ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 11:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,15
92.433
455
202,00
204,00
-0,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

HaoRen, 02.02.2012. u 12:50

Gdje vi točno vidite probleme u tome? Ako taj novac godinama stoji na računu, zašto bi bio problem ako se isplati? Ako ga ne mogu dobro investirati, tj plasirati, zašto ga ne isplatiti vlasnicima? Pa tvrtke i služe tome da vlasnici zarađuju.

Mislim da je ERNT trenutno u veoma izazovnoj branši u kojoj jako stišće konkurencija, otvara se puno manjih, a kvalitetnih sotveraskih firmi koje sve više spuštaju cijene ERNT, konkurencija u svijetu također jaća, Huawei je jaći no ikad , a uz sve to u doba kireze se ulaganja u IT rješenja prva ukidaju ili smanjuju. To možete vidjeti iz konstantnog pada knjiženih naruđbi koje ima ERNT , što je vidljivo u FI, a uz knjiženje naruđbe strašno ima pada i marža.

Mislim da će se zbog ovoga gore navedenog ERNT uskoro (2-3g) naci u polozaju "posrnulog diva" kada će se morati boriti za svoj položaj na tržištu , a za to bi mu ovaj novac koji ima u blagajni itekako pomogao. Uz to u ERNT ima po mom mišljenju i previše viška zaposlenih ljudi, u prilog tome ide da je u ERNT trenutno zabrana zapošljavanja za cijelu 2012g , ukoliko će odlučiti krenuti s otkazima i optimiranjem broja zaposlenih to sa sobom povlači otpremnine za koej opet treba novac.

Mislim da je ERNT trenutno u dobrom polozaju upravo zbog tog novca koji ima i koji mu daje fleksibilnost i snagu da se bori protiv konkurencije marketinog i investiranjima medutim ako se taj novac uzalud bude rasipao i dijelio van kroz prevelike dividene ERNT će se naći u problemima. U prilog tome ide to što se sav taj novac koji ej na računu ERNTa zaradio u doba 2000,2001…2004 sve ostale godine kasnije su mršave i jadne s obzirom na godine iz kojih su se dosada isplacivale izvanrede dividende.


@etranger

Izvanredna dividenda = dividenda iz dobiti od proslih godina, redovna= divka iz dobiti trenutne godine

Dobit u 2010 je bila 20kn/dioncia toliko je i isplaceno redovne dividende, u 2012 ce biti takoder tu negdje oko 20-30kn redovne zarade..Usporedi to sa starim razdobljima pa ces shvatiti o kakvom to negativnom okruzenju za ERNT pricam i zasto smatram da bi za tu firmu bilo puno pametnije da se s tim novcem bori na trzistu i mete konkunrenciju nego da ga razbacuje kroz dividendu

...

Uzalud ti trud Kolega HaoRen, nitko ovdje ne razmišlja o dugoročnoj dobrobiti kompanije nego se samo iščekuje izvanredna dividenda. Take the money and run.

Ništa zato, važno da Gordana Kovačević mudro zbori o leadershipu … Vaš link.

Manje je važno da ga sama nikad nije pokazala [bye]. Nije ni čudo da su zarade svake godine sve manje i manje.

Gospon HaloRein baš vam fala na ovoj sapunici od 5-6 nastavaka na temu ERNT-a.Drago mi je da nemate tu dionicu (bar da se neko spasi ) a još mi je draže da se brinete za nas neupučene.Ja se ne kužim u poslovanje,fiove,dijagrame,nek sve delam po filingu.Ali jedna stvar mi bode okeco,tolko tipkanja a nemate nikakvog interesa (nešto poput burzovne majke Tereze ),vjerujte mi to nemrete nikom prodat.Ja ne čitam čak ni stranice dionica koje imam (možeš samo doč u zabludu ) ali ERNT-e mi miljenica i zato se javljam.Lepi pozdrav i najte kaj zameriti !


