ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ERNT (Ericsson Nikola Tesla d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 12.05.2024. u 04:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ERNT
203,42
160.092
787
203,00
206,00
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ja sam neki dan prodao sav ERNT.Nisam izdrzao da ne prodam po 1480.
Ne znam da li je to bio pametan potez,ali mislim da dividenda nece biti velika,a i cini mi se da godina poslovanja nije bila sjajna.
U svakom slucaju isplacivanje velike dividende u krizi mi se ne cini kao pre pametna ideja.

Bez obzira na dividendu ERNT vrijedi puno više od 1500 kn.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Koliko ERNT ima zadržane dobiti?



Ja sam neki dan prodao sav ERNT.Nisam izdrzao da ne prodam po 1480.
Ne znam da li je to bio pametan potez,ali mislim da dividenda nece biti velika,a i cini mi se da godina poslovanja nije bila sjajna.
U svakom slucaju isplacivanje velike dividende u krizi mi se ne cini kao pre pametna ideja.

Bez obzira na dividendu ERNT vrijedi puno više od 1500 kn.
[/quote]
To ne znamo ni vi ni ja.
Isto to mozemo reci za hrpu drugih dionica.
Sve u svemu ,ako ne bude nekog jaceg pada,kupiti cu poslije dividende,jer ce ju vjerojatno opet zakucati ispod 1300

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


Koliko ERNT ima zadržane dobiti?

657 kn po dionici

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


– strani vlasnik u godini koja prethodi izborima u RH sigurno će povući dobar dio zadržane dobiti

ne vidim zašto bi… HR uskoro ulazi u EU,a ne u savez s Iranom pa da stranci moraju bježati van i izvlačiti lovu. da li im je lova tu ili u EU više im ne igra neku ulogu, a HR to sigurno ne bi gledala blagonaklono [yawn]

Drugi značajan indikator je stavka Kratkotrajne imovine – Novac u banci i blagajni:
prilična gomila novca (580 milijuna) skoro besposleno leži na računu a s druge strane obveze su bitno smanjene. Zato je logično da podijele izdašnu dividendu.
Baš me zanima prijedlog predlagača…. [huh]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

ne vidim zašto bi… HR uskoro ulazi u EU,a ne u savez s Iranom pa da stranci moraju bježati van i izvlačiti lovu. da li im je lova tu ili u EU više im ne igra neku ulogu, a HR to sigurno ne bi gledala blagonaklono [yawn]


zbog poreza na dividendu

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


ne vidim zašto bi… HR uskoro ulazi u EU,a ne u savez s Iranom pa da stranci moraju bježati van i izvlačiti lovu. da li im je lova tu ili u EU više im ne igra neku ulogu, a HR to sigurno ne bi gledala blagonaklono [yawn]


zbog poreza na dividendu
[/quote]

ako porez ne plate ovdje, platit će ga u matičnoj zemlji, tako da ni to nije neki argument….

Samo što u matičnoj zemlji znaju koliki će on biti a RH ulazi u krajnje neizvjesnu fazu a ulagači ne vole neizvjesnost. Tako da je to i više nego dovoljan argument…

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Samo što u matičnoj zemlji znaju koliki će on biti a RH ulazi u krajnje neizvjesnu fazu a ulagači ne vole neizvjesnost. Tako da je to i više nego dovoljan argument…

obzirom na nerazvijenost i potrebu razvoja našeg TK, realno je očekivati manji porez nego u njihovim matičnima zemljama….

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Ericsson-udeseterostrucio-dobit

Politika većinskog vlasnika je izvlačenje dobiti.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Jel zna netko kada ce biti odluka o dividendi?

izvještaj za 2010…objavljuje se na dan 21.02.

Nepravedno zapostavljena dionica,jednostavno tavori.

obožavam strvine-posebno ovce


Nepravedno zapostavljena dionica,jednostavno tavori.

kolega zašto zapostavljena?? ernt je u poslijednja 2,5 mjeseca napravio +25%, a faktor dividende još nije uračunat u cijenu.

New Report

Close