DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.05.2024. u 20:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,34
13.644
5,827
2,34
2,40
2,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

POSLOVNI REZULTATI
Dalekovod ostvario niži povrat na kapital
Autor/izvor: Tomislav Petrov, tomislav.petrov@seebiz.eu
KOMENTAR – Povrat na kapital Dalekovoda smanjen je kao posljedica smanjenja marže neto dobiti i koeficijenta obrtaja ukupne imovine, unatoč značajnog povećanja koeficijenta financijske poluge.
http://www.seebiz.eu/hr/analize/dalekovod-ostvario-nizi-povrat-na-kapital,41676.html



Samo jedna "stvar" može spasiti cijelu situaciju !
A TO JE DA TREBA UVESTI POREZ NA DOBIT KAKAV JE I BIO PLAN OD OPORBENIH STRUJA !
Cijena svake dionice bi onda možda imala svoju stvarnu vrijednost (toliko koliko vrijedi) !
A ovo sad je raj za lov u mutnom !
Stvari idu po principu da primjerice 5 dana dionica raste, a onda u sat vremena toliko i padne ! Kako da ne ! Hm ! Ma svi mi to znamo, ali se pravimo kao da se to ne događa nama ! Bit će dan žalosti kad nam izgubi nogometna repka ! To je ipak najvažnija stvar u našim životima !
Hy bok !

A kako odrediti porez na dobit ?
Ako sam 2007.god usla na burzu i kupovala npr.DLKV po 1200,pa prodala po 1500..pa onda opet u nekoliko navrata k/p..recimo da mi je zadnji ulaz na 250 a ja prodam po 330,računa li se ta razlika kao dobit,mada sam i dalje u minusu?
Ili druga mogučnost,imala sam sve u DLKV pa sam izašla i ušla u neke druge dionice koje su sad porasle i ja kao imam na njima zaradu ali od samog ulaza na ZSE sam u minusu..
ili kako če se izračunati porez ako samo jednim dijelom izlazim sa burze ,a drugi ostaje u portfelju?
Ovo se pitam več duže vrijeme..ja u principu nemam ništa protiv poreza samo me interesira kako bi se on obračunavao..znamo da se porez obračunava na dobit,ali sve dok je moj ulaz puno veči [ne na pojedinoj dionici,več cijeli portfelj] od trenutnog stanja ne može se obračunati porez,ili?
[/quote]
Mislim da su u Srbiji ovako to obračunavali (kada je bilo 20%, pa 10%).

Gleda se samo prodaja tijekom kalendarske godine. Ta prodaja se uparuje (po broju dionica) sa kupnjom po želji i na financijsku razliku plaća porez.

Primjer:
Kupnja 10 dionica po 1200.
Kupnja 10 dionica po 1400.
Prodaja 10 dionica po 1500.
S tim da je kupnja mogla biti bilo kad, ali prodaja je unutar te godine za koju se obračunava porez.
Možeš prijaviti dobitak od (10×1500)-(10×1200)=3000 i na to platiš porez.
Ili možeš umjesto toga prijaviti dobitak od (10×1500)-(10×1400)=1000 i na to platiš porez.
U oba slučaja se ona druga kupnja prenosi za sljedeće razdoblje. Ako je gubitak, onda se valjda prenosi minus dalje za odbitak u slijedećem razdoblju ili event. povrat poreza (moš mislit). Dok god ne prodaš, nema plaćanja poreza.

Još ima stavka za onu količinu dionica koje su kupljene prije više od 3 (ili 5) godina prije datuma stupanja na snagu zakona, onda dobit od njihove prodaje ne ulazi u poreznu osnovicu kad god da se one prodaju. To je odgovor na onaj famozni problem kako odrediti vrijeme t0 od kad se računa.

Ovo je samo ono kako sam ja to shvatio, možda sam krivo shvatio. U Srbiji su prvo imali mjesečni obračun, pa su prešli na godišnji. Negdje imaju i polumjesečni. Budući da su svi podaci pohranjeni u SDA, teoretski nema muljaže.

http://en.wikipedia.org/wiki/Capital_gains_tax
Ovdje su podaci za postotke i ukratko načine obračuna u pojedinim zemljama.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

"Ne, nije logićno. Pogledaj malo sjednicu nadzornog! Oni očekuju u 2009. povećanje dobiti ali smanjenje iz inozemstva!!!! Iskreno čisto sumnjam da će nakon izbora biti velikih projekata koji se najavljuju. Jednostavno nema para a vanjsko zaduženje postaje nemoguća misija."

