DLKV (Dalekovod d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DLKV (Dalekovod d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.04.2024. u 15:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
DLKV
2,39
3.808
1,594
2,38
2,42
-0,83%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vidim da puno njih ne razumije. Ne prodaje se Dlkv,  nego udio u Konsolidator doo koji imac15 milijuna dionica Dlkv. Nije Dlkv na prodaju.

Stim da će postat najveći pojedinačni dioničar.

Ako ste primjetili cijena dionice se drži na ciljanoj razini i ne dozvoljava se da ide gore. Jedini značajniji prodavatelj je AZ OMF fond, 2.12.2020. prodao je 11,529 dionica. Zanimljivo je li on u igri oko preuzimanja paketa dionica. Ne znam je li ponuda može biti po dogovoru ili ne smije biti niža od prosjeka u zadnja tri mjeseca. Ako je ovo drugo točno onda je jasno zašto se cijena dionice drži na ovoj razini. Mislim da će biti veliki interes fondova za ovim paketom dionica, jer corona pomalo slabi i treba gledati unaprijed, a trenutno ne vidim perspektivnije dionice. Imam dionice Dalekovoda.

Vlasnik tih dionica Dlkv ce i dalje ostati Konsolidator doo.

Mijenja se samo od vlasnikovoga vlasnika vlasnik.

lijepo piše prodaje se imovina fonda ,konsolidator  je vasnik  dlkv,a fond konsolidatora,ne mozete pisati da se ne prodaje dlkv ,on se prodaje direktno il indirektno kako oces,moze se prodati jednom ili vise kupaca,moze se prodati direktnom pogodbom ili na zse,u svakom slucaju 15 mil dionica se prodaje…

Pa indirektno ce i Dlkv promijeniti vlasnika.

Kupaca ce bit vise po svemu sudeci. A dionica mislim da ce se visestruko dignuti ubrzo . S novim vlasnikom i nova ulaganja ,optimizam. Tim više što se tvrtka vratila na velika vrata. Ovogodisnji prihodi oko milijardu ipo kuna. Kad ima i prihoda profitabilnost je stvar uprave i vodstva. Definitivno velik razlog za optimizam.

A kad promjeni vlasnika onda se zna kojim će smjerom,,,slučaj petrokemija 🙂

Ne mora novi vlasnik odmah prodati dionice Dlkv. Ja ih da imam taj broj dionica niti ne bih prodavala iduce dvije godine.

Marielena, 05.12.2020. u 18:31

Vidim da puno njih ne razumije. Ne prodaje se Dlkv,  nego udio u Konsolidator doo koji imac15 milijuna dionica Dlkv. Nije Dlkv na prodaju.


iz zpdd-a



OBVEZNA PONUDA ZA PREUZIMANJE
Članak 9.
(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili
posredno
, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako 5
da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog
društva (kontrolni prag).



(6) Posrednim stjecanjem dionica s pravom glasa, u smislu ovog članka, smatrat će se stjecanje
kontrole u smislu članka 5. stavka 4. ovoga Zakona.



ZAJEDNIČKO DJELOVANJE
Članak 5.



4. osobe koje su glavnoj skupštini ciljnog društva predlagale imenovanje ili razrješenje članova
uprave ili nadzornog odbora, ili druge odluke, za donošenje kojih je potrebna tročetvrtinska
većina prisutnih glasova na glavnoj skupštini i koje su glasale za donošenje takvih odluka.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kupio sam nedavno dlkv, ali srecom ostalo kesa za dokup, i to na vecim razinama.

Ali ce se desit suprotno iako nema pravog razloga. Ulagace a ponajvise male ce poljuljati preuzimanje fonda. Steta upravo je dionica bila na pravom putu.

A što bi ih to trebalo točno poljuljat?

Uostalom točno još nitko ne zna što će biti a ako se odnosite na sutrašnje trgovanje who cares!

Ovdje je trasa zacrtana i dobro utabana a najbolje tek slijedi tako da nema nazad.

Dalekovod ‘cilja’ njemačko tržište teško desetke milijardi eura

 

Barbosa, 06.12.2020. u 14:44

 





Marielena, 05.12.2020. u 18:31



 

Vidim da puno njih ne razumije. Ne prodaje se Dlkv,  nego udio u Konsolidator doo koji imac15 milijuna dionica Dlkv. Nije Dlkv na prodaju.

 



iz zpdd-a

 

 

 

OBVEZNA PONUDA ZA PREUZIMANJE
Članak 9.
(1) Fizička ili pravna osoba obvezna je objaviti ponudu za preuzimanje kad neposredno ili
posredno
, samostalno ili djelujući zajednički, stekne dionice s pravom glasa ciljnog društva, tako 5
da, zajedno s dionicama koje je već stekla, prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog
društva (kontrolni prag).

 

 

 

(6) Posrednim stjecanjem dionica s pravom glasa, u smislu ovog članka, smatrat će se stjecanje
kontrole u smislu članka 5. stavka 4. ovoga Zakona.

 

 

 

ZAJEDNIČKO DJELOVANJE
Članak 5.

 

 

 

4. osobe koje su glavnoj skupštini ciljnog društva predlagale imenovanje ili razrješenje članova
uprave ili nadzornog odbora, ili druge odluke, za donošenje kojih je potrebna tročetvrtinska
većina prisutnih glasova na glavnoj skupštini i koje su glasale za donošenje takvih odluka.

 

Prodaje se dvije trecine udjela u Konsolidatoru doo. Konsolidator doo vec sada posjeduje taj paket dionica.

A kako ce cijena sutra reagirati ne znam. Ako netko zeli stati na bid sa milijunima kuna,  onda ce cijena visestruko gore kao sto kaze kolega Zvonar. Da li takvih entuzijasta ima nemam pojma, a ovdje je buducnost utabana I najvaznije je da se Dlkv etablira na njemackom trzistu.

Taj fond će prodati udio u Konsolidatorovom vlasniku, s dionicama Dlkv nitko neće trgovati, tako da to ne može dovesti do pritiska na prodaju, već suprotno, doći će do rasta cijene u sljedećem razdoblju zato jer se time stvari oko Dlkv slažu na pravo mjesto.

New Report

Close