ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.04.2024. u 00:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,15
92.433
455
202,00
204,00
-0,49%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo da ponovim post od prije par mjeseci. Vezano za stanje cash pozicije:

Podaci iz financijskih izvještaja ERNT-a:

Na dan 30.09.2010.
Aktiva 1.266.069.678
Cash (gotovina + kratk. Fin. Imo.): 710.116.670
Br. Dio. 1.318.471
Cash/dionici 538,59
Cash/aktiva 56,09%
Cijena dionice (P) 1480
Cash/P 36,39%

Što u prijevodu znači da ERNT ima 710 mio HRK na računu. Dio toga će se isplatit kao dividenda, pitanje je koliko. S obzirom da su kratkoročne kamate niske, firma nema velika kapitalna ulaganja (prosječno 57 mio godišnje), pozitivan je sentiment u domaćem gospodarstvu i šire (pozitivniji nego prošle godine), mogla bi se značajnija svota isplatiti.

Bit ćemo pametniji 21.2. kada izlazi novo FI.


http://www.seebiz.eu/bih/burze/zagrebacka-burza-pocinje-tjedan-otrjeznjenja,103195.html

Sada će na sceni ostati tek šačica likvidnijih izdanja, dok će dio onih koji su profitirali posljednjih tjedana vjerojatno biti bačen u tržišnu cijenu. Već tradicionalno, prvi kvartal pripada izdanjima poput HT-a (ZSE:HT-R-A) i Ericssona Nikole Tesle (ZSE:ERNT-R-A) koji u pravilu svoje dioničare u veljači razvesele dividendom. Zato je već počelo zauzimanje pozicija u tim izdanjima što se vidi po povećanim prometima (i) protekloga tjedna.

HT će ove godine vjerojatno isplatiti dividendu, ali ERNT prije da neće.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Zasto nebi platili ? Pa imaju hrpu gotovine na racunu, uz to i Swedjanima dobro dodje koji miljoncek , ne ? 🙂


http://www.seebiz.eu/bih/burze/zagrebacka-burza-pocinje-tjedan-otrjeznjenja,103195.html

Sada će na sceni ostati tek šačica likvidnijih izdanja, dok će dio onih koji su profitirali posljednjih tjedana vjerojatno biti bačen u tržišnu cijenu. Već tradicionalno, prvi kvartal pripada izdanjima poput HT-a (ZSE:HT-R-A) i Ericssona Nikole Tesle (ZSE:ERNT-R-A) koji u pravilu svoje dioničare u veljači razvesele dividendom. Zato je već počelo zauzimanje pozicija u tim izdanjima što se vidi po povećanim prometima (i) protekloga tjedna.

HT će ove godine vjerojatno isplatiti dividendu, ali ERNT prije da neće.
[/quote]


HT će ove godine vjerojatno isplatiti dividendu, ali ERNT prije da neće.

Ha, ha, ha, podsjeti me za mjesec dana da stavim ovo na temu Najduhovitiji prilog na tržištu kapitala [lol]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

ovako, pa nema šanse da ernt ne isplati dividendu. a kako bi drukčije švedi izvlačili pinku. bit će neka pinkica, a pitanje je kolika.

Sljedeći target 1620,00 kn, fondovi počinju lupat po asku obično u drugom mjesecu [thumbsup]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Sljedeći target 1620,00 kn, fondovi počinju lupat po asku obično u drugom mjesecu [thumbsup]

vjerujte kolegi stardustu,ipak se on povlaci po vecernjem listu :D,tj njegovi komentari 😀

sreca je samo popratni faktor znanja



Sljedeći target 1620,00 kn, fondovi počinju lupat po asku obično u drugom mjesecu [thumbsup]

vjerujte kolegi stardustu,ipak se on povlaci po vecernjem listu :D,tj njegovi komentari 😀
[/quote]
Hm..nisam baš siguran..ja danas prodao 40%…ipak predobra je to zarada u samo mjesec i nešto da se ne bi bar jedan dio unovčio..a i nešto se šuška da neće biti baš tolka dividenda kako neki očekuju…al dobro sve ćemo znat za mjesec dana…u međuvremenu ga možda malo i kratkoročno sruše pa opet uletim unutra..

http://www.limun.hr/main.aspx?id=669570

…..a domaći analitičari se slažu s progenom EUI-a da će se povlačenja kapitala samo povećati ove godine zbog nastavka krize i smanjenog kreditnog rejtinga Hrvatske.

Ekonomski strateg Branko Grčić upozorava kako je najgore od svega što će kapital zarađen u Hrvatskoj inozemne banke majke povući i preliti na druga tržišta.

a upravo je taj strateg krivac što će se dogoditi što se dogoditi mora – jer se neukom puku dodvorava izjavama da je u RH nemoralno ostvarivati dobit te kako osim oporezivanja dobiti treba lupiti veliki porez i na isplatu dividende. Kakvih li profesora imamo nije ni čudno što smo kao Grčka

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

http://www.poslovni.hr/vijesti/snazan-skok-kvartalne-dobiti-ericssona-170103.aspx

valjda je tu i njihov doprinos matici – 1500 kn bi uskoro trebalo biti pometeno

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Samo je pitanje vremena kad će se bit probijena cijena od 1500 kn, zainteresiranih ima.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Krajem veljače se obično objavljuje prijedlog za dividendu, keša u bilanci fala bogu ima [thumbsup]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Ja sam neki dan prodao sav ERNT.Nisam izdrzao da ne prodam po 1480.
Ne znam da li je to bio pametan potez,ali mislim da dividenda nece biti velika,a i cini mi se da godina poslovanja nije bila sjajna.
U svakom slucaju isplacivanje velike dividende u krizi mi se ne cini kao pre pametna ideja.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

Kolega, slažem s s Vama, ali dividenda će ipak biti i to relativno izdašna.


U svakom slucaju isplacivanje velike dividende u krizi mi se ne cini kao pre pametna ideja.

Ne slažem se s ovom tvrdnjom zbog činjenica:
– strani vlasnik u godini koja prethodi izborima u RH sigurno će povući dobar dio zadržane dobiti
– pogledajte u bilanci ono što je kolega Stardust napisao – ima toga po dionici puno više nego što npr. HT može isplatiti i logično je da predložena dividenda bude poooveća

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close