Dalekovod će ti radi naponsku mrežu i mrežu opskrbe strujom na pruzi visoke učinkovitosti od Mađarske granice do Rijeke, za što su novci već više manje osigurani od strane Europske banke… Novaca za isplative projekte uvijek ima i uvijek ce biti! Nikom nije u interesu da lova stoji u sefu, zato jer na taj način samo gubi na vrijednosti!

Novi poslovi u Crnoj Gori

http://zse.hr/default.aspx?id=24794

Dalekovod na dva natječaja u Crnoj Gori pobijedio Siemens
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Dalekovod d.d. Zagreb je izvijestio o dvama novim poslovima koji su dobiveni na međunarodnim nadmetanjima u Crnoj Gori.

cca 4 mil eur

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/dalekovod-na-dva-natjecaja-u-crnoj-gori-pobijedio-siemens,41877.html

Zadnjih dana stvarno veliki promet na dalekovodu. Evo u ovom trenutku preko 4 milje.
Ima netko nekakav info?

info ti je da je dionica korigirana 85% od svog ath,i da se sada naglo vraća tamo di joj je i mjesto-na cca 1000,00 kn…


info ti je da je dionica korigirana 85% od svog ath,i da se sada naglo vraća tamo di joj je i mjesto-na cca 1000,00 kn…

Izvor? Čuo si u busu?

Moja zemlja se ne zadužuje bez velike nužde.



info ti je da je dionica korigirana 85% od svog ath,i da se sada naglo vraća tamo di joj je i mjesto-na cca 1000,00 kn…

Izvor? Čuo si u busu?
[/quote]
izvor-ivo sanader



info ti je da je dionica korigirana 85% od svog ath,i da se sada naglo vraća tamo di joj je i mjesto-na cca 1000,00 kn…

Izvor? Čuo si u busu?

[/quote]
Mozda kod frizera. [lol] Ali ne ovog s naseg foruma.

dobra baza,na kraju će ovca ošišati frizera-ha,ha,evo ako hajduk pobijedi kupujem dlkv sutra…i frizer ima kosu-to ste zaboravili…nije samo ovca za šišanje..mora se i frizer ošišat-zar ne?

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=34853&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=ff405d6a7c

Vozit će se novim cijevima, a stare se pripremaju za jednosmjerni promet.

Još treba pripremiti novu signalizaciju i poboljšati sustav ventilacije.

Opremili smo nove cijevi, sada su na redu obnovljene stare.

Ne znam zašto se ne otvara ova stranica na HRT-u, ali možei ovako

http://www.mmpi.hr/vijesti

U tunelima Mala Kapela i Sveti Rok promet preusmjeren u lijeve cijevi
ZAGREB, 7. travnja 2009.

Jutros u 6 sati preusmjeren je promet u lijeve (nove) cijevi tunela Sveti Rok i Mala Kapela, izvijestili su iz Hrvatskih autocesta.

Preusmjeravanje prometa izvršeno je kako bi se u desnim (starim) cijevima oba tunela izveli radovi opremanja, odnosno da se prilagode za jednosmjerni promet, pojašnjavaju u HAC-u.

Trenutačno se promet u lijevim cijevima oba tunela odvija dvosmjerno do potpunog završetka svih radova koji su planirani do turističke sezone, kada će se promet u svakoj tunelskoj cijevi odvijati jednosmjerno.

Ukupna ugovorena vrijednost radova građenja, opremanja, nadzora i premazivanje bojom obloge tunela za oba tunela iznosi 721.932 milijuna kn bez PDV-a.


"Ne, nije logićno. Pogledaj malo sjednicu nadzornog! Oni očekuju u 2009. povećanje dobiti ali smanjenje iz inozemstva!!!! Iskreno čisto sumnjam da će nakon izbora biti velikih projekata koji se najavljuju. Jednostavno nema para a vanjsko zaduženje postaje nemoguća misija."

Dalekovod će ti radi naponsku mrežu i mrežu opskrbe strujom na pruzi visoke učinkovitosti od Mađarske granice do Rijeke, za što su novci već više manje osigurani od strane Europske banke… Novaca za isplative projekte uvijek ima i uvijek ce biti! Nikom nije u interesu da lova stoji u sefu, zato jer na taj način samo gubi na vrijednosti!

pa samo su od haca i arza u ovom kvartalu zaradili koliko cijelu prošlu godinu

snaga udarca mi varira

paa dobro šta je s ovim – pa zar je HDEL toliko atraktivniji od DLKV pa se drzi a mi padamo??
Ajd malo spekulacija o mogućoj dobiti za prvi kvartal – ako pođemo od pretostavke planirane dobiti za 2009 – možda bude iznenađenja ? !!!

biom75

New Report

Close