Gospon HaloRein baš vam fala na ovoj sapunici od 5-6 nastavaka na temu ERNT-a.Drago mi je da nemate tu dionicu (bar da se neko spasi ) a još mi je draže da se brinete za nas neupučene.Ja se ne kužim u poslovanje,fiove,dijagrame,nek sve delam po filingu.Ali jedna stvar mi bode okeco,tolko tipkanja a nemate nikakvog interesa (nešto poput burzovne majke Tereze ),vjerujte mi to nemrete nikom prodat.Ja ne čitam čak ni stranice dionica koje imam (možeš samo doč u zabludu ) ali ERNT-e mi miljenica i zato se javljam.Lepi pozdrav i najte kaj zameriti !

Koliko riječi…ali kolega dramur,vi se bavite samo likom i djelom HaoRena,on nije tu bitan,ovo je tema o ERNT.Dakle,HaoRen je argumentirano napisao zašto ne kupiti ERNT a vi budite dobri pa napišite zašto je on u krivu?

"Only dead fish swim with the stream"

@darra

Vjerovali ili ne nisu svi drukeri na ovom forumu…Moj post nije bio namjenjen govore o tome kupiti ili ne dionicu ERNT nego je bio odgovor kolegici "bogata" koja me pitala zasto mislim da je isplata izvanredne dionice losa za ovu tvrtku…Ja na taj novac u blagajni gledam kao na "crni fond" ERNTa odnosno fond za pomoć ukoliko nešto krene krivo i s kojim si ERNT moze osigurati bolji trzisni polozaj i zastiti se od konkurencije barem djelomicno…

Znate li što diferencira malu startup tvrtku i veliku softwaresku kompaniju? Osim know-howa koji nemora biti presudan jer startup tvrtku mogu osnovati studenti, ali i iskusni ljudi glavna diferecijacija je brand koji velika tvrtka nosi sa sobom, ali i količina novca koju netko može uložiti u razvoj i marketing proizvoda stoga je vazno imati dovoljno keša kako bi tvrtka bila što fleksibilnija i jaća u borbi an tržištu…Ima tu još puno stvari oko poslovanja ERNTa ovo sam samo ono osnovno napisao no pošto vi sami kazete da trgujete na temelju "osjećaja za feeling" (što je imho pravi put u bankrot), a ne neke dublje analize onda nebih dužio oko ovoga i zamarao vas kad su vama business aspekti priče nevažni.

I za kraj ja ne kažem treba li kupiti dionicu ERNT ili netreba samo sam dao osvrt na poslovanje iste i zasto je moje misljenje da bi odluka o velikoj dividendi (vecoj od 50kn) bila STRONG SELL signal za ERNT., no to svejedno nije nagovor niti za kupnju niti prodaju.. Nemam dionicu ERNT no ta tvrtka mi je jedan od potencijalnih buducih poslodavaca i zbog toga ju pratim

...

ima li netko promjene u top10 zadnjih 10-ak dana?

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti

Kolega HaoRen,pišete dosta kvalitetne poruke,ali ne mogu se složiti s tim da male firme mogu biti konkurencija velikima.
Baš mi je o tome pričao jedan kolega(koji je na direktorskoj poziciji u microsoftu)prije par mjeseci kako će male tvrtke sve teže i teže opstajati i s vremenom potpuno nestati.
Naravno on je to objasnio na vrlo složen način ,što ja ne mogu ponoviti jer ne poznajem materiju tako dobro.

Svakako se mogu složiti da bi isplata dividende od preko 100 kn bila loš znak i dugoročno loša za ERNT,ali nemojte se ni truditi ekipi to objašnjavati.
Ako im 2007/8,ingra,hgspot,magma,đakovština itd nisu dovoljni da nešto nauče,neće nikada.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

100 kn bila bi OK dividenda u ovoj krizi, a ostavila bi dovoljno keša na računu firme

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti!


