2 uzima sve kljuc u ruke od Ericssona).
Neki od operatera u BiH takodjer imaju vecinom ili djelomicno Ericsson kao dobavljaca radio opreme.
Reorganizacija tehnologije je uslijedecih par godina neminovna.
Ide jos masa toga , a sto se trenutno ne vidi.
Jedina opasnost je HUAWEI koji je cijenama bitno ispod svih ostalih dobavljaca , a koji je od nedavno lokalno prisutan u RH.
Ericsson ce sigurno uzeti svoj dio kolaca samo je pitanje koliki ce biti.


a) Moze.
b) Hoce.
I vip i tele2 preferiraju Ericsson tj. imaju 100% njihov radijski dio mreze (tele2 uzima sve kljuc u ruke od Ericssona).
Neki od operatera u BiH takodjer imaju vecinom ili djelomicno Ericsson kao dobavljaca radio opreme.
Reorganizacija tehnologije je uslijedecih par godina neminovna.
Ide jos masa toga , a sto se trenutno ne vidi.
Jedina opasnost je HUAWEI koji je cijenama bitno ispod svih ostalih dobavljaca , a koji je od nedavno lokalno prisutan u RH.
Ericsson ce sigurno uzeti svoj dio kolaca samo je pitanje koliki ce biti.


e sad još jedno pitanje.
Da li optička mreža ima kakve veze s LTE mrežom.
Nije mi to baš sve najjasnije.

da li je optička mreža isto što i američka Verizon.

i još nekaj, koliko otprilike je to veliko ulaganje, koliko košta infrastruktura za pokrivanje 4g mreže..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Djelomicno da.
Ide se na all over IP gdje nestaju barijere izmedju racunalnih i mobilne mreze.
Ukupna investicija ce biti bitno manja jer se koriste stare lokacije koje su vec amortizirane (pogled operatera).Za dobavljace ce ukupni obuhvat u slijedecih par godina biti kao da se ponovno gradi nova mreza.

O ernt sam oduvijek imao mišljenje kao o super firmi, transparentnoj, visokoprofitabilnoj ( i kada gledamo povrat na glavnicu i kada gledamo marže)

ono što se meni nije svidjelo je što s godinama padaju kapital i rezerve, ( isplaćeno u dividendu) ta dividenda je nudila mogucnost ponovne kupnje ernt-a ili daljnjeg ulaganja…

No problem je sto je ernt isplacivao više novca nego što su rasle kapital i rezerve, pa vidimo da ima poprilican pad glavnice, iako pokazatelji stabilnosti tvrtke nimalo time nisu narušeni, naprotiv tvrtka izgleda i dalje vrlo stabilno.

ernt i dalje ostaje niskozaduzena, vrlotransparentna tvrtka.

a ako bi mogla i konkururati za gradnju LTE infrastrukture, postaje mi vrlo zanimljiva.

evo malo pogleda u pad kapital i rezerva kroz par godina, no nemojte da vas to zavarava, jer je ernt to isplatio u dividendu.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


evo, barem to nije teško
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?dat1=25.03.2011&dat2=01.04.2011&dat3=08.04.2011&sifSim=ERNT-R-A%5B/url%5D

Hvala…Ma vidio sam to al nisam pretplacen na mojedionice i zabrijao sam da promjene u prvih 10 mogu vidjet samo pretplaceni a ostali samo prvih 5, no vidim sad da je dovoljno bit registriran za vidjet prvih 10

Dakle AZ prodaje…Oni ce ocito promjeniti ime u AZ-INA OMF

...

pročitao sam post jednog forumaša o mogućem porezu na dividendu, s obzirom da se isplaćuje iz zadržane dobiti prijašnjih godina
pa bi molio nekog tko je upoznat s poreznim davanjima da, ako ima volje, to pojasni jer mislim da će to mnoge ovdje zanimati s obzirom da je ove godine izdašna dividenda
meni to nema logike, ali priznam da nisam baš dobro upućen u ovu tematiku, neznam jel to ima veze s kriznim porezom kojeg više nema ili s porezom na dohodak

lp

http://www.poslovni.hr/vijesti/izbrisani-milijuni-kuna-poreza-na-dividendu-stranim-kompanijama-72633.aspx
E, da. I ja sam zaboravila na ovo.
Pozdrav

Molio bih nekoga od iskusnijih kolega da da predviđanje kretanja cijene u slijedečih nekoliko dana…
LP


Molio bih nekoga od iskusnijih kolega da da predviđanje kretanja cijene u slijedečih nekoliko dana…
LP

nakon ovog naloga predvidjeti smjer kretanja cijene nije baš ni teško…

Cijena 1.593,00
Prodaja 584 kom

nekome se ili žuri ili obara cijenu pa će ući nazad dok ernt padne kakvih 5 % odnosno 80 kuna… na ovih milijun kuna to je pristojna zarada od 50.000,00 kunića…

evo se već kupnja povukla… to nas valjda kiša uvijek baci u depresiju… [lol]


Molio bih nekoga od iskusnijih kolega da da predviđanje kretanja cijene u slijedečih nekoliko dana…
LP

Kolega zar stvarno mislite da netko zna kako ce se kretat cjena?? Moje osobne pretpostavke da ide do petka na 1570-1580 i onda iduci tjedan nekakva "stabilizacija" na 1610+

sreca je samo popratni faktor znanja

MAlo mi nije jasna ova prodaja od velikih igraca pošto je skupština 31.5 , sljedi da je Dividend day 26.5 ako sene varam. dakle još mjesec i pol ili otprilike 30 trgovinskih dana. Ili ga misle opet kupit za 10 dana.

New Report

Close