Kolega HaoRen,pišete dosta kvalitetne poruke,ali ne mogu se složiti s tim da male firme mogu biti konkurencija velikima.
Baš mi je o tome pričao jedan kolega(koji je na direktorskoj poziciji u microsoftu)prije par mjeseci kako će male tvrtke sve teže i teže opstajati i s vremenom potpuno nestati.
Naravno on je to objasnio na vrlo složen način ,što ja ne mogu ponoviti jer ne poznajem materiju tako dobro.

Svakako se mogu složiti da bi isplata dividende od preko 100 kn bila loš znak i dugoročno loša za ERNT,ali nemojte se ni truditi ekipi to objašnjavati.
Ako im 2007/8,ingra,hgspot,magma,đakovština itd nisu dovoljni da nešto nauče,neće nikada.


Za sad je 90% ulaz u ERNT radi isplate dividende i normalno da svi očekuju što veću a ne što manju makar to nije u suštini dobro za tvrtku (ali ono da je bar 150 kuna)

ovo o konkurenciji malih firmi ERNT-u moram komentirati i zacuditi se da igraci koji su tu dosta aktivni i cak se stjece dojam da su veliki igraci i vjerojatno imaju ERNT u svom portfelju, ocigledno nemaju blage veze cime se ERNT uopce bavi.
i tko je zapravo jedina moguca svjetska konkurencija ERNT-u.
ponavljam, ne hrvatska naravno jer toga nema niti moze biti nego svjetska.

ni trc ni mrc ljudi što se čeka na takvoj dionici pa se gleda svaka lipa ili ulaziš ili izlaziš – hoće li to polako na 1300 [pray]


2.12.2011
naime moje misljenje je da 1250 ne gine, a u slucaju solidne dividende ic ce to i do 1500.

a pod solidna dividenda….a nesto kao i lani mozda koju 10-inu kuna vise..

moram se pohvalit kad me vec nitko drugi ne hvali [angry]
tocno sam pogodio kretanje cijene.
ko svajcarski sat 🙂
i tocno kako sam predvidio ce i biti.
cak nesto malo bolje cini se.

sad jos ako dividenda bude 200 kuna a nakon toga cijena 1500…. morat cete mi dati titulu sir nostradamus . hehehehe.


sad jos ako dividenda bude 200 kuna a nakon toga cijena 1500…. morat cete mi dati titulu sir nostradamus . hehehehe.

Ja se nebi složio sa tobom da će biti tako velika dividenda, jer ni jedna ozbiljna firma koja želi napredovati u budućnosti nebi smjela ispraznitit svoje račune. Iako je matična tvrtka u minusu, no zašto bi oni tjerali i svoje tvrtke kčeri u propast. Zamisli scenarij da ERNT dođe nekvi posao u koji mora uložiti popriličnu količinu novca … mogući su krediti i sve to je OK, ali zašto kad ima gotovine na računu …

Ljudi budite investitori, a ne da se ubijate za 100 kuna. Zbog takvih smo tu gdje jesno. Najlakše je biti Ivo pa sve pare sebi u đep, no tad se dolazi do ovoga stanja u kojem smo trenutno, na rubu junk stanja. xD



sad jos ako dividenda bude 200 kuna a nakon toga cijena 1500…. morat cete mi dati titulu sir nostradamus . hehehehe.

Ja se nebi složio sa tobom da će biti tako velika dividenda, jer ni jedna ozbiljna firma koja želi napredovati u budućnosti nebi smjela ispraznitit svoje račune. Iako je matična tvrtka u minusu, no zašto bi oni tjerali i svoje tvrtke kčeri u propast. Zamisli scenarij da ERNT dođe nekvi posao u koji mora uložiti popriličnu količinu novca … mogući su krediti i sve to je OK, ali zašto kad ima gotovine na računu …

Ljudi budite investitori, a ne da se ubijate za 100 kuna. Zbog takvih smo tu gdje jesno. Najlakše je biti Ivo pa sve pare sebi u đep, no tad se dolazi do ovoga stanja u kojem smo trenutno, na rubu junk stanja. xD
[/quote]
Očito da nemate dotičnu dionicu!!!!

New Report